Newsletter

Nauka i technologie

Dzięki przejęciu Jumper.ai Vonage rozszerza ofertę produktów o rozwiązania z zakresu handlu konwersacyjnego

20.10.2021, 08:00aktualizacja: 20.10.2021, 08:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Przejęcie uzupełnia interfejsy API Vonage Communications o pakietową ofertę wiadomości społecznościowych z obsługą sztucznej inteligencji i handlu konwersacyjnego.

HOLMDEL, New Jersey--(BUSINESS WIRE)-- Vonage (Nasdaq: VG), międzynarodowy lider w dziedzinie komunikacji w chmurze, wspierający przedsiębiorstwa w przyspieszeniu ich cyfrowej transformacji, poinformował dzisiaj, że nabył spółkę Jumper.ai, czołowego gracza w dziedzinie rozwiązań wielokanałowego handlu konwersacyjnego, z siedzibą w Singapurze.

Zespół Jumper.ai dołączy do grupy produktowej i inżynieryjnej Vonage. Dzięki temu przejęciu Vonage pozyskała znaczące talenty technologiczne i deweloperskie, a także wiedzę w zakresie handlu konwersacyjnego, uzupełniając programowalne, elastyczne i inteligentne możliwości swojej pojedynczej platformy komunikacyjnej Vonage Communications Platform i bogatego portfolio interfejsów API.

Handel konwersacyjny to modny trend w handlu detalicznym, który wykorzystuje rosnącą konwergencję zakupów i rozmów na platformach takich jak Facebook Messenger, WhatsApp i Instagram, używając funkcji czatu do stworzenia płynnego doświadczenia zakupowego. Konsumenci mogą angażować się w osobiste rozmowy, aby zapytać o informacje na temat produktów i cen oraz budować zaufane relacje ze sprzedawcami.

Platforma Jumper.ai tworzy wielokanałowe, zorientowane na komunikację zaangażowanie klientów i ich podróże zakupowe w serwisach społecznościowych, komunikatorach i w sieci (WhatsApp, Messenger, Apple Business Chat, Instagram, Twitter, SMS, LINE, Google Ads, strony internetowe marek i inne). Zgodnie z prognozą Conversational Commerce z kwietnia 2021 roku, opracowaną przez Juniper Research, całkowita wartość rynku w tej przestrzeni do 2025 roku wyniesie 27 miliardów dolarów[1]. Jako że wiadomości społecznościowe stają się coraz ważniejsze dla konsumentów na całym świecie i stanowią szybki i bezpośredni sposób łączenia się z ich ulubionymi markami, Vonage wprowadzi technologię Jumper.ai, aby rozszerzyć swój całkowity adresowalny rynek i uzupełnić bogate portfolio API o pakietową ofertę handlu konwersacyjnego z obsługą SI.

„Dodanie możliwości konwersacyjnego handlu i wielokanałowości Jumper.ai doskonale wpisuje się w strategię Vonage i jest naturalnym rozszerzeniem oferty spółki. Przekształca interakcje z klientami z powiadomień i prostych komunikatów w rozmowy w całym spektrum procesów angażowania klienta – powiedział dyrektor generalny Vonage, Rory Read. - Dzięki możliwościom handlu konwersacyjnego odpowiadamy na nowe i istniejące potrzeby klientów już teraz i jesteśmy przygotowani do zaspokajania ich zmieniających się wymagań również w przyszłości, zapewniając firmom zintegrowane możliwości handlu, aby uprościć sposób, w jaki obsługują, łączą się i sprzedają swoim klientom z dowolnego miejsca, w dowolnym kanale”.

Jumper.ai to rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, które spełnia potrzeby największych marek w zakresie nawiązywania kontaktu z konsumentami za pośrednictwem kanałów internetowych i społecznościowych, a jednocześnie przekształcania tych rozmów w bogatsze, oparte na sztucznej inteligencji doświadczenia klientów z szybką obsługą i realizacją sprzedaży. Dzięki przejęciu Jumper.ai, Vonage zyskuje odpowiednią technologię, aby sprostać wzrastającym potrzebom, a także istniejących klientów korporacyjnych w kluczowych branżach, które stymulują rozwój handlu konwersacyjnego, w tym liderów w branżach marek konsumenckich, żywności, handlu detalicznego, rozrywki, hotelarstwa i podróży, takich jak L’oreal, Kiehl’s, Disney, Axe, Dove, Ben & Jerry’s i Burger King.

„Jumper.ai zbudowano z misją wsparcia firm oraz w odpowiedzi na rosnące wykorzystanie komunikatorów internetowych jako najbardziej preferowanego sposobu komunikacji, zarówno do łączenia się z rodziną i przyjaciółmi, jak i do otrzymywania natychmiastowych, osobistych i pozytywnych uwag od marek – powiedział Yash Kotak, dyrektor generalny i współzałożyciel Jumper.ai. - Z wielką radością dołączamy do zespołu Vonage. Zespolenie naszych wiodących na rynku technologii stwarza okazję do wykreowania nowych, niesamowitych doświadczeń klientów, wykorzystując technologię Jumper.ai i międzynarodowy zasięg Vonage”.

„Ponad 3,5 miliarda ludzi regularnie korzysta z sieci społecznościowych, na całym świecie – wyjaśnia Dan Miller, główny analityk w Opus Research. - Jumper.ai przewidział rolę, jaką sieci i platformy społecznościowe będą odgrywać, jako platformy do reklamy, promocji i, ostatecznie, zakupów”.

Vonage

Vonage, (Nasdaq: VG), międzynarodowy lider w dziedzinie komunikacji w chmurze, wspierający przedsiębiorstwa w przyspieszeniu ich cyfrowej transformacji. Platforma komunikacyjna Vonage jest w pełni programowalna i pozwala na integrację wideo, głosu, czatu, wiadomości i weryfikacji z istniejącymi produktami, przepływami pracy i systemami. W pełni programowalne aplikacje Vonage do komunikacji zunifikowanej i centrum kontaktowego zostały zbudowane na platformie Vonage i umożliwiają firmom przekształcenie sposobu komunikacji i działania z biura lub dowolnego miejsca, zapewniając przy tym niezwykłą elastyczność i ciągłość biznesową.

Vonage Holdings Corp. mieści się w New Jersey, zaś jej biura znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Europie, Izraelu i Azji. Informacje na temat firmy Vonage na Twitterze można znaleźć pod adresem www.twitter.com/vonage. Chcąc zostać fanem na Facebooku, należy odwiedzić stronę www.facebook.com/vonage. Aby subskrybować na YouTube, należy odwiedzić stronę www.youtube.com/vonage.

[1] https://www.juniperresearch.com/pressreleases/conversational-commerce-spend-over-rcs-messaging

Źródło: Vonage

KONTAKT:

Vonage – kontakt dla mediów:

Jo Ann Tizzano

tel. (732) 365-1363

e-mail: joann.tizzano@vonage.com

-

Vonage – kontakt dla inwestorów:

Hunter Blankenbaker

tel. 732.444.4926

e-mail: hunter.blankenbaker@vonage.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.10.2021, 08:00
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ