Newsletter

Zlecone: Rak prostaty - wyzwania i rozwiązania diagnostyczno-terapeutyczne

16.11.2011, 14:45aktualizacja: 16.11.2011, 14:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Czy możliwe jest wczesne wykrycie raka gruczołu korkowego? Jak powinien wyglądać modelowy program wczesnego wykrywania raka prostaty? Nowe terapie w leczeniu chorych z zaawansowanym rakiem prostaty - przełomy czy postępy w medycynie? Jak optymalnie korzystać z nowych możliwości leczenia? Na te pytania odpowiedzą eksperci medyczni podczas panelu dla dziennikarzy "Rak prostaty - wyzwania i rozwiązania diagnostyczno-terapeutyczne", organizowanego w ramach trzeciej konferencji naukowo-szkoleniowej poświęconej problemom onkologii urologicznej.

Odbywające się co roku dyskusje z udziałem polskich i międzynarodowych ekspertów z dziedziny urologii i onkologii pozwalają na wymianę doświadczeń w zakresie rozpoznawania i leczenia chorób nowotworowych. Tegoroczna konferencja będzie dotyczyła nowotworów gruczołu krokowego. Tematem poprzednich konferencji były nowotwory jądra, nerek i pęcherza.

Spotkanie ma na celu przedstawienie aktualnego stanu wiedzy i możliwości skutecznej walki z zachorowaniami na nowotwór prostaty w Polsce oraz podkreślenie roli edukacji społeczeństwa. Stąd też potrzeba dyskusji z udziałem mediów i poruszenia tematu kontrowersji, jakie pojawiły się wokół wykonywania badań skryningowyh, najnowszych terapii i perspektyw w leczeniu również zaawansowanych form raka prostaty, a także tego, jak na tym polu wygląda Polska na tle innych krajów europejskich.

Tegorocznymi panelistami są prof. Andrzej Borkowski, kierownik Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej WUM, prof. Wojciech Pypno, przewodniczący Mazowieckiego Oddziału PTU oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie urologii, czy prof. Tomasz Demkow, kierownik Kliniki Nowotworów Układu Moczowego COI. Gośćmi z zagranicy są prof. Fritz Schroeder, reprezentujący Erasmus University w Roterdamie, autor m.in. europejskiego badania o roli skryningu raka gruczołu krokowego, oraz prof. Tom Beer, dyrektor Instytutu Raka w Oregon Health & Science University w Portland, prowadzący badania w zakresie nowych rozwiązań terapeutycznych dla chorych na nowotwór prostaty.

Organizatorem konferencji jest Fundacja "Wygrajmy Zdrowie" przy wsparciu Federacji Stowarzyszeń "Amazonki". Partnerem wspierającym jest PKOPO, a patronami merytorycznymi są PTU i PUO.

Panel odbędzie się 18 listopada, o godzinie 11:00, w Sali Polonia hotelu Radisson Blu w Warszawie.

KONTAKT:

Agencja Green PR

Magdalena Caban

tel. (+48) 509 626 060

e-mail: m.caban@greenpr.pl

--

Bartosz Pomykała

tel. (+48) 512 329 595

e-mail: b.pomykala@greenpr.pl

Źródło informacji: Fundacja "Wygrajmy Zdrowie"

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.11.2011, 14:45
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ