Newsletter

Nauka i technologie

Dla pracowników i nie tylko: SOFTSWISS, międzynarodowa firma z branży IT pomaga poznawać historię Warszawy podczas spacerów z przewodnikiem

19.06.2023, 10:07aktualizacja: 19.06.2023, 10:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SOFTSWISS (1)
SOFTSWISS (1)
Мiędzynarodowa firma produktowo-technologiczna SOFTSWISS zapoczątkowała w polskiej stolicy unikalny projekt „Warszawa 360°: Intelektualne spacery po Mieście z SOFTSWISS”. Jest to seria interaktywnych wycieczek po mieście, które mają pomóc w adaptacji w nowym miejscu specjalistom z branży IT, którzy się tu przeprowadzili.

Pomysł, aby bliżej zapoznać z miastem przede wszystkim swoich pracowników, pojawił się w zespole SOFTSWISS po otwarciu drugiego z kolei centrum programistycznego w Polsce. Już od kilku lat biuro firmy produktowej z powodzeniem działało w Poznaniu, a wiosną tego roku wiodący światowy twórca oprogramowania rozszerzył swoją obecność na polskim rynku IT. Nową lokalizacją stała się prestiżowa dzielnica biznesowa w nowoczesnym centrum Warszawy.

Dla wielu pracowników miasto jest nowe i nieznane. Tak samo jak i dla dziesiątków specjalistów z innych firm z branży IT z różnych krajów, którzy wybierają Warszawę jako miejsce pracy dla swoich zespołów. Dlatego właśnie SOFTSWISS zdecydowała się przeprowadzić serię wycieczek po najciekawszych i najpiękniejszych miejscach polskiej stolicy, aby każdy mógł bliżej zapoznać się z miastem i poczuć się komfortowo w nowym miejscu. W czerwcu zaproszono wszystkich zainteresowanych z miejscowej wspólnoty IT, aby przyłączyli się do interaktywnych wycieczek z przewodnikiem.

Propozycja była na tyle aktualna, że lista uczestników pierwszej niedzielnej wycieczki zapełniła się w ciągu zaledwie kilku godzin po ogłoszeniu. A wycieczka była poświęcona zapoznaniu z nową infrastrukturą centrum biznesowego Warszawy. Uczestnicy dowiedzieli się wszystkiego o najwyższym budynku w Polsce, Warsaw Spire, zapoznali się z powstającym Muzeum Sztuki Nowoczesnej, z hubem IT polskiej stolicy, gdzie znajduje się nowe nowoczesne biuro SOFTSWISS i, rzecz jasna, teraz wiedzą już wszystko o wieżowcach, które stały się nieodłączną częścią miasta.

„Pracownicy naszej firmy mieszkają na całym świecie, mogą swobodnie się przemieszczać pomiędzy krajami i wybierać wygodne miejsce do pracy. Z jednej strony przeprowadzka stanowi możliwość zobaczenia świata, zapoznania się z nową kulturą, a z drugiej strony wywołuje mimo wszystko stres. Potrzeba czasu, żeby się zaadaptować, żeby nowe miasto stało się dla nas znajome i bliskie. Otwierając oddział międzynarodowej firmy w innym kraju, staramy się zapoznać pracowników i ich rodziny z historią miasta i jego kulturowym dziedzictwem. Dla nas jest to nieodłączny gest szacunku w stosunku do miejsca, które stało się domem dla naszych specjalistów” - komentuje Walentina Bagnija, dyrektor ds. marketingu SOFTSWISS.

W czerwcu w ramach projektu „Warszawa 360°: Intelektualne spacery po mieście z SOFTSWISS” zaplanowano jeszcze dwie wycieczki. Jedna z nich będzie poświęcona historii i legendom Starego Miasta w Warszawie, a druga - jednemu z najpiękniejszych zabytków w Polsce, parkowi Łazienki Królewskie. Uroczym akordem finałowym stanie się koncert na żywo w Łazienkach, gdzie najlepsi polscy i zagraniczni pianiści pod gołym niebem zagrają muzykę Chopina.

Firma oczekuje, że dzięki projektowi tylko w czerwcu około 100 specjalistom z branży IT uda się zapoznać z historią Warszawy.

SOFTSWISS - międzynarodowa firma produktowo-technologiczna z 15-letnim doświadczeniem i oficjalnymi przedstawicielstwami w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi. Firma zatrudnia ponad 1400 osób. SOFTSWISS jako pierwsza firmą na świecie stworzyła rozwiązanie do pracy z kryptowalutami w sferze rozrywek online.

W 2022 roku firma otrzymała nagrodę SIGMA Europe kategorii „Najlepsze miejsce pracy roku” i nagrodę SIGMA CIS w kategorii „Best affiliate tracking software”. A w 2021 roku SOFTSWISS została wyróżniona nagrodami w kategoriach „Najlepsza firma roku pod względem obsługi klienta na International Gaming Awards (IGA) i „Najlepsza obsługa klienta roku” na Starlet Awards. Pracownicy SOFTSWISS byli zwycięzcami w kategoriach „Liderstwo”, „Produkty i innowacje” i „Pracownik roku”.

Źródło informacji: SOFTSWISS

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.06.2023, 10:07
Źródło informacji SOFTSWISS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii