Newsletter

Nauka i technologie

8. Noc w Instytucie Lotnictwa

05.10.2017, 12:42aktualizacja: 05.10.2017, 12:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

8. Noc w ILOT
8. Noc w ILOT
Dnia 13 października (piątek) Instytut Lotnictwa organizuje „8. Noc w Instytucie Lotnictwa”, największą w Polsce nocną imprezę sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w godz. 17:00-23:00 na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Wstęp wolny.

„Noc w Instytucie Lotnictwa” to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń lotniczych w Polsce. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 180 firm i instytucji związanych z przemysłem lotniczym, kosmicznym i nowymi technologiami. W ubiegłym roku Instytut Lotnictwa odwiedziło ponad 30 000 osób.

Podczas tegorocznej edycji udostępnionych zostanie 111 atrakcji, w tym 70 po raz pierwszy. Będą to samoloty cywilne i wojskowe, śmigłowce, szybowce. Łącznie pokazanych będzie ponad 30 latających maszyn.

Gratką będzie spotkanie z podniebnym duetem - Arturem Kielakiem i porucznikiem Jackiem Stolarkiem. Swoją lotniczą historią, podczas wyjątkowych wykładów, podzielą się piloci akrobacyjni i sportowi oraz pierwsza kobieta pilot doświadczalny, a także światowej sławy naukowcy. Na gości czeka pokaz ratownictwa drogowego Straży Pożarnej z przecinaniem samochodu. Odbywać się będą pokazy bezzałogowców. Będzie można zobaczyć łaziki marsjańskie, roboty, samochód Aston Martin w barwach Spitfire’a, pamiątki po lotnikach Dywizjonu 303, symulatory lotu i wirtualnej rzeczywistości.

Zostaną zorganizowane warsztaty fotografii ze Sławkiem „Hesją” Krajniewskim i Maciejem Margasem. „Noc w Instytucie Lotnictwa” to wyjątkowa okazja do zwiedzania niedostępnych na co dzień laboratoriów oraz do zapoznania się z zakresem prowadzonych. prac badawczych. Swoje podwoje otworzą także jedne z najlepiej wyposażonych laboratoriów badawczych Unii Europejskiej, w tym największy tunel aerodynamiczny w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wydarzeniem specjalnym, organizowanym przez Engineering Design Center będzie pierwszy w Polsce 24-godzinny EDC Industrial IoT Hackathon związany z platformą Predix 2.0.

Podczas Nocy swoje 90-lecie będzie świętować Aeroklub Warszawski. Po raz pierwszy zaprezentuje się firma Pratt&Whitney. Wśród wystawców będą także Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2, General Electric, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Centrum Nauki Kopernik oraz uczelnie i koła naukowe.

Jak co roku na czas imprezy przygotowana została specjalnie zaprojektowana iluminacja świetlna całego terenu. O dobry nastrój będzie dbał DJ Bujas, a dla zmęczonych przygotowane zostaną punkty gastronomiczne z piknikowymi specjałami.

O siedmiu poprzednich oraz tegorocznej imprezie można przeczytać pod adresami:

www.nocwinstytucielotnictwa.pl

www.facebook.com/nocwinstytucielotnictwa

Materiały dla mediów (teksty i zdjęcia): www.nocwinstytucielotnictwa.pl/dla-mediow

KONTAKT

Marek Gospodarczyk

Szef Nocy w Instytucie Lotnictwa

tel. kom. +48 501 780 923

tel. (22) 846 00 11 wew. 553

e-mail: marek.gospodarczyk@ilot.edu.pl

-

Wojciech Łukowski

Dyrektor Pionu Marketingu

tel. (22) 846 00 11 wew. 547

e-mail: wojciech.lukowski@ilot.edu.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.10.2017, 12:42
Źródło informacji Instytut Lotnictwa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.