Newsletter

Zlecone: Rak prostaty - wyzwania i rozwiązania diagnostyczno-terapeutyczne

16.11.2011, 14:45aktualizacja: 16.11.2011, 14:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Czy możliwe jest wczesne wykrycie raka gruczołu korkowego? Jak powinien wyglądać modelowy program wczesnego wykrywania raka prostaty? Nowe terapie w leczeniu chorych z zaawansowanym rakiem prostaty - przełomy czy postępy w medycynie? Jak optymalnie korzystać z nowych możliwości leczenia? Na te pytania odpowiedzą eksperci medyczni podczas panelu dla dziennikarzy "Rak prostaty - wyzwania i rozwiązania diagnostyczno-terapeutyczne", organizowanego w ramach trzeciej konferencji naukowo-szkoleniowej poświęconej problemom onkologii urologicznej.

Odbywające się co roku dyskusje z udziałem polskich i międzynarodowych ekspertów z dziedziny urologii i onkologii pozwalają na wymianę doświadczeń w zakresie rozpoznawania i leczenia chorób nowotworowych. Tegoroczna konferencja będzie dotyczyła nowotworów gruczołu krokowego. Tematem poprzednich konferencji były nowotwory jądra, nerek i pęcherza.

Spotkanie ma na celu przedstawienie aktualnego stanu wiedzy i możliwości skutecznej walki z zachorowaniami na nowotwór prostaty w Polsce oraz podkreślenie roli edukacji społeczeństwa. Stąd też potrzeba dyskusji z udziałem mediów i poruszenia tematu kontrowersji, jakie pojawiły się wokół wykonywania badań skryningowyh, najnowszych terapii i perspektyw w leczeniu również zaawansowanych form raka prostaty, a także tego, jak na tym polu wygląda Polska na tle innych krajów europejskich.

Tegorocznymi panelistami są prof. Andrzej Borkowski, kierownik Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej WUM, prof. Wojciech Pypno, przewodniczący Mazowieckiego Oddziału PTU oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie urologii, czy prof. Tomasz Demkow, kierownik Kliniki Nowotworów Układu Moczowego COI. Gośćmi z zagranicy są prof. Fritz Schroeder, reprezentujący Erasmus University w Roterdamie, autor m.in. europejskiego badania o roli skryningu raka gruczołu krokowego, oraz prof. Tom Beer, dyrektor Instytutu Raka w Oregon Health & Science University w Portland, prowadzący badania w zakresie nowych rozwiązań terapeutycznych dla chorych na nowotwór prostaty.

Organizatorem konferencji jest Fundacja "Wygrajmy Zdrowie" przy wsparciu Federacji Stowarzyszeń "Amazonki". Partnerem wspierającym jest PKOPO, a patronami merytorycznymi są PTU i PUO.

Panel odbędzie się 18 listopada, o godzinie 11:00, w Sali Polonia hotelu Radisson Blu w Warszawie.

KONTAKT:

Agencja Green PR

Magdalena Caban

tel. (+48) 509 626 060

e-mail: m.caban@greenpr.pl

--

Bartosz Pomykała

tel. (+48) 512 329 595

e-mail: b.pomykala@greenpr.pl

Źródło informacji: Fundacja "Wygrajmy Zdrowie"

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.11.2011, 14:45
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ