Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zwiastun wideo: https://youtu.be/KF0OGS0ctIQ
Wideo: wizyta na planie programu - https://youtu.be/7OHleZrKxhY
Zdjęcia do publikacji: https://www.dropbox.com/sh/ag3z34kpu55vkas/AADYfAffkj9pnzcon5T-KVfla?dl=0
W nowym polskim programie HISTORY Channel Łukasz Kazek zabierze widzów w podróż w głąb mitów i legend dotyczących złota III Rzeszy ukrytych na Dolnym Śląsku, jednym z najbardziej tajemniczych i przepełnionych historią regionów Polski. Łukasz Kazek jest polskim dziennikarzem i popularyzatorem historii, autorem książek, prezenterem telewizyjnym i gospodarzem popularnego kanału History Hiking na platformie YouTube.
Program „Dolny Śląsk: Zaginione skarby” to kolejna lokalna produkcja HISTORY Channel w Polsce.
„Sukces naszych polskich programów, takich jak >>Złoto Bałtyku<<, umocnił nas w przekonaniu, że widzowie pasjonują się lokalną historią, zwłaszcza taką opowiedzianą w zaskakujący sposób. Dzięki tej serii w towarzystwie Łukasza Kazka, który o Dolnym Śląsku opowiada, jakby czytał sensacyjną powieść, przeniesiemy się do najbardziej tajemniczego regionu Polski” - komentuje Izabella Wiley, SVP, General Manager A+E Networks CEE.
W trzech odcinkach dokumentalnej serii Łukasz Kazek wyruszy na wyprawę z poszukiwaczami skarbów, przeprowadzi także wywiady z historykami i świadkami wydarzeń z końca II wojny światowej i ich potomkami. Czy uda mu się rzucić nowe światło na tajemnice złotych pociągów, zaginionego złota Wrocławia i skarbów ukrytych w Szczelinie Jeleniogórskiej?
„Dolny Śląsk jest unikatowym rejonem w całej Europie. Nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie jest tyle zamków, pałaców, podziemi, kopalni i przede wszystkim tego, co działo się tu w czasie II wojny światowej. To był schron III Rzeszy. Dlatego to jest taka mekka do końca niezbadana i te szuflady można wciąż otwierać i znajdować w nich nowe rzeczy, nowe skarby i nowe tropy” - komentuje prowadzący program Łukasz Kazek.
Producentem wykonawczym programu jest firma Vision House Productions, a za produkcję z ramienia HISTORY Channel odpowiedzialna jest Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.
„>>Dolny Śląsk: Zaginione skarby<< to program, który łączy w sobie opowieść o historii z aktywnym jej odkrywaniem. Nie wyobrażam sobie lepszego przewodnika po tajemnicach tego regionu niż Łukasz Kazek, który urodził się w Wałbrzychu, mieszka w Górach Sowich i którego pasja do popularyzowania historii - szczególnie tego regionu - jest wręcz niezwykła. Najlepszym tego dowodem są setki tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube materiałów współtworzonych przez Łukasza. To dla nas wielka radość, że możemy pracować z nim przy produkcji dla HISTORY Channel” - komentuje Agnieszka Kubiak.
W kolejnych odcinkach serii Łukasz Kazek spróbuje odkryć tajemnice złotych pociągów, którymi Niemcy rzekomo chcieli wywieźć kosztowności u schyłku II wojny światowej. Podąży tropem Złota Wrocławia - kosztowności należących do mieszkańców miasta i zdeponowanych w bankach tuż przed wkroczeniem Armii Czerwonej. Podejmie także próbę odkrycia tajemnic Szczeliny Jeleniogórskiej, która ma skrywać złoto, liczne dzieła sztuki - w tym słynne jaja Fabergé.
„W tytule serii >>Dolny Śląsk: Zaginione skarby<< nie ma przypadku. Tutejsze góry są całe podziurawione tunelami, sztolniami po nieczynnych, już od wielu lat, kopalniach” - komentuje Michał Bielawski, reżyser programu. „Dolny Śląsk to region, który napełnił się legendami i tajemnicami na temat skarbów, które już odnaleziono, ale przede wszystkim na temat tych, do których ciągle nie ma dostępu” - dodaje reżyser.
Premiera programu „Dolny Śląsk: Zaginione skarby” już we wtorek, 11 października o 21:00 na HISTORY Channel.
KONTAKT:
Katarzyna Grynienko
tel. +48 668 898 383
e-mail: katarzyna.grynienko@aenetworks.co.uk
-
Patrycja Blindow
tel. +48 511 491 510
e-mail: patrycja.blindow@aenetworks.co.uk
Źródło informacji: HISTORY Channel
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.09.2022, 10:54 |
Źródło informacji | HISTORY Channel |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Kilkadziesiąt spośród ponad miliona: PAP wybrała ze swych zbiorów najlepsze zdjęcia 2024 r. PAP
Mijający rok obfitował w historyczne, przełomowe momenty, a przy każdym z nich byli obecni fotoreporterzy Polskiej Agencji Prasowej oraz współpracujących z PAP agencji. Ze swoich zbiorów PAP wybrała najlepsze zdjęcia 2024 r. Są wśród nich np. fotografie z powodzi w Kłodzku czy krwawiący po postrzale Donald Trump.- 31.12.2024, 16:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Polska Agencja Prasowa