Newsletter

Nauka i technologie

5. Światowe Forum Laureatów zostanie otwarte inauguracyjną ceremonią wręczenia Nagrody WLA

10.11.2022, 08:46aktualizacja: 10.11.2022, 08:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire
PR Newswire

SZANGHAJ, 10 listopada 2022 r. /PRNewswire/ -- W Szanghaju z wielkim sukcesem odbyło się piąte Światowe Forum Laureatów, czyli WLA Forum. Wzięło w nim udział 60 najwybitniejszych naukowców z całego świata, w tym 27 laureatów Nagrody Nobla.

W ramach corocznego tematu forum „Naukowy postęp: Stwórzmy jasną przyszłość” Roger Kornberg, Przewodniczący Światowego Stowarzyszenia Laureatów (WLA) i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii z roku 2006, wyjaśnił, że świat gwałtownie się zmienia, a nauka może pomóc w sprostaniu nadchodzącym wyzwaniom. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem, począwszy od 29 października, odbywały się rozmaite spotkania i imprezy, m.in. WLA Zero Carbon Forum, WLA SHE Forum, WLA Sci-T Conference i nowo powstałe WLA Laboratories Forum. (WLA Forum można obserwować na Twitterze i Facebooku @wlaforum).

Podczas ceremonii otwarcia w dniu 6 listopada przyznano inauguracyjną nagrodę Światowego Stowarzyszenia Laureatów (WLA Prize) dwóm naukowcom. Nagrodę WLA 2022 w dziedzinie informatyki i matematyki otrzymał Michael I. Jordan, profesor Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz Wydziału Statystyki UC Berkeley, za fundamentalny wkład w podstawy uczenia maszynowego i jego zastosowanie. Natomiast nagrodę WLA 2022 w dziedzinie nauk przyrodniczych i medycznych przyznano niemieckiemu biochemikowi Dirkowi Gorlichowi, członkowi naukowemu i dyrektorowi Instytutu Nauk Wielodyscyplinarnych im. Maxa Plancka, za przełomowe odkrycia wyjaśniające mechanizm i selektywność transportu białek między cytoplazmą a jądrem komórkowym.

Michael I. Jordan, laureat Nagrody WLA w dziedzinie informatyki i matematyki z 2022 r.: „W Berkeley mamy taką tradycję, że gdy ktoś dostaje nagrodę, to na e-mailu przez cały dzień pojawiają się gratulacje od wszystkich. Bardzo miło jest otrzymać 100 e-maili z gratulacjami”.

Dirk Gorlich, laureat Nagrody WLA 2022 w dziedzinie nauk przyrodniczych i medycznych: „Jestem niezwykle zaskoczony i bardzo szczęśliwy, a także niezmiernie zaszczycony. Muszę też powiedzieć, że nie należy zajmować się nauką tylko w oczekiwaniu na nagrodę. Nauka sama w sobie jest ogromnie satysfakcjonująca. Bycie naukowcem to wielki przywilej”.

Suma przewidziana w ramach każdej nagrody wynosi 10 milionów juanów (1,39 miliona dolarów). Więcej informacji na temat nominacji do Nagrody WLA w 2023 roku zostanie opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej www.wlaprize.org.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem: dongbo@wlaforum.com.cn 

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1942426/Ceremony.jpg 

Źródło: World Laureates Association (WLA)

KONTAKT:
Zhu
tel. 86-10-63074558

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.11.2022, 08:46
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.