Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W spektaklu oprócz absolutnych przebojów (m.in. „Jesteśmy na wczasach“, „W Polskę idziemy“, „Przyjdzie walec“, „Jeszcze w zielone gramy“) zaprezentowany zostanie bogaty wachlarz utworów poetyckich i obyczajowych (m.in. „Tak, jak malował pan Chagall“, „Kocham cię życie“ czy „Lubmy się“).
Reżyserii spektaklu podjął się Jacek Bończyk (aktor, librecista i reżyser), który wielokrotnie współpracował z mistrzem, był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, odbywającego się przez kilka lat w Gdańsku - z chętnym i osobistym udziałem autora.
Jacek Bończyk:
„Mistrz Młynarski zwykł mawiać, że +napisał w życiu około 3 tysięcy utworów+. Sądzę, że przemawiała przez niego wrodzona skromność i było ich z pewnością więcej, ponieważ pisał nie tylko dla siebie, ale dla naprawdę wielu, wielu wykonawców występujących na estradach, scenach, w teatrach i kabaretach. Był także niezrównanym tłumaczem utworów gwiazd piosenki francuskiej, takich jak m.in. Jacques Brel, Georges Brassens, Charles Aznavour oraz wielu librett światowych musicali, m.in. +Jesus Christ Superstar+, +Cabaret+ czy +Chicago+. W 1972 roku napisał nawet libretto operowe - warto dodać, że +Henryk VI na łowach+ swoją premierę miał w łódzkim Teatrze Wielkim…
Te dwadzieścia kilka piosenek, które Państwo będą mieli okazję usłyszeć w Jaraczu, to zaledwie niewielka garstka owoców twórczych genialnego autora. Mamy wielką nadzieję, że dzięki nam publiczność z przyjemnością wróci do piosenki w najlepszym wydaniu, gdzie doskonała muzyka i znakomity tekst tworzą jedną, niezwykle wartościową całość.
A swoją drogą, proszę zwrócić uwagę na to, jak często w codziennym życiu mówimy cytatami z Młynarskiego, chociażby: +nie ma jak u mamy+, +po co babcię denerwować?+, +jeszcze w zielone gramy+, +bądź moim natchnieniem+, +nie mam jasności w temacie Marioli+, +moje serce to jest muzyk+, +bo męska rzecz być daleko+ itd.
Ale niewątpliwie najczęściej używanym sformułowaniem jest „róbmy swoje“. Bo to idealne remedium na niepogodę, marną porę roku, zły humor i tak właściwie na każde czasy. I tego się absolutnie trzymajmy, Szanowni Państwo. Róbmy swoje“.
W spektaklu wystąpią: Urszula Gryczewska, Agnieszka Skrzypczak, Paulina Walendziak, Elżbieta Zajko, Radosław Osypiuk, Bogusław Suszka, Mariusz Witkowski.
W pracach nad spektaklem uczestniczyć będą: Jacek Bończyk (reżyseria i narracja), Konrad Wantrych (aranżacja), Grzegorz Policiński (scenografia), Anna Chadaj (kostiumy), Inga Pilchowska/Joanna Kieszkowska (choreografia), Michał Zarych (kierownictwo muzyczne), Anna Królikowska (inspicjent, sufler).
Premiera zaplanowana jest na 7 listopada 2020 r. na Dużej Scenie.
Kolejne pokazy: 8, 10 i 12 listopada 2020 r. na Dużej Scenie.
Projekt plakatu: Mariusz Łukawski & Dominika Łukawska-Mielczarska
Zdjęcie na plakacie: Anna Biała/Agencja Gazeta
Źródło informacji: Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 03.11.2020, 08:30 |
Źródło informacji | Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Kilkadziesiąt spośród ponad miliona: PAP wybrała ze swych zbiorów najlepsze zdjęcia 2024 r. PAP
Mijający rok obfitował w historyczne, przełomowe momenty, a przy każdym z nich byli obecni fotoreporterzy Polskiej Agencji Prasowej oraz współpracujących z PAP agencji. Ze swoich zbiorów PAP wybrała najlepsze zdjęcia 2024 r. Są wśród nich np. fotografie z powodzi w Kłodzku czy krwawiący po postrzale Donald Trump.- 31.12.2024, 16:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Polska Agencja Prasowa