Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zwiastun wideo: https://youtu.be/KF0OGS0ctIQ
Wideo: wizyta na planie programu - https://youtu.be/7OHleZrKxhY
Zdjęcia do publikacji: https://www.dropbox.com/sh/ag3z34kpu55vkas/AADYfAffkj9pnzcon5T-KVfla?dl=0
W nowym polskim programie HISTORY Channel Łukasz Kazek zabierze widzów w podróż w głąb mitów i legend dotyczących złota III Rzeszy ukrytych na Dolnym Śląsku, jednym z najbardziej tajemniczych i przepełnionych historią regionów Polski. Łukasz Kazek jest polskim dziennikarzem i popularyzatorem historii, autorem książek, prezenterem telewizyjnym i gospodarzem popularnego kanału History Hiking na platformie YouTube.
Program „Dolny Śląsk: Zaginione skarby” to kolejna lokalna produkcja HISTORY Channel w Polsce.
„Sukces naszych polskich programów, takich jak >>Złoto Bałtyku<<, umocnił nas w przekonaniu, że widzowie pasjonują się lokalną historią, zwłaszcza taką opowiedzianą w zaskakujący sposób. Dzięki tej serii w towarzystwie Łukasza Kazka, który o Dolnym Śląsku opowiada, jakby czytał sensacyjną powieść, przeniesiemy się do najbardziej tajemniczego regionu Polski” - komentuje Izabella Wiley, SVP, General Manager A+E Networks CEE.
W trzech odcinkach dokumentalnej serii Łukasz Kazek wyruszy na wyprawę z poszukiwaczami skarbów, przeprowadzi także wywiady z historykami i świadkami wydarzeń z końca II wojny światowej i ich potomkami. Czy uda mu się rzucić nowe światło na tajemnice złotych pociągów, zaginionego złota Wrocławia i skarbów ukrytych w Szczelinie Jeleniogórskiej?
„Dolny Śląsk jest unikatowym rejonem w całej Europie. Nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie jest tyle zamków, pałaców, podziemi, kopalni i przede wszystkim tego, co działo się tu w czasie II wojny światowej. To był schron III Rzeszy. Dlatego to jest taka mekka do końca niezbadana i te szuflady można wciąż otwierać i znajdować w nich nowe rzeczy, nowe skarby i nowe tropy” - komentuje prowadzący program Łukasz Kazek.
Producentem wykonawczym programu jest firma Vision House Productions, a za produkcję z ramienia HISTORY Channel odpowiedzialna jest Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.
„>>Dolny Śląsk: Zaginione skarby<< to program, który łączy w sobie opowieść o historii z aktywnym jej odkrywaniem. Nie wyobrażam sobie lepszego przewodnika po tajemnicach tego regionu niż Łukasz Kazek, który urodził się w Wałbrzychu, mieszka w Górach Sowich i którego pasja do popularyzowania historii - szczególnie tego regionu - jest wręcz niezwykła. Najlepszym tego dowodem są setki tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube materiałów współtworzonych przez Łukasza. To dla nas wielka radość, że możemy pracować z nim przy produkcji dla HISTORY Channel” - komentuje Agnieszka Kubiak.
W kolejnych odcinkach serii Łukasz Kazek spróbuje odkryć tajemnice złotych pociągów, którymi Niemcy rzekomo chcieli wywieźć kosztowności u schyłku II wojny światowej. Podąży tropem Złota Wrocławia - kosztowności należących do mieszkańców miasta i zdeponowanych w bankach tuż przed wkroczeniem Armii Czerwonej. Podejmie także próbę odkrycia tajemnic Szczeliny Jeleniogórskiej, która ma skrywać złoto, liczne dzieła sztuki - w tym słynne jaja Fabergé.
„W tytule serii >>Dolny Śląsk: Zaginione skarby<< nie ma przypadku. Tutejsze góry są całe podziurawione tunelami, sztolniami po nieczynnych, już od wielu lat, kopalniach” - komentuje Michał Bielawski, reżyser programu. „Dolny Śląsk to region, który napełnił się legendami i tajemnicami na temat skarbów, które już odnaleziono, ale przede wszystkim na temat tych, do których ciągle nie ma dostępu” - dodaje reżyser.
Premiera programu „Dolny Śląsk: Zaginione skarby” już we wtorek, 11 października o 21:00 na HISTORY Channel.
KONTAKT:
Katarzyna Grynienko
tel. +48 668 898 383
e-mail: katarzyna.grynienko@aenetworks.co.uk
-
Patrycja Blindow
tel. +48 511 491 510
e-mail: patrycja.blindow@aenetworks.co.uk
Źródło informacji: HISTORY Channel
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.09.2022, 10:54 |
Źródło informacji | HISTORY Channel |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Wielkie gwiazdy polskiego kina zapraszają na 40. Warszawski Festiwal Filmowy. A już 7 października uroczysta Gala otwarcia
7 października 2024 r., w Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbędzie się uroczysta Gala jubileuszowa z okazji otwarcia 40. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. To wyjątkowe wydarzenie zapoczątkuje tegoroczną edycję festiwalu, który przez dekady stał się jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce.- 07.10.2024, 10:07
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: WFF
-
Uroczystą galą otwarty zostanie 40. Warszawski Festiwal Filmowy. Już w poniedziałek 7 października w Teatrze Wielkim Operze Narodowej
Już 7 października 2024 r. o godzinie 19:00 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się uroczysta gala otwarcia 40. Warszawskiego Festiwalu Filmowego (WFF). To prestiżowe wydarzenie, które od lat przyciąga twórców, krytyków i miłośników kina z całego świata, otworzy „Kulej. Dwie strony medalu” w reżyserii Xawerego Żuławskiego - film wzbudzający duże zainteresowanie zarówno ze względu na tematykę, jak i walory artystyczne.- 04.10.2024, 09:37
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Warszawski Festiwal Filmowy
-
Prof. Jakub Lewicki: jeśli się z tym nie zmierzymy, zmiany klimatu zabiorą nam najcenniejsze skarby kultury
- 02.10.2024, 08:30
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Fundacja Polska z Natury