Newsletter

Nauka i technologie

Aplikacja Disney+ już dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym VIDAA Smart

20.10.2021, 08:56aktualizacja: 20.10.2021, 09:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Hisense
PR Newswire/Hisense

ATLANTA, 19 października 2021 r. /PRNewswire/ -- Disney+, znana na całym świecie aplikacja streamingowa, oraz VIDAA, system operacyjny smart TV oparty na Linuksie, ogłosiły, że Disney+ pojawi się wkrótce w telewizorach Hisense i Toshiba z najnowszą wersją oprogramowania VIDAA Smart OS.

Disney+ to specjalny serwis streamingowy oferujący filmy i programy z kolekcji Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen i National Geographic, a także Simpsonów i wielu innych. Na wybranych rynkach międzynarodowych obejmuje również nową markę treści ogólnorozrywkowych – Star. Usługa oferuje wolny od reklam streaming wraz ze stale rosnącą kolekcją wyjątkowych materiałów oryginalnych, w tym filmów pełnometrażowych, dokumentalnych, seriali animowanych i aktorskich oraz treści krótkometrażowych. Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do bogatej historii fantastycznej rozrywki filmowej i telewizyjnej Disneya, Disney+ jest także jedynym miejscem, w którym można znaleźć najnowsze produkcje wytwórni The Walt Disney Studios. Poprzez serwis Star, Disney+ oferuje bogaty katalog filmów od 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures i wielu innych.

System operacyjny VIDAA Smart to bazujący na Linuksie otwarty system operacyjny smart TV. Niezależna firma VIDAA USA została założona w 2019 roku i w ciągu zaledwie dwóch lat stała się zdecydowanym konkurentem na rynku międzynarodowym w dziedzinie platform smart TV. W 2020 roku VIDAA wprowadziła całkowicie nowy i zaktualizowany interfejs użytkownika 4.0, który stawia użytkowników i ich sposób konsumpcji treści w centrum projektu. Od maja 2021 roku najbardziej zaawansowaną wersją na rynku jest VIDAA U5, w której nastąpiło dalsze udoskonalenie wygody użytkownika poprzez wdrożenie funkcji Google Assistant, własnej usługi głosowej, nowej aplikacji VIDAA do zdalnego sterowania smartfonem, a także usług reklamowych i rozliczeniowych na wybranych rynkach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.vidaa.com oraz śledząc VIDAA na Facebook.com/vidaatv, Twitterze i Instagramie @vidaatv.

Firma Hisense została założona w 1969 roku w Qingdao w Chinach i od pięćdziesięciu lat zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych produktów elektroniki użytkowej. Obecnie, Hisense jest trzecią największą marką telewizorów na świecie i liderem rynku w Chinach, RPA i Australii oraz jednym z największych producentów sprzętu AGD, oferującym wszechstronne rozwiązania dla domu z jednego źródła. Przedsiębiorstwo utworzyło 54 firmy zagraniczne. Hisense posiada również 20 centrów badawczo-rozwojowych i 29 parków przemysłowych na całym świecie, których jedynym celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów po przystępnych cenach, które wpływają na poprawę życia konsumentów.

„Współpraca z The Walt Disney Company to znaczący przełom dla naszej organizacji – powiedział Guy Edri, wiceprezes VIDAA USA. - Globalne wprowadzenie Disney+ na platformę VIDAA to dopiero pierwszy krok. Z radością podejmujemy współpracę z Disneyem w celu rozszerzenia wzajemnych powiązań i możliwości udostępnienia naszym klientom pełnego pakietu usług streamingowych w przyszłości. Dzisiejsza data symbolizuje nie tylko uruchomienie niesamowitej usługi na najnowocześniejszej platformie, ale także początek długoterminowej współpracy pomiędzy dwoma podmiotami, z których każdy jest liderem w swojej branży”.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1663838/VIDAA_Disney_Logo.jpg

Źródło: Hisense

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.10.2021, 08:56
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ