Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Warsaw Jumping zorganizowano na terenie dużego, zielonego kompleksu Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Była to jedna z najważniejszych imprez jeździeckich w Europie.
„Warsaw Jumping wieńczy walkę drużyn narodowych w skokach przez przeszkody w Europie podzielonej na cztery dywizje. W Warszawie spotkało się dziesięć najlepszych drużyn z naszego regionu” – informował Dominik Nowacki, dyrektor Warsaw Jumping oraz Toru Wyścigów Konnych Służewiec.
Na Warsaw Jumping, by walczyć o punkty do światowego rankingu, przyjechali zawodnicy wysoko uplasowani w klasyfikacji Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Jednym z nich jest Max Kuehner, mistrz Austrii i tegoroczny drużynowy brązowy medalista mistrzostw Europy, sklasyfikowany na jedenastej lokacie rankingowej listy.
Nie zabrakło też drużynowego mistrza Europy z 2021 roku Bryana Balsigera, reprezentującego kadrę Szwajcarii, i jego kolegi z zespołu Dominika Fuhrera, który w tym samym roku zdobył mistrzostwo kraju. Podczas tego turnieju zawodnicy walczą także o punkty do tzw. minimów olimpijskich.
„Dla zawodników to bardzo ważne zawody. Upraszczając, w piłce nożnej jest Liga Mistrzów i Liga Europy - dzisiejsze zawody można porównać z finałem Ligi Europy” - wyjaśnił Dawid Kubiak, wicemistrz Polski w skokach przez przeszkody, członek naszej kadry narodowej.
W najważniejszym z konkursów, Longines EEF Series Final, wzięło udział dziesięć zakwalifikowanych wcześniej narodowych drużyn, w tym Polacy. W zespole wybranym przez trenera Jana Vinckiera nie mogło zabraknąć aktualnego mistrza Polski i lidera rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Tomasza Miśkiewicza. Wraz z nim na parkurze pojawił się: wicemistrz kraju Dawid Kubiak, Michał Tyszko, który w swoim tegorocznym debiucie w Pucharze Narodów pokazał świetne skoki, a także Adam Grzegorzewski, który przyczynił się do wywalczenia przez polskich skoczków awansu do igrzysk olimpijskich w Paryżu.
Na specjalnie wybudowanej arenie Polacy zmierzyli się z reprezentacjami: Ukrainy, Francji, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Holandii, Szwajcarii, Austrii i Słowacji. W konkursie zwyciężyła drużyna Austrii, a nasze ekipa uplasowała się na piątej pozycji.
Jednym z wydarzeń zawodów Warsaw Jumping był konkurs CSIO4* o nagrodę Totalizatora Sportowego, w którym zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na Loulou.
W programie imprezy znalazł się także finał podbijającej serca dzieci i młodzieży ligi hobby horse. W weekend odbyły się także wyścigi konne, w tym ciesząca się wielkim zainteresowaniem kibiców gonitwa pokazowa. W rolę jeźdźców wcielili się tu skoczkowie, próbując swoich sił w innej odsłonie hippiki.
Impreza Warsaw Jumping odbyła się po raz czwarty, ale umowa Toru Służewiec z Europejską Federacją Jeździecką przewiduje zorganizowanie zawodów jeszcze w przyszłym roku. „Już dziś zapraszamy kibiców jeździeckich. Za rok także będą mogli dopingować polskiej drużynie” - podsumował Dominik Nowacki.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.09.2023, 11:54 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Kilkadziesiąt spośród ponad miliona: PAP wybrała ze swych zbiorów najlepsze zdjęcia 2024 r. PAP
Mijający rok obfitował w historyczne, przełomowe momenty, a przy każdym z nich byli obecni fotoreporterzy Polskiej Agencji Prasowej oraz współpracujących z PAP agencji. Ze swoich zbiorów PAP wybrała najlepsze zdjęcia 2024 r. Są wśród nich np. fotografie z powodzi w Kłodzku czy krwawiący po postrzale Donald Trump.- 31.12.2024, 16:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Polska Agencja Prasowa