Newsletter

Nauka i technologie

EcoFlow wprowadza modułowe rozwiązania energetyczne dla samochodów kempingowych i gospodarstw domowych bez dostępu do sieci

27.06.2022, 15:13aktualizacja: 27.06.2022, 15:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/EcoFlow Europe s.r.o.
PR Newswire/EcoFlow Europe s.r.o.
Kompaktowe moduły EcoFlow Power Kit są niezwykle proste w instalacji i obsługują różne metody ładowania.

BERLIN, 27 czerwca 2022 r. /PRNewswire/ -- EcoFlow, producent urządzeń przenośnych i rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, zaprezentował zestawy zasilające EcoFlow Power Kit dedykowane dla samochodów kempingowych i gospodarstw domowych bez dostępu do sieci energetycznej. Zestawy zasilające EcoFlow Power Kit charakteryzują się prostą konfiguracją oraz upraszczają skomplikowany proces instalacji dotychczasowych niestandardowych rozwiązań energetycznych, co pozwala użytkownikom na dopasowanie własnych ustawień, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom energetycznym, przy jednoczesnym zastosowaniu kompaktowych i inteligentnych modułów.

„Zestawy zasilające EcoFlow Power Kit zostały opracowane tak, aby projektowanie indywidualnych rozwiązań energetycznych było łatwiejsze niż kiedykolwiek - powiedział Thomas Chan, dyrektor ds. badań i rozwoju w EcoFlow. - EcoFlow pragnie oferować rozwiązania energetyczne, które mogą zostać spersonalizowane do konkretnych potrzeb użytkowników, niezależnie od tego, czy mieszkają w kamperze, domu wyłączonym z sieci, czy modernizują swój warsztat”.

Modularność i możliwość rozbudowy

Zestawy zasilające EcoFlow Power Kit wyposażone są w dwa podstawowe moduły - EcoFlow Power Hub, który działa jako centralny węzeł dla wszystkich wejść i wyjść, oraz akumulatory LFP 2K/5KWh EcoFlow. W zależności od rzeczywistego zapotrzebowania na energię EcoFlow Power Hub można podłączyć do maksymalnie trzech akumulatorów LFP, które razem oferują pojemność podstawową 2KWh z możliwością rozbudowy do 15KWh, co pozwala użytkownikom na zasilanie kampera przez 18 godzin, a autonomicznego domu przez 11 do 14 godzin [i], bez korzystania z jakiegokolwiek zewnętrznego źródła zasilania.

Ponadto zestawy zasilające EcoFlow można łączyć z trzema rodzajami paneli słonecznych, w tym ze sztywnym/elastycznym panelem słonecznym o mocy 100 W i sztywnym panelem słonecznym o mocy 400 W. Poprzez sparowanie zestawów zasilających EcoFlow z panelami słonecznymi klienci uzyskują maksymalny pobór mocy 4800 W, który pozwala na pełne naładowanie akumulatora o pojemności 15 kWh w ciągu około trzech godzin, dzięki czemu mogą cieszyć się życiem zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju bez konieczności zasilania sieciowego.

W celu zapewnienia większej kontroli zestawy zasilające EcoFlow można wzbogacić o inteligentny panel dystrybucyjny AC/DC, który łączy do sześciu domowych/kamperowych obwodów prądu zmiennego i 12 obwodów prądu stałego, z których 6 można sterować za pomocą konsoli lub aplikacji EcoFlow Power Kit.

Prosta konfiguracja

Ze względu na obecność kilkudziesięciu modułów instalacja większości z nich wymaga od doświadczonego użytkownika od 10 do 15 godzin. Dla porównania, zestawy EcoFlow Power Kit składają się z maksymalnie 4 modułów (nie licząc paneli słonecznych) i przewodów, dzięki czemu proces instalacji jest trzykrotnie szybszy niż średnia w branży [ii], przy jednoczesnej redukcji ryzyka nieprawidłowego podłączenia przewodów.

Szybkie i różnorodne ładowanie

EcoFlow Power Kit mogą być ładowane za pomocą sześciu różnych źródeł energii, w tym paneli słonecznych, inteligentnego generatora EcoFlow, alternatorów, zasilania z lądu, sieci energetycznej i tradycyjnych generatorów. Stosując rozmaite metody ładowania i możliwość pełnego naładowania akumulatorów o pojemności 15 kWh przy poborze mocy 6000 W w ciągu 2,5 godziny, zestawy zasilające EcoFlow eliminują obawy przed rozładowaniem akumulatora podczas podróży kamperem lub w przypadku braku dostępu do sieci.

Nowoczesny system 48V

W porównaniu z tradycyjnymi systemami 12 V, zestawy zasilające EcoFlow Power Kit wykorzystują unikalny system 48 V. Dzięki temu podnoszą one komfort użytkowania na wielu poziomach, w tym bezpieczeństwa, efektywności energetycznej, wszechstronności i łatwości obsługi.

· Bezpieczeństwo i efektywność energetyczna

Przy tej samej mocy wyjściowej, w systemie 48V przez przewody płynie tylko jedna czwarta prądu elektrycznego w porównaniu z tradycyjnymi systemami 12V, co daje stratę mocy o jedną szesnastą oraz cieńsze i praktyczniejsze przewody.

· Wszechstronność

System 48V umożliwia koncentratorowi EcoFlow Power Hub osiągnięcie maksymalnej mocy 3600 W pozwalającej na zasilanie intensywnie pracujących odbiorników, takich jak klimatyzatory, podgrzewacze wody i suszarki do włosów.

· Prostota użytkowania

EcoFlow Power Hub może z łatwością zastąpić systemy 12V, ponieważ jest wyposażony w moduł obniżający DC-DC przeznaczony dla użytkowników, którzy mają już zainstalowane systemy zasilania w swoich kamperach.

Integralność i kompaktowość

EcoFlow Power Hub to pierwszy na rynku system centralnego zasilania pięć w jednym, który łączy dwa kontrolery solarne z funkcją śledzenia punktu maksymalnej mocy (MPPT), jedno urządzenie DC-DC do ładowania akumulatorów z MPPT, jeden falownik-ładowarkę oraz jedną obniżającą napięcie przetwornicę DC-DC. Dzięki zmniejszeniu liczby komponentów EcoFlow Power Hub znacznie ułatwia użytkownikom rozbudowę lub zmniejszenie skali ich własnych zestawów zasilających EcoFlow. Co więcej, akumulatory EcoFlow LFP zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było układać jeden na drugim. Pozwala to na oszczędność miejsca, gdyż użytkownicy mogą układać w stos do trzech akumulatorów LFP.

Możliwość wyboru własnego zestawu

Zestawy zasilające EcoFlow Power Kit oferowane są w trzech różnych pakietach, co pozwala najlepiej dopasować je do potrzeb użytkowników. Począwszy od zestawu Get Set, klienci mogą zaspokoić swoje podstawowe potrzeby w zakresie zasilania za pomocą koncentratora zasilania EcoFlow Power Hub i akumulatorów LFP. Posuwając się o krok dalej, zestaw Premium dodaje do kompletu inteligentny panel dystrybucyjny AC/DC, który zapewnia użytkownikom kontrolę nad zużyciem energii na poziomie obwodów. Wreszcie, dla uzyskania najwyższej satysfakcji i zaspokojenia najwyższych potrzeb energetycznych, zestaw Ultimate Kit obejmuje każdy z wyżej wymienionych modułów wraz z konsolą Power Kit i inteligentnym generatorem EcoFlow.

Do każdego z trzech zestawów dołączonych jest pięć wiązek o różnej mocy, od 2 KWh do 15 KWh, co daje w sumie 15 wiązek. Klienci mogą również zdecydować się na pakiet, który najlepiej odpowiada ich potrzebom energetycznym, korzystając z kalkulatora mocy EcoFlow, który dostępny będzie 5 lipca na firmowych stronach internetowych.

EcoFlow

EcoFlow jest firmą dostarczającą rozwiązania obejmujące przenośne systemy zasilania i odnawialne źródła energii. Od założenia w 2017 r., EcoFlow zapewnia bezproblemowe korzystanie z energii elektrycznej klientom na ponad 100 rynkach dzięki seriom przenośnych stacji zasilania DELTA i RIVER i przyjaznym dla środowiska akcesoriom. Misją EcoFlow jest zrewolucjonizowanie sposobów dostarczania energii na świecie poprzez wprowadzanie innowacji obejmujących lżejsze, trwalsze, ekologiczne i ciche urządzenia do magazynowania energii ze źródeł odnawialnych. Produkty EcoFlow są już dostępne w 40 krajach i regionach w Europie za pośrednictwem sieci ponad 400 lokalnych punktów sprzedaży.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych EcoFlow:

Wielka Brytania: uk.ecoflow.com

Niemcy: de.ecoflow.com 

Francja: fr.ecoflow.com

Pozostałe kraje europejskie: eu.ecoflow.com 

[i ] Zużycie prądu w kamperze i domu poza siecią opiera się na szacunkach, że kamper zużywa średnio 20 kWh energii elektrycznej dziennie, natomiast dom niepodłączony do sieci - od 25 do 33 kWh dziennie.

[ii] Podany czas instalacji zestawów EcoFlow Power Kit i produktów konkurencyjnych jest oparty na wewnętrznych testach EcoFlow. Rzeczywiste doświadczenia użytkowników mogą być inne.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1846936/1.jpg

Źródło: EcoFlow Europe s.r.o.

KONTAKT:

Donna Ding

kierownik ds. PR EcoFlow, Europa

e-mail: donna.ding@ecoflow.com

tel. +86 18138401354

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.06.2022, 15:13
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.