Pobierz materiał i Publikuj za darmo
27.10.2023 godz. 19:00
Wyboista droga do spełnienia marzeń… „Superprodukcja, czyli kręcimy Krzyżaków” to najśmieszniejsza premiera sezonu. Pierwszy raz na deskach teatru zobaczymy kulisy superprodukcji. To jedyna szansa, żeby sprawdzić, jak wyglądają castingi i praca na planie filmowym. Ten spektakl daje widzom niepowtarzalną okazję do legalnego podglądania tego, co zazwyczaj pozostaje w kręgu plotek, anegdot i domysłów. A to przecież ulubiona grzeszna przyjemność większości z nas. To przedstawienie, jakiego jeszcze nie było.
Nie od dziś wiadomo, że równie ekscytujące jak sam film, są kulisy jego powstawania – wycięte sceny, wpadki, romanse, chemia na planie albo jej zupełny brak. A gdy dochodzi do tego jeszcze nie tolerujący sprzeciwu producent, który musi połechtać swoje ego – atmosfera robi się naprawdę gorąca. Najnowszy spektakl Michała Paszczyka z kabaretu Paranienormalni jest ironicznym spojrzeniem na polski przemysł filmowy, pokazującym od kuchni pracę przy rodzimych superprodukcjach filmowych. Premiera już 27 października w warszawskiej Scenie Relax.
„Mam nieprawdopodobną przyjemność zaprosić Was do Sceny Relax na premierę spektaklu >>Superprodukcja, czyli kręcimy Krzyżaków<< Dlaczego jestem tak podekscytowany? Bo to ja napisałem ten spektakl, ja go wyreżyserowałem i go też wyprodukowałem. Zobaczycie w nim jak powstają a nie powinny filmy w Polsce. Skąd ja o tym wiem? Mam swoje źródła. A teraz będę Waszym źródłem! Będzie świetna zabawa!” – Michał Paszczyk.
Reżyser wraz z doborową obsadą aktorską pokazują na teatralnych deskach wielkie, rodzime kino, ale od zaplecza – wszystko to, co dzieje się na planie filmowym przed i po wyłączeniu kamer.
Zdaniem Łukasza Konopki, grającego rolę producenta, to spektakl o spełnianiu marzeń i cenie, jaką trzeba za nie zapłacić.
„To przypowieść dla każdego, bo pokazuje uniwersalny mechanizm – podpisanie cyrografu z diabłem i rezygnację z części siebie, by zrealizować coś wielkiego” – mówi Łukasz Konopka. „Z drugiej strony te poważne kwestie pokazujemy w humorystyczny sposób, ponieważ śmiech jest najlepszą terapią. Każdy z nas grający w tym spektaklu przeżył na własnej skórze podobne sytuacje albo co najmniej się o nie otarł i nie raz spotkał osoby, które miały wielkie pieniądze, nie znały się na niczym, a zaczynały rozdawać karty. Dawno się tak nie uśmiałem, czytając tekst” – dodaje. W rolę producenta, na zmianę z Łukaszem Konopką, wciela się Jakub Wieczorek, który uważa, że zadaniem aktora jest przede wszystkim dostarczanie zabawy i wzruszeń. „Jesteśmy od tego, by sprawiać, by widz na chwilę przystanął i zastanowił się nad rzeczywistością” – tłumaczy.
Rolę reżysera Michał Paszczyk powierzył Jackowi Jerzemu Lenartowiczowi, który doskonale pokazał zmagania twórcy w zderzeniu z brutalną rzeczywistością.
„Aktorstwo to ciężki kawałek chleba, aktor musi być wrażliwy i jednocześnie mieć twardą skórę nosorożca, ale z drugiej strony to źródło radości i poczucie spełnienia. Mamy grać, bawić, wzruszać, dawać podpowiedzi” – mówi Lenartowicz.
Na scenie zobaczymy także Barbarę Kurdej-Szatan, która gra rolę aktorki, Danusi, rekwizytorki i Wodzianki. Barbara Kurdej-Szatan nie ma wątpliwości, że aktorstwo to piękny zawód, jednak bezwzględny i pełen wyrzeczeń.
„Najpiękniejsze są emocje, jakie wytwarzają się podczas spektakli na żywo między nami a publicznością. To też możliwość spełniania marzeń, a wcielając się w rolę Danusi, po części mi się to udało, bo zagrałam w filmie kostiumowym” – śmieje się.
Pierwsze przedpremierowe pokazy przeszły wzorowo próbę ogniową, wyzwalając w publiczności atomową dawkę dobrego humoru. Teraz pora na Warszawę. Premiera już 27 października w Scenie Relax.
Opinie widzów spektakli przedpremierowych:
„Zaskakująco zabawny spektakl, z dobrą puentą i dobre rzemiosło aktorskie złożyły się na bardzo przyjemnie spędzony wieczór”.
„Super spektakl, realnie pokazana praca aktorów i reżyserów, a producenci zacierają ręce wykorzystując swoją władzę nad wszystkimi, ale to dalej komedia świetnie zagrana przez cały zespół”.
„Sztuka lekka i przezabawna. Wspaniała gra aktorów i ich dystans do siebie pozwalają widzowi zrelaksować się, ale też zastanowić nad różnymi aspektami pracy w branży filmowej”.
Obsada:
- Barbara Kurdej-Szatan / Urszula Dębska / Olga Łasak – aktorka
- Bogdan Kalus / Jacek Lenartowicz – reżyser
- Jakub Wieczorek / Łukasz Konopka – producent
- Michał Piróg / Alan Andersz – aktor I
- Rafał Szatan / Wojciech Błach – aktor II
Realizatorzy:
- Michał Paszczyk – scenariusz i reżyseria
- Joanna Gibzińska – kostiumy
- Witold Stefaniak – scenografia
Bilety dostępne online na: www.scenarelax.pl, www.kicket.com, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl a także w kasie stacjonarnej: Scena Relax, ul. Złota 8, 00-019 Warszawa.
KONTAKT:
Marek Matysiak
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu
tel. +48 600 005 005
e-mail. m.matysiak@scenarelax.pl
e-mail: media@scenarelax.pl
#scenarelax #relaksdlakażdego #wsercukultury
Źródło informacji: Scena Relax
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.10.2023, 17:09 |
Źródło informacji | Scena Relax |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Kilkadziesiąt spośród ponad miliona: PAP wybrała ze swych zbiorów najlepsze zdjęcia 2024 r. PAP
Mijający rok obfitował w historyczne, przełomowe momenty, a przy każdym z nich byli obecni fotoreporterzy Polskiej Agencji Prasowej oraz współpracujących z PAP agencji. Ze swoich zbiorów PAP wybrała najlepsze zdjęcia 2024 r. Są wśród nich np. fotografie z powodzi w Kłodzku czy krwawiący po postrzale Donald Trump.- 31.12.2024, 16:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Polska Agencja Prasowa