Newsletter

Nauka i technologie

Absen rozwija przyszłościową technologię MicroLED

17.03.2023, 10:01aktualizacja: 17.03.2023, 10:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SHENZHEN, Chiny, 17 marca 2023 r. /PRNewswire/ -- MicroLED to technologia, dzięki której wyświetlacze LED wkroczą w przyszłość. Mniejsza i bardziej wytrzymała niż tradycyjne diody LED, MicroLED zapewnia dynamiczny rozwój i udoskonalenia wyświetlaczy LED. Będąc liderem innowacji, szanowanym za szerokie zaangażowanie w badania i rozwój, firma Absen od 2016 roku aktywnie rozwija technologie IMD i COB, a ostatnio wprowadziła na rynek międzynarodowy swoją nową serię MicroLED KLCOB.

Dyrektor ds. produktów przemysłowych w firmie Absen Christian Czimny, pracując od ponad 25 lat w specjalistycznej branży AV, posiada rozległą wiedzę na temat rynku LED oraz tego, jak produkty odpowiadają na potrzeby klientów. Uczestnicząc w strategicznym rozwoju firmy Absen przez ostatnie cztery lata, Christian opowiada o technologii MicroLED firmy Absen i strategii rozwoju przyszłości wyświetlaczy.

Dlaczego technologia MicroLED jest tak istotna dla rynku?

Christian tłumaczy, dlaczego zastosowanie MicroLED jest tak ważne:

„Technologia MicroLED otwiera drogę do masowej produkcji produktów LED o mniejszym skoku pikseli, gdzie mniejsze rozmiary ekranów przy wyższej rozdzielczości będą podążać za potrzebami 4K i 8K. Z tego powodu rynek technologii MicroLED jest ogromny i oprócz wyświetlaczy LED i ekranów do zastosowań biznesowych, MicroLED wejdzie na rynek konsumencki”.

Firma Absen otworzyła swój pierwszy budynek fabryki COB / MicroLED i linie produkcyjne w 2016 roku w Centrum Inteligentnej Produkcji Absen w Huizhou. Dzięki zaangażowaniu w badania i rozwój spółka poczyniła postępy w rozwoju nowej technologii, jednak Christian przestrzega:

„Wyczucie czasu jest najważniejsze i chociaż byłoby wspaniale być liderem i potencjalnie pierwszym użytkownikiem nowoczesnych technologii, względy takie jak potrzeba dalszego rozwijania możliwości produkcyjnych uspokajają nasze podejście do rynku”.

Christian przyznaje, że jednym z wyzwań, przed jakimi nadal stoi produkcja, jest transfer masy, przy czym, jak sam mówi, „jak nigdy dotąd koncentruje się na utrzymaniu awaryjności diod LED na jak najniższym poziomie”, jednak wskazuje również na COB (Chip on Board) jako jedno z rozwiązań MicroLED. „Teraz cała płytka PCB wyposażona w chip może być zamknięta lub >>uszczelniona<<”.

Jednocześnie firma Absen dokonała ogromnego postępu w dziedzinie MicroLED i wprowadziła na rynek gamę produktów MicroLED dla branży technologii rozrywki. Asortyment KLCOB MicroLED jest dostępny na całym świecie za pośrednictwem rozbudowanej sieci partnerów Absen z dodatkowymi usługami.

MicroLED - znaczący postęp w dziedzinie wyświetlaczy LED

Czym więc dokładnie jest technologia MicroLED i jakie są jej zalety? Christian wyjaśnia: „MicroLED jest oparta na zastosowaniu rozwiązania FlipChip, które jest w stanie zmienić połączenie elektryczne koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego w obrębie jednej diody LED”.

Christian podkreśla, że postęp technologiczny umożliwił usunięcie wiązania przewodów wewnątrz chipu LED, aby obniżyć zużycie energii przy zachowaniu tej samej jasności.

„Dodatkowo obrócenie górnej części wewnętrznych komponentów o 180 stopni pozwoliło na stworzenie znacznie bardziej stabilnego i bezpośredniego połączenia między płytkami, co zapewniło jeszcze większą jasność, niż było to możliwe w dotychczasowej technologii ekranów” – dodaje.

Cechą charakterystyczną firmy Absen jest to, że nie poprzestała na tym etapie i konsekwentnie koncentruje się na jakości obrazu. Efektem tych starań był zwiększony współczynnik kontrastu oraz opracowane przez nią matowe, czarne wykończenie powierzchni ekranu, zwane technologią Black Coating.

Christian stwierdza: „Technologia ta umożliwia nam uzyskanie jeszcze głębszej czerni i wyższego współczynnika kontrastu przy jednoczesnym uzyskaniu bogatszych, chociaż niezwykle naturalnych kolorów, co stanowi elementarną część HDR. Matowe wykończenie ma jednak o wiele więcej do zaoferowania, w tym imponującą wydajność obrazu, na którą nie ma wpływu oświetlenie otoczenia”.

Inwestycja Absen w badania i rozwój gwarantuje dalsze zaawansowane możliwości produktowe

Niezależnie od wysokiej jakości obrazu i bardziej zrównoważonego produktu dzięki niższemu zużyciu energii, technologia MicroLED może pochwalić się jeszcze innymi korzystnymi cechami, takimi jak ochrona powierzchniowa Absen, dzięki której produkt LED może być czyszczony bez obawy o uszkodzenie, a także oferować szerszy zakres możliwości instalacyjnych niż technologia LED w przeszłości.

Christian zapewnia: „Solidna ochrona powierzchni MicroLED znajduje się na szczycie listy mocnych stron firmy Absen, dzięki czemu wyświetlacze są odporne na wilgoć, kurz, antystatyczność, są zabezpieczone przed utlenianiem i chronione przed uszkodzeniami spowodowanymi kolizją”.

Nieprzerwane inwestycje w badania i rozwój stawiają Absen w pozycji godnej pozazdroszczenia.

„Jak można sobie wyobrazić” – stwierdza Christian – „udoskonalenia i zalety, o których mówiliśmy, stanowią niezwykle atrakcyjną propozycję, a wiele spółek na rynku - a także w naszej branży – chętnie z niej skorzysta”.

Jednocześnie Christian z rozbrajającą skromnością potwierdza swoje zaangażowanie w dalszą ciężką pracę na rzecz ekscytującej przyszłości, która jest w zasięgu ręki: „W fabryce MicroLED firmy Absen zamierzamy stale i zgodnie pracować wspólnie z naszym zespołem badawczo-rozwojowym nad poszukiwaniem nowych technologii i ulepszeń, aby osiągnąć wyznaczone cele. Firma Absen jest uznanym i cenionym producentem wyświetlaczy LED, a my widzimy przed sobą nowe rynki i patrzymy w jasną, kolorową i zdrową przyszłość”.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2007437/1.jpg

Źródło: Absen.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.03.2023, 10:01
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ