Newsletter

Nieskazitelne wiosenne porządki: Dyson prezentuje nowość, urządzenie do rzeczywistości rozszerzonej Dyson CleanTrace™, które wizualizuje na ekranie miejsce sprzątania w czasie rzeczywistym, aby zwiększyć satysfakcję z odkurzania

10.05.2024, 12:30aktualizacja: 10.05.2024, 12:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dyson (1)
Dyson (1)
Czyszczenie powierzchni nigdy nie było tak szybkie i precyzyjne. Podczas trwania w wielu domach corocznych wiosennych porządków, Dyson ujawnia nowy sposób na udoskonalenie sprzątania za pomocą urządzenia rzeczywistości rozszerzonej (AR), które sprawia, że żadne miejsce nie zostanie pominięte podczas sprzątania.
  • Badanie zachowań związanych ze sprzątaniem pokazuje, że użytkownicy zwykle przeszacowują swój czas poświęcany na sprzątanie i nie doceniają tego, jak dokładnie wykonują tę czynność.
  • Nowe urządzenie Dyson CleanTrace™ dedykowane do odkurzacza bezprzewodowego Dyson Gen5detectTM sprawia, że niewidoczne staje się widoczne na ekranie Twojego telefonu - podkreślając obszary już posprzątane wskazuje te pominięte i pokazuje tym samym dowód czystości w Twoim domu.

Wiosenne sprzątanie może być niewdzięcznym zadaniem. Nawigowanie pod meblami i nogami krzeseł, poruszanie się między pokojami i omijanie naszych futrzanych przyjaciół... W takich warunkach łatwo jest nieumyślnie pominąć obszary lub wielokrotnie odkurzać to samo miejsce, zmniejszając skuteczność porządków i marnując czas.

Czerpiąc inspirację z systematycznego podejścia do sprzątania robota Dyson 360 Vis NavTM, nowe urządzenie Dyson CleanTrace™ pomaga użytkownikom sprzątać bardziej metodycznie, zapewniając wizualizacje AR w czasie rzeczywistym miejsc, w których już sprzątali i tych, które pominęli, rozwiązując dylemat "czy tam już posprzątałem?". Śledź fioletową ścieżkę sprzątania na ekranie swojego telefonu, na żywo. Wypełnij puste przestrzenie, aby stworzyć kolorowy i satysfakcjonujący dowód dokładnego sprzątania.

Nowe urządzenie Dyson CleanTrace™ łączy w sobie kombinację technologii dla najbardziej wydajnego, inteligentnego i dokładnego sprzątania. Technologia LiDAR umożliwia Dyson CleanTrace™ mapowanie pokoju z telefonu użytkownika i nakładanie ścieżek czyszczenia za pomocą AR, pokazując, gdzie jest posprzątane, a co zostało przeoczone. Po zakończeniu sprzątania możesz zeskanować swoje pomieszczenie za pomocą telefonu, aby zidentyfikować luki w obszarach sprzątania, dzięki czemu nigdy nie przegapisz żadnego miejsca. Najwyższa Technologia Piezo Sensor w odkurzaczu Dyson Gen5detect wykrywa akustycznie i zlicza zebrane cząsteczki kurzu, pokazując dowód głębokiego czyszczenia na ekranie.

"Zdaliśmy sobie sprawę, że wszyscy moglibyśmy się czegoś nauczyć od naszych robotów sprzątających. W przeciwieństwie do ludzi, robot Dyson wie, gdzie znajduje się w pomieszczeniu, gdzie był i gdzie jeszcze musi się udać. Dzięki urządzeniu Dyson CleanTrace™ dodajemy tę dodatkową technologię inteligentnego czyszczenia do odkurzacza Gen5detect. Dzięki temu możesz zobaczyć, gdzie sprzątałeś, a gdzie nie, co w połączeniu z naszą Technologią Piezo Sensor wykrywania cząstek daje dowód, że podłoga jest naprawdę czysta" - zauważa Charlie Park, wiceprezes ds. inżynierii, Dyson Home.

Nieefektywne środki czyszczące

Inżynierowie Dyson mają obsesję na punkcie opracowywania sposobów na poprawę sposobu sprzątania. Oprócz szeroko zakrojonych testów laboratoryjnych, nasi eksperci badają ludzkie zachowania i nawyki związane ze sprzątaniem, a także wynikające z tej czynności frustracje. Spędzili setki godzin obserwując sprzątanie w domach na całym świecie - badając czas trwania każdej sesji sprzątania, jego skuteczność, różne kąty i wzorce odkurzania, a nawet to, ile razy użytkownik odkłada urządzenie podczas sesji.

Badania firmy pokazują, że konsumenci regularnie zawyżają ilość czasu poświęcanego na sprzątanie - dane pokazują, że około 80% sesji sprzątania trwa mniej niż 10 minut, a ludzie twierdzą, że odkurzają średnio przez 24 minuty na sesję. Co więcej, konsumenci są często nieefektywni - regularnie i wielokrotnie sprzątając te same obszary i całkowicie pomijając inne miejsca, co wskazuje na potrzebę zastosowania nowego urządzenia Dyson CleanTrace™.

Dyson CleanTrace™ będzie dostępny od II połowy czerwca 2024 roku.

Uwagi dla redaktorów

Dostępność: urządzenie Dyson CleanTrace™ będzie dostępne od połowy czerwca, wyłącznie na stronie Dyson.pl oraz w sklepach stacjonarnych Dyson.

Cena: 130 zł

Waga: urządzenie do telefonu Dyson CleanTrace™ waży 104 g

Kompatybilność: urządzenie Dyson CleanTrace™ jest kompatybilne wyłącznie z modelami iPhone minimum iPhone 12 Pro i Pro Max lub nowszych. Pasuje wyłącznie do odkurzaczy Dyson Gen5Detect™.

Dostęp do aplikacji: właściciele odkurzacza Gen5detect będą mogli otworzyć oprogramowanie urządzenia Dyson CleanTrace™ za pośrednictwem aplikacji MyDyson. Aby moduł był widoczny na ekranie głównym aplikacji, wymagana jest rejestracja odkurzacza Dyson Gen5detect.

Bezprzewodowy odkurzacz Dyson Gen5detect: najmocniejszy bezprzewodowy odkurzacz HEPA jest zasilany nowym silnikiem hiperdymowym Dyson Gen5, który zapewnia moc ssania do 280AW. Jest wyposażony w naszą głowicę czyszczącą Fluffy Optic™, która ujawnia dwa razy więcej niewidocznego kurzu i zatrzymuje 99,99% cząstek o wielkości do 0,1 mikrona, czyli wielkości wirusów. Czujnik piezoelektryczny zlicza i mierzy cząsteczki 15 000 razy na sekundę - automatycznie zwiększając moc w razie potrzeby i pokazując dowód głębokiego czyszczenia.

Źródło informacji: Dyson

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.05.2024, 12:30
Źródło informacji Dyson
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ