Newsletter

Nauka i technologie

EchoStar i The Things Industries podejmują współpracę w obszarze hybrydowej satelitarnej i naziemnej łączności urządzeń w IoT

21.09.2023, 08:36aktualizacja: 21.09.2023, 08:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/EchoStar Corporation
PR Newswire/EchoStar Corporation
Na konferencji The Things spółki zaprezentują rozwiązania zapewniające stabilną łączność czasu rzeczywistego działające w trybie „włącz i używaj”.

MILTON KEYNES, Anglia, 21 września 2023 r. /PRNewswire/ - Dziś EchoStar Mobile Limited, spółka należąca do EchoStar (Nasdaq: SATS) oraz The Things Industries poinformowały o nawiązaniu współpracy na rzecz wdrożenia w Europie rozwiązań dla biznesu opartych na satelitarnej łączności hybrydowej i internecie rzeczy (IoT) z obsługą LoRa®. Spółki stworzyły Things Stack, niezawodny serwer sieciowy LoRaWAN w chmurze wykorzystujący funkcjonalności satelitarnego IoT EchoStar, który pozwala klientom łączyć urządzenia w IoT w czasie rzeczywistym oraz zapewnia dwukierunkową komunikację za pośrednictwem sieci satelitarnych i naziemnych z wykorzystaniem dwufunkcyjnego węzła generycznego.

„Dzięki współpracy EchoStar Mobile i The Things Network oraz prostocie technologii >>włącz i używaj<< zintegrowanie aplikacji w IoT opartych na łączności satelitarnej i naziemnej z jednym węzłem lub modułem będzie niezwykle łatwe” - powiedział Telemaco Melia, wiceprezes i dyrektor generalny EchoStar Mobile. „To przełom, który zagwarantuje racjonalne pod względem kosztów wdrażanie wszechobecnego IoT dzięki czemu klienci zyskają pewność, że łączność między urządzeniami pozostanie niezakłócona zawsze i wszędzie - nawet w najdalszych miejscach”.

„Wcześniej technologię LoRa ograniczały niedoskonałości infrastruktury naziemnej. Innowacyjne i zintegrowane podejście EchoStar do łączności satelitarnej pozwoliło pokonać te ograniczenia. Nasza współpraca oznacza udostępnienie wszystkich kluczowych funkcjonalności węzła generycznego oraz sieci EchoStar o szerokim zasięgu gwarantujących płynny, powszechny dostęp do LoRaWAN bez względu na miejsce pobytu użytkownika” - powiedział Wienke Giezeman, prezes The Things Industries.

Współpraca oznacza wprowadzenie łączności satelitarnej do serwera sieciowego The Things Stack LoRaWAN Network Server oraz węzła generycznego Generic Node Concept Edition, co pozwoli klientom zwiększyć zasięg i niezawodność urządzeń podłączonych do IoT za jednym kliknięciem. Dzięki możliwościom łączności satelitarnej - i ograniczonemu w czasie okresowi próbnemu dedykowanemu dla każdego podłączonego urządzenia - przedsiębiorstwa mogą bez przeszkód wdrażać IoT nawet w oddalonych i trudnych lokalizacjach.

W ubiegłym roku EchoStar Mobile <a href="https://www.echostarmobile.com/news/echostar-mobile-announces-commercial-availability-of-pan-european-lora-enabled-internet-of-things-network/">uruchomiło ogólnoeuropejską sieć IoT opartą na LoRa</a>, która dziś zapewnia klientom z Europy opartą na LoRa dwukierunkową łączność w czasie rzeczywistym. Integracja The Things Stack w chmurze rozszerza tę możliwość na resztę świata i pozwala klientom działającym w takich branżach jak usługi użyteczności publicznej, transport, logistyka i agrotechnika prowadzić działalność w dowolnym kraju świata.

Podczas światowej premiery LoRaWAN, na konferencji The Things Conference, która odbędzie się w Amsterdamie w dniach 21-22 września, spółki zaprezentują hybrydową satelitarno-naziemną łączność IoT oraz kolejną edycję koncepcji węzła generycznego Things Industries' Generic Node Concept Edition.

EchoStar

EchoStar Corporation (Nasdaq: SATS) jest czołowym dostawcą usług z zakresu technologii i sieci oferującym rozwiązania dla konsumentów, przedsiębiorstw, operatorów i rządów na świecie w ramach marek Hughes®, HughesNet® i EchoStar®. W Europie EchoStar działa za pośrednictwem swojego podmiotu zależnego EchoStar Mobile Limited, a w Australii pod nazwą EchoStar Global Australia. Więcej informacji na stronie www.echostar.com lub na profilach EchoStar na portalach Twitter i LinkedIn.

The Things Industries

The Things Industries jest czołowym dostawcą rozwiązań opartych na serwerze sieciowym LoRaWAN. The Things Stack umożliwia oferowanie kompleksowej platformy usług i narzędzi do zarządzania produkcją z wykorzystaniem miliona urządzeń połączonych z LoRaWAN z dowolnego miejsca na świecie. Produkt flagowy The Things Stack Cloud zapewnia w pełni zarządzalną subskrypcję ze wsparciem SLA w chmurze wspomagającą przedsiębiorstwa z całego świata.

©2023 EchoStar. Hughes i HughesNet to zarejestrowane znaki towarowe Hughes Network Systems, LLC, spółki należącej do EchoStar.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/542434/Echostar_Logo.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2215032/logo_TTI_ID_eea32a9cb35a_Logo.jpg

Źródło: EchoStar Corporation

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.09.2023, 08:36
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ