Newsletter

Nauka i technologie

Firma SIGA rozpoczyna działalność w Luksemburgu, wspierając cyberbezpieczeństwo OT infrastruktury krytycznej i centrów produkcyjnych w Europie

28.01.2022, 15:41aktualizacja: 28.01.2022, 15:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BEER SHEVA, Izrael, 28 stycznia 2022 /PRNewswire/ -- Firma SIGA poinformowała o utworzeniu europejskiej siedziby głównej w Luksemburgu, której celem jest dynamiczne zwiększenie skali usług SIGA w zakresie cyberobrony infrastruktury narodowej i zakładów produkcyjnych w całej Europie. SIGA będzie wykorzystywać swoje nowe biuro w Luksemburgu do rozszerzenia bazy klientów i sieci dystrybucyjnych z partnerami z zakresu automatyki przemysłowej i cyberbezpieczeństwa OT.

SIGA uczestniczyła w zeszłym tygodniu w posiedzeniu okrągłego stołu House of DeepTech z Ministerstwem Gospodarki Luksemburga i szefami bezpieczeństwa informacji w Europie, przekazując uwagi na temat najlepszych praktyk i wniosków wyciągniętych na arenie międzynarodowej.

„Wykroczenie poza płaszczyznę bezpieczeństwa sieci do poziomu zero jest kluczowe dla skutecznego zarządzania ryzykiem cybernetycznym naszych węzłów produkcyjnych i infrastruktury krytycznej. Serdecznie witamy SIGA w Luksemburgu i dążymy do przyspieszenia oddziaływania firmy w całej Unii Europejskiej” - Francois Thill, Ministerstwo Gospodarki, dyrektor ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i cyfrowego.

Międzynarodowy rynek cyberbezpieczeństwa, wyceniony w 2020 roku na 183,34 mld USD, w latach 2021-2030 odnotuje CAGR w wysokości 11,6%. Analitycy przewidują, że do 2030 roku osiągnie on wartość 539,78 mld USD (Research and Markets, 6 października 2021). Luksemburg stanowił naturalny wybór na europejską siedzibę SIGA z uwagi na to, że został niedawno uznany za drugą najbardziej integracyjną gospodarkę na świecie oraz drugą na świecie pod względem dostępu do rynku i infrastruktury.

Coraz szybsze tempo cyberataków na infrastrukturę stwarza zwiększone ryzyko dla bezpieczeństwa publicznego i gospodarczego przemysłu i społeczeństwa oraz zmusza CISO do przewidywania ryzyka ze strony osób trzecich. Wypadki mogą być tak samo katastrofalne w skutkach jak ataki, co tak dobrze pokazał Czarnobyl. Wysoka skuteczność wykrywania poziomu zerowego początkowych ataków i wypadków stanowi unikalną wartość dodaną do systemu zarządzania ryzykiem cybernetycznym.

Podobnie jak w przypadku każdego systemu podłączonego do internetu, CISO muszą odpowiednio zabezpieczyć swoje przemysłowe systemy sterowania. Przemysłowe procesy fizyczne są jednak często pomijane w tym zadaniu, ponieważ wiążą się one ze starszymi systemami o znaczeniu krytycznym i zależą w dużym stopniu od niskopoziomowej infrastruktury czujników/elementów wykonawczych.

Misją SIGA w Europie jest rozszerzenie zasięgu działania w celu zabezpieczenia integralności krytycznych procesów OT poprzez udostępnienie monitoringu wspomaganego sztuczną inteligencją i dogłębnej świadomości operacyjnej. Unikalne rozwiązanie SIGA oparte na uczeniu maszynowym jest przystosowane do monitorowania najbardziej wiarygodnego poziomu danych procesowych w każdym środowisku operacyjnym, warstwy fizycznej, i wykrywania anomalii, które wskazują na cyberataki lub błędy operacyjne.

Misją firmy SIGA, realizowaną poprzez rozwiązanie SigaGuard, jest zabezpieczenie integralności krytycznych procesów fizycznych OT poprzez dostarczanie monitoringu wspomaganego przez sztuczną inteligencję i odkrywanie dogłębnej percepcji operacyjnej dla bezpiecznej, pewnej, produktywnej i nieprzerwanej pracy. Technologia SIGA obejmuje kompleksowy system wykrywania anomalii procesowych, który monitoruje krytyczne aktywa za pomocą analizy predykcyjnej opartej na sygnałach elektrycznych LEVEL 0 ICS i sztucznej inteligencji. Jest to autonomiczne i inteligentne rozwiązanie „poza pasmem” i nie można się do niego włamać ani nim manipulować.

„SIGA zdecydowała się na Luksemburg jako strategiczną bramę do Unii Europejskiej. Dzięki wsparciu partnerów z House of DeepTech i ministerstwa możemy przyspieszyć realizację prac badawczo-rozwojowych, inwestycji i skali komercyjnej” - Amir Samilioff, dyrektor generalny SIGA OT Solutions.

Wśród inwestorów SIGA są PureTerra Ventures, holenderski fundusz, który specjalizuje się w inwestycjach w wodę i infrastrukturę, AWZ Ventures, SIBF, Moore Strategic Ventures oraz niemiecki producent systemów elektrycznych i sterujących Phoenix Contact.

Poprzez współpracę z międzynarodowymi partnerami z branży automatyki przemysłowej SIGA zamierza wykorzystać potencjał swoich klientów z branży energetycznej, naftowej i gazowej, wodociągowej, centrów danych oraz przemysłu ciężkiego i wytwórczego.

SIGA OT Solutions

SIGA OT Solutions jest izraelską firmą specjalizującą się w cyberbezpieczeństwie OT, która świadczy usługi ochrony cybernetycznej infrastruktury krytycznej i aktywów przemysłowych. Technologia SIGA wykorzystuje kompleksowy system wykrywania anomalii procesowych, który monitoruje krytyczne aktywa za pomocą sztucznej inteligencji opartej na sygnałach elektrycznych LEVEL 0 ICS. https://www.sigasec.com

Materiał filmowy - https://www.youtube.com/watch?v=d80215KSnlE

Źródło: Siga OT Solutions

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.01.2022, 15:41
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ