Newsletter

„Otwieramy się!” Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza - zobacz sztukę, która angażuje i inspiruje

05.12.2024, 14:36aktualizacja: 05.12.2024, 15:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

CSW Zamek Ujazdowski (1)
CSW Zamek Ujazdowski (1)
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na finałowy etap jesienno-zimowego programu „Otwieramy się!”, na sztukę, której każdy będzie mógł doświadczyć jeszcze w 2024 roku. W najbliższych dniach widzowie będą mogli zobaczyć m.in. rzeźby „Zamknięte ogrody” autorstwa Adama Martyniaka oraz instalację wideo „Ogrody samotności” stworzoną przez Agatę Konarską i Agatę Lankamer, które wspólnie tworzą projekt „Zamknięte ogrody samotności”. W programie znalazła się również wystawa „snucie” kolektywu textpol, badająca rolę tkaniny w społeczeństwie.

Projekt pt. „Otwieramy się!” to propozycja wydarzeń, prezentacji, pokazów filmowych, mniejszych ekspozycji, działań edukacyjnych, dyskursywnych, performatywnych i transdyscyplinarnych, które niosą w sobie nową energię i odpowiadają na wezwanie: „Wietrzymy korytarze. Otwieramy okna i drzwi. Wpuszczamy powietrze. Generujemy ruch”.

„snucie”, textpol (Julia Bujak, Eliza Chojnacka, Agnieszka Cieszanowska, Julia Ciunowicz, Natalia Gil, Julita Goździk, Sonia Górecka, Maria Pietras)

Tkanina jako nośnik sztuki zaangażowanej społecznie. Wystawa kolektywu textpol to eksploracja tekstyliów jako medium sztuki zaangażowanej społecznie. Artystki działające w ramach grupy łączą projektowanie, praktyki badawcze i społeczne ze sztuką, pracując z różnorodnymi materiałami, technikami i estetykami. Obok narracyjnej funkcji tkanin, artystki badają ich materię - analizują procesy produkcji, historię oraz właściwości zmysłowe materiałów. Wystawa potrwa do 26 stycznia 2025 roku.

„Tette Dolci” / „Słodkie Cycuszki”, Agata Konarska i Izabela Sitarska

Jak wyglądają współczesne rytuały biblijne i mitologiczne? Agata Konarska i Izabela Sitarska eksplorują te wierzenia, przenosząc je w kontekst współczesności. Instalacja wideo artystek, „Tette Dolci” / „Słodkie Cycuszki”, będzie dostępna dla publiczności od 6 do 12 grudnia. Performerki będzie można spotkać 6 grudnia o godzinie 18:00.

„Zamknięte ogrody samotności”, Agata Konarska, Agata Lankamer, Adam Martyniak, Cezary Wicher

„Zamknięte ogrody samotności” to dwa odrębne, ale wzajemnie się uzupełniające projekty: instalacja wideo „Ogrody samotności” autorstwa Agaty Lankamer i Agaty Konarskiej i obiekty rzeźbiarskie „Zamknięte ogrody” stworzone przez Adama Martyniaka. Artystki eksplorują postać incela - współczesnego uciekiniera i poszukiwacza, który szuka schronienia w wirtualnej przestrzeni. Towarzyszące temu rzeźby Adama Martyniaka przypominają niezwykłe organizmy roślinne o nietypowych cechach.

Wystawa jest dostępna od 17 grudnia 2024 do 26 stycznia 2025 roku.

Wydarzenia trwające i nadchodzące:

1. Klub Komputerowy, Magda Szpecht, 07 - 08 grudnia 2024

Warsztaty.

2. Pomiędzy byciem a niebyciem, Alicja Kochanowicz i Maciej Kwietnicki, 06-10 grudnia 2024

Pokaz fotografii zanikającej miejscowości Opolno-Zdrój.

3. Fotosynteza, Kuba Bąkowski, 12 grudnia 2024

Wykład performatywny, który podejmuje i łączy aktualne zagadnienia sztuki, biotechnologii i projektowania regeneracyjnego.

4. Zwierzęta, Aleksandra Rogala, 12-15 grudnia 2024

Wystawa wybranych portretów rysowniczki w spektrum autyzmu.

5. spalarnia formuje ansambl, 13 grudnia 2024

Projekt muzyczny eksploruje miłość, przyjemność, intymność i tożsamości poprzez poetyckie avant-popowe utwory.

6. Sztuka spółdzielczości: historia i przyszłość, 14 grudnia 2024

Seminarium przybliżające polską myśl spółdzielczą i opowieść o historii polskiej spółdzielczości.

7. Uzmysłowienie. Czytając ciałem, 15 grudnia 2024

Warsztat performatywno-dyskusyjny, podczas którego użytkownicy skupią się na czytaniu i doświadczaniu zmysłami.

8. Śnienie, Nerdka, 15 grudnia 2024

Przegląd prac wideo.

9. Rzeźba w poszukiwaniu miejsca, 16-30 grudnia 2024

Pokaz prac powstałych podczas warsztatów skierowanych do osób posługujących się rzeźbą, instalacją i formami przestrzennymi w swojej praktyce.

https://u-jazdowski.pl/program/otwieramy-sie

Źródło informacji: U-jazdowski

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.12.2024, 14:36
Źródło informacji U-jazdowski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ