Newsletter

Nauka i technologie

Celonis informuje o nabyciu Process Analytics Factory (PAF), które umożliwi zarządzanie wykonaniem z dowolnego miejsca świata

29.03.2022, 17:08aktualizacja: 29.03.2022, 17:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Celonis
Business Wire/Celonis
PAFnow debiutuje na Celonis Experiences podczas Celonis World Tour 2022.

NOWY JORK i DARMSTADT, Niemcy--(BUSINESS WIRE)-- Celonis, światowy lider zarządzania wykonaniem, poinformowało o nabyciu Process Analytics Factory GmbH (PAF), czołowego dostawcy rozwiązań w zakresie eksploracji procesów obsługującego Microsoft Power BI. Dzięki tej transakcji miliony użytkowników platformy Microsoft Power Platform będą mogły korzystać z opracowanego przez Celonis najpopularniejszego na rynku systemu transakcyjnego o nazwie Execution Management System (EMS) i za jego pośrednictwem eksplorować procesy, zdigitalizować działalność i nawiązywać współpracę.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja informacji jest dostępna pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20220329005245/en/.

Nabycie PAF jest elementem realizowanej przez Celonis strategii umożliwiającej przedsiębiorstwom prowadzącym działalność w dowolnym miejscu świata oraz w dowolnej branży korzystanie z eksploracji procesów w ramach systemu EMS Celonis umożliwiającej zidentyfikowanie i usunięcie słabych stron procesów. Celonis zamierza udostępnić użytkownikom najlepsze platformy służące cyfryzacji, umożliwiające nawiązywanie współpracy i zorganizowanie pracy z wykorzystaniem wyjątkowych opracowanych przez Celonis analiz procesów oraz inteligentnych działań ukierunkowanych na konkretny cel.

Oferowane przez PAFnow rozwiązanie służące eksploracji procesów zostało w pełni zintegrowane z platformą Microsoft Power BI i Microsoft Office 365 i umożliwia analizowanie, wizualizowanie i zoptymalizowanie niemal każdego procesu. Z platformy Microsoft Power BI korzysta 97 procent spółek notowanych na liście Fortune 500 i ponad 260000 przedsiębiorstw z całego świata.

Opracowany przez Celonis system EMS, za pośrednictwem jednej platformy w chmurze, pozwala na analizowanie w czasie rzeczywistym danych, procesów oraz podejmowanie ukierunkowanych, szybkich działań usprawniających działalność prowadzoną przez przedsiębiorstwo w każdym jej aspekcie. Klienci chcący uzyskać pełną wiedzę o efektywności procesów - czy to funkcjonujących w łańcuchu dostaw, wspólnych centrach usług, czy w systemach zarządzania - mogą teraz skorzystać z wyjątkowych, bardziej zaawansowanych funkcji oferowanych przez stworzony przez Celonis system EMS w znanych im środowiskach Microsoft.

Maximilian Gerbert, kierownik projektu w Mercedes-Benz Management Consulting, powiedział:

„Jako cyfrowy akcelerator koncernu Mercedes-Benz jesteśmy działem, którego działalność opiera się na danych, działamy w oparciu o strategię danych biznesowych opracowywaną na przestrzeni lat, a odkąd w naszej strukturze BI wykorzystujemy eksplorację procesów, możemy lepiej ocenić sytuację i zidentyfikować niedociągnięcia w procesach funkcjonujących w każdym aspekcie naszej działalności, co wcześniej było niemożliwe. Gdy pojawiają się problemy dotyczące łańcucha dostaw, korzystamy z analiz opracowanych na gruncie eksploracji procesów i dzięki nim możemy znaleźć przyczynę problemów oraz je wyeliminować - zanim zakłócą przepływy finansowe i wpłyną na naszych klientów. Cieszymy się, że Celonis zrealizowało tę transakcję, a także z możliwości korzystania z potężnych funkcjonalności opracowanego przez Celonis systemu EMS w funkcjonującym u nas środowisku Microsoft”.

„Połączenie sił Celonis i PAF to wspaniała wiadomość - powiedział Linus Linder, szef działu IT w Muller - Die lila Logistik Service GmbH. - Od tej chwili możemy korzystać z danych dostępnych w czasie rzeczywistym, danych z procesów i ukierunkowanych działań oferowanych w opracowanym przez Celonis systemie EMS, w dodatku w znanym nam środowisku Microsoft Power BI”.

Szybkie wdrożenie opracowanego przez Celonis systemu EMS to zwieńczenie pokoleniowej zmiany polegającej na transformacji sposobu funkcjonowania przedsiębiorstw poprzez wykorzystanie eksploracji procesów i danych.

Według Gartner® do 2025 r., wartość zapotrzebowania rynku na oprogramowanie hiperautomatyzacyjne wyniesie niemal 860 mld USD [1]. Wiele przedsiębiorstw nie decyduje się jednak na zmaksymalizowanie wartości inwestycji w cyfryzację, ponieważ nie zdaje sobie sprawy z przestarzałego charakteru wdrożonych procesów, które uwsteczniają ich działalność. Według raportu Forrester przygotowanego na zlecenie Celonis eksploracja procesów osiągnęła punkt krytyczny w 2022 r., w którym decydenci zażądali rozwiązań usprawniających wykonanie oraz chęć zidentyfikowania i usunięcia niedociągnięć w procesach.

„Od 11 lat, czyli od samego początku, misja Celonis nie uległa zmianie - chcemy pomóc naszym klientom w tym, aby ich przedsiębiorstwa osiągnęły pełny potencjał dzięki usunięciu niedociągnięć we wdrożonych procesach - a to oznacza, że rozwiązania Celonis muszą być wykorzystywane w każdym aspekcie działalności - powiedział Alex Rinke, dyrektor generalny i współzałożyciel Celonis. - Nabycie PAF pozwoli milionom użytkowników Microsoft Power Platform korzystać ze stworzonych przez Celonis wyjątkowego inteligentnego wglądu w dane, który usprawnia procesy analityczne, automatyzację pracy i pozwala na nawiązanie współpracy”.

„Dzięki tej transakcji zajmowana przez Celonis pozycja lidera rynku zostanie umocniona rozwiązaniem, które PAF stworzyło na platformie Microsoft Power. Dzięki temu nasze spółki zbudują pomost między Microsoft Power Platform a opracowanym przez Celonis systemem Execution Management System - powiedział Tobias Rother, dyrektor generalny i założyciel PAF. - Cieszymy się, że możemy oddać rozwiązanie Celonis w ręce tak dużej i szybko rozrastającej się społeczności liderów biznesu”.

„W naszym pierwszym raporcie HFS SaaS XXV 2022 Celonis zostało uznane za najlepsze prywatne przedsiębiorstwo SaaS pod względem oceny ogólnej, tworzenia wartości dodanej dla przedsiębiorstw, zaangażowania partnerskiego i skuteczności rozwiązań zintegrowanych (OneOffice Alignment) - powiedział Phil Fersht, dyrektor generalny i główny analityk HFS Research. - Nabycie PAF pokazuje, dlaczego Celonis wymienia się obok Microsoft, Salesforce, Amazon, Adobe i Google jako przedsiębiorstwo kształtujące przyszłość wewnętrznej automatyzacji, analizy danych i projektowania procesów. Celonis dokonuje strategicznego przeniesienia swojego rozwiązania w zakresie eksploracji procesów, analizy danych i inteligentnego wglądu w dane do największych platform służących organizacji pracy, automatyzacji i analityce”.

„Celem eksploracji procesów jest uzyskanie popartej faktami wiedzy na temat niezgodności i braku skuteczności procesów biznesowych, która powinna być wykorzystywana do systematycznego doskonalenia procesów prowadzących do zmaksymalizowania wyników z działalności oraz dostosowania do ogólnych celów przedsiębiorstwa. Zintegrowanie eksploracji procesów z powszechnie wykorzystywanymi platformami analitycznymi ułatwia zespołom współpracę z wykorzystaniem znanych im narzędzi” - powiedziała Maureen Fleming, wiceprezes programu IDC Intelligent Process Automation Market Research and Advisory Service.

Funkcje opracowania PAFnow zadebiutują podczas Celonis Experiences na Celonis World Tour 2022. Celonis Experiences zaprezentuje klientom sposób na bezproblemową integrację opracowanego przez Celonis systemu EMS z narzędziem do raportowania platformy Microsoft Power BI, współpracą z Grupami Microsoft oraz uruchamianiem przepływu procesów w Microsoft Power Automate.

Celonis

Celonis pomaga organizacjom przekuwać swoje dane w konkretne działania. Oparty o wiodący na rynku rdzeń eksploracji procesów, System Zarządzania Wykonaniem Celonis zapewnia szereg aplikacji, studio deweloperskie i możliwości integracji z platformami dla kierowników biznesowych i użytkowników, co pozwala na eliminację miliardów punktów nieefektywności w firmach, zapewnia lepsze wrażenia klientów i obniża emisje dwutlenku węgla. Celonis ma tysiące klientów na całym świecie. Firma ma swoje siedziby w Monachium i Nowym Jorku oraz 20 oddziałów na całym świecie.

© 2022 Celonis SE. Wszystkie prawa zastrzeżone. Celonis i logo „kropli” Celonis stanowią znaki towarowe Celonis SE w Niemczech i w innych jurysdykcjach. Wszystkie pozostałe nazwy produktów i firm stanowią znaki towarowe lub zarejestrowane znaki towarowe odpowiednich spółek.

[1] Gartner, Forecast Analysis: Hyperautomation of Enablement Software, publikacja ogólnoświatowa, Cathy Tornbohm, Fabrizio Biscotti, Rachel Chippendale, 22 marca 2021 r.

Wersja źródłowa informacji na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220329005245/en/.

Źródło: Celonis

KONTAKT:

Isabell Horvath

wiceprezes ds. komunikacji

e-mail: press@celonis.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.03.2022, 17:08
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ