Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Prologis działa na rzecz rozwoju lokalnych społeczności, w których prowadzi biznes. Jest nie tylko dobrym sąsiadem, ale także tworzy i wzbogaca otoczenie swoich parków logistycznych. Chcąc wpisać się i ożywić przestrzeń miejską na terenie Prologis Park Warsaw-Żerań oddał fasadę jednego z budynków w tym parku, we władanie ukraińskiemu artyście, Aleksovi Maksiovowi. Malarz stworzył na niej ogromny mural 3D, prezentujący cztery sikorki.
„W symbolice zwierząt te ptaki są znakiem komunikacji, radości, zaradności i otwartości na świat. Uważane są za symbole szczęścia, bywają wiązane z pozytywnym myśleniem oraz pomyślnością. Przynoszą dobre wiadomości. Poza tym sikorki to ptaki charakterystyczne zarówno dla Polski, jak i Ukrainy” – uzasadnia swoje inspiracje Alex Maksiov.
Mural jest dostępny nie tylko dla gości i pracowników Prologis Park Warsaw-Żerań, ale również dla przechodniów. Można go podziwiać od strony ulicy Annopol w Warszawie.
„Praca Alexa wpisuje się w koncept Prologis PARKLife™, czyli miejsca, które jest miłą, przyjazną przestrzenią, nie tylko do pracy, ale też do odpoczynku. Dlatego w Prologis dbamy o to, aby w naszych parkach logistycznych było dużo zielonych stref relaksu z ławkami, altanami i grillowiskami, montujemy domki dla jeży i owadów, zachęcamy do korzystania z transportu niskoemisyjnego, poprzez udostępnianie stacji ładowania pojazdów elektrycznych, wiat dla rowerów czy stacji ich naprawy” – mówi Marta Glinka, Director, Head of Property Management Prologis w Polsce.
Alex Maksiov pochodzi z Ukrainy. Swoją przygodę ze sztuką zaczynał od rysunku, malarstwa i renowacji dzieł sztuki. Od kilkunastu lat specjalizuje się w streetarcie, szczególnie w tworzeniu grafik 3D. Jest twórcą między innymi największego ulicznego obrazu 3D w Ukrainie o powierzchni 457 m2 i największego muralu w Kijowie (16 pięter). Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród. W Polsce współpracuje z łódzką fundacją Urban Forms. Jak sam przyznaje, mural w Prologis Park Żerań to jeden z największych jakie namalował. Nie jest to jego pierwsza współpraca z Prologis. Wcześniej Maksiov stworzył mural 3D, prezentujący syrenę wyłaniającą się z morskich fal na wodnym silosie w Prologis Park Łódź.
Źródło informacji: Prologis
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.11.2022, 11:34 |
Źródło informacji | Prologis |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Kilkadziesiąt spośród ponad miliona: PAP wybrała ze swych zbiorów najlepsze zdjęcia 2024 r. PAP
Mijający rok obfitował w historyczne, przełomowe momenty, a przy każdym z nich byli obecni fotoreporterzy Polskiej Agencji Prasowej oraz współpracujących z PAP agencji. Ze swoich zbiorów PAP wybrała najlepsze zdjęcia 2024 r. Są wśród nich np. fotografie z powodzi w Kłodzku czy krwawiący po postrzale Donald Trump.- 31.12.2024, 16:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Polska Agencja Prasowa