Newsletter

Nauka i technologie

Debata pt. „Sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa”

02.10.2023, 15:22aktualizacja: 02.10.2023, 15:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin konferencji: 02.10.2023, godz. 14:00

ING Hubs Poland zaprosiło na debatę o zastosowaniu sztucznej inteligencji specjalistów: Łukasza Miedzińskiego, dyrektora Departamentu Attack Surface Management, ING Hubs Poland, Szymona Sobczyka, dyrektora Zespołu Usług Technologicznych Cyberbezpieczeństwa, PwC, prof. Dariusza Szostka ze Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE oraz Przemysława Wolka, dyrektora Pionu Bezpieczeństwa Cybernetycznego, ING Hubs Poland.

Zastosowanie sztucznej inteligencji niewątpliwie niesie za sobą korzyści. AI może np. pomagać w zautomatyzowaniu zadań, które wymagają poddaniu analizie dużych ilości danych. Coś co człowiekowi zajęłoby sporo czasu, algorytmy sztucznej inteligencji robią szybko i sprawie.

Ale sztuczna inteligencja ma także swoje wady i może zaszkodzić cyberbezpieczeństwu, dlatego tak ważna jest umiejętność przewidywania, wykrywania i szybkiego reagowania na zagrożenia z zewnątrz. Jakie praktyki, procedury i narzędzia stosuje biznes w tym zakresie? Podczas debaty eksperci powiedzą, na ile organizacje są w stanie przewidywać potencjalne zagrożenia cybernetyczne i jak ograniczać ryzyko ataków.

Źródło informacji: ING Hubs Poland

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 02.10.2023, 15:22
Źródło informacji ING Hubs Poland
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii