Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pamięci ofiar wojny w Ukrainie 2022
Gromkimi brawami oraz bisami zakończył się w dniu 14 kwietnia, koncert „Pasja według św. Jana” Jana Sebastiana Bacha w Złotej Sali Musikverein w Wiedniu.
Podczas koncertu wystąpili soliści: Natalia Rubiś - sopran, Jan Petryka - tenor, Artur Janda - bas (Jezus), Rafał Tomkiewicz - kontratenor, Łukasz Górczyński - bas (Piłat), Aleksander Kunach - tenor (Ewangelista) wraz z Orkiestrą Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej MACV pod dyrekcją Michała Maciaszczyka oraz Zespołem Wokalnym Warszawskiej Opery Kameralnej pod kierownictwem Krzysztofa Kusiela-Moroza.
Koncert w Wiedniu był wyrazem artystycznego hołdu i solidarności z ofiarami bestialskiej wojny w Ukrainie, a wszyscy artyści mieli wpięte w klapy wstążki w kolorach ukraińskiej flagi.
Gośćmi wydarzenia byli m.in. Jolanta Róża Kozłowska, ambasador Polski w Austrii, dr Vasyl Khymynets, ambasador Ukrainy w Austrii oraz dr Teresa Indjein - ambasador, Ministerstwo do spraw Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych Austrii, dyrektor Departamentu Polityki Kulturalnej.
,,To wielkie wyzwanie związane z >>Pasją<<, która mówi o tym, że cierpienie może przynieść wyzwolenie, w związku z tym jest to również głębokie przeżycie duchowe. To dzieło, które nas wszystkich powinno w jakiś sposób poruszyć ze względu na to, że ktoś oddaje życie za naszą wolność. Dlatego też chcielibyśmy zadedykować wykonanie tego dzieła wszystkim tym, którzy oddają życie za wolność świata w Ukrainie’’ – powiedział dyrygent Michał Maciaszczyk.
„Musikverein to kolejne spełnione marzenie Warszawskiej Opery Kameralnej. To był nasz pierwszy koncert w tej prestiżowej, znanej na całym świecie sali, ale dziś wiemy że nie ostatni. Wracamy tu za rok” - po koncercie dodała Alicja Węgorzewska, dyrektor artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej.
Więcej informacji dotyczących Warszawskiej Opery Kameralnej znajdą Państwo na stronie: https://operakameralna.pl/
Źródło informacji: Warszawska Opera Kameralna
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.04.2022, 08:30 |
Źródło informacji | Warszawska Opera Kameralna |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce