Newsletter

Nauka i technologie

Absen organizuje międzynarodowy webinar dotyczący rozwiązań w zakresie wirtualnego studia

04.05.2021, 08:46aktualizacja: 04.05.2021, 08:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Absen
Absen

SHENZHEN, Chiny, 4 maja 2021 r. /PRNewswire/ -- W czwartek Absen zorganizował międzynarodowy webinar poświęcony rozwiązaniom w dziedzinie wirtualnego studia. Gospodarzem wydarzenia był Christian Czimny z niemieckiego oddziału Absen, a towarzyszyli mu: Totti Chen, CEO w Digital Fun, Wayne Romanowski z działu produkcji filmowej 4 Wall Entertainment, Rene Amador, założyciel i CEO firmy AR Wall, a także Feifan Lu, specjalista ds. produktu w Absen. Analizowali oni nowe technologie stosowane przez wielu specjalistów w dziedzinie mediów audiowizualnych w celu tworzenia atrakcyjniejszych wizualnie treści.

W wirtualnym studiu nie ma nic tajemniczego, podobnie jak w „LED-ach na kamerze”

Na początku wydarzenia Romanowski określił wirtualne studio jako „LED-y na kamerze”, a wtórował mu Czimny. Wielu ludzi boi się bowiem wirtualnego studia, ponieważ jest to coś nowego. Romanowski, doświadczony ekspert w branży, który z produktów LED-owych Absen zaczął korzystać już w 2005 r., przekonywał, że za wirtualnym studiem nie kryje się nic tajemniczego i nie ma powodu, by obawiać się tej technologii.

Znajdź właściwych specjalistów, aby zapewnić rentowność wirtualnego studia

Podczas webinaru po raz pierwszy przedstawiono również wskazówki dotyczące wdrażania wirtualnych platform LED-owych. Według Amadora znalezienie zespołu specjalistów, integratora lub firmy na potrzeby rozwiązań wirtualnego studia to konieczność. „Współpraca z kimś, kto rozumie cały proces, nawet jeżeli odbywa się zdalnie, będzie miała kluczowe znacznie dla opłacalności wirtualnego studia”. Specjaliści w dziedzinie mediów audiowizualnych muszą wiedzieć, jak wykorzystywać technologię LED na potrzeby swoich projektów.

Potencjał Absen w zakresie dostarczania rozwiązań na potrzeby wirtualnego studia

Feifan Lu zaprezentował produkty i rozwiązania Absen przeznaczone dla wirtualnego studia, w tym PL2.5 Pro, AX1.5, MR4.8 i JP4.8. Każde z nich charakteryzuje się dużą liczbą klatek na sekundę i wysokim współczynnikiem odświeżania, niwelując problemy wizualne i spełniając zaawansowane normy branżowe. Każdy z tych produktów został starannie dobrany przez kierowników produktu Absen, których zdaniem wirtualne studio to przyszłościowe rozwiązanie.

Webinar wyświetlono łącznie 848 razy, co oznacza, że wydarzenie odniosło sukces. Był to pierwszy z serii międzynarodowych webinarów Absen poświęconych rozwiązaniom dla wirtualnego studia. Jako wydarzenie towarzyszące dnia 19 maja 2021 r. zorganizowano okrągły stół pt. „LED on Camera” („LED-y na kamerze”). W planach są kolejne wydarzenia. Absen zaprasza na nie integratorów i specjalistów z branży na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.absen.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1500535/Absen1.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1500534/Absen2.jpg

Źródło: Absen.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.05.2021, 08:46
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ