Newsletter

Nauka i technologie

GameChange Solar ogłasza zwiększenie produkcji fotowoltaiki z dominującym udziałem elementów wytwarzanych w Stanach Zjednoczonych do 35 GW w skali roku

21.02.2024, 14:58aktualizacja: 21.02.2024, 15:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Firma zwiększy udział krajowych dostawców komponentów w swoich produktach, dostarczając systemy nadążne składające się w 70% z elementów wytworzonych w USA, z możliwością zwiększenia tego wskaźnika do ponad 85%.

NORWALK, Connecticut., 22 lutego 2024 r. /PRNewswire/ -- firma GameChange Solar (GCS), czołowy międzynarodowy dostawca nowoczesnych i wydajnych systemów nadążnych dla fotowoltaiki naziemnej, zobowiązała się do zwiększenia produkcji fotowoltaiki w oparciu o kluczowe elementy wytwarzane w USA do 35 GW w skali roku, co stanowi wzrost z poziomu 24 GW w 2023 r. Na życzenie klienta udział komponentów krajowych w systemach nadążnych Genius Trackers może wynieść ponad 85%.

Firma potwierdziła, że standardowo jej trackery w 70% procentach będą składać się z elementów wytworzonych w USA, a dla chętnych klientów przewidziano możliwość zwiększenia tego udziału do 85%. Jest to wyraz wsparcia dla krajowej produkcji komponentów i dowód wiodącej pozycji GCS w branży w tym aspekcie. Przestawienie się na produkcję opartą w większym stopniu o elementy pochodzące z USA pozwala firmie podejmować wieloletnie zobowiązania dotyczące mocy z instalacji produkowanych na tej zasadzie.

GameChange Solar już od 2012 r. konsekwentnie stawia na dostawców elementów działających w USA, a poziom 35 GW instalacji produkowanych z ich dominującym udziałem sytuuje GCS na pozycji lidera branży fotowoltaicznej w tej kategorii. Realizację tego celu ułatwia licząca 30 obiektów sieć zakładów produkcyjnych w 16 stanach, dzięki której klienci firmy spełniają warunki przyznania ulg podatkowych na mocy Ustawy o redukcji inflacji (Inflation Reduction Act) w związku z nabyciem produktów z odpowiednim udziałem komponentów pochodzących z USA.

W ramach polityki pozyskiwania elementów od krajowych dostawców GameChange Solar współpracuje w USA z producentami rozmaitych komponentów systemów nadążnych, w tym: tubowych systemów montażowych, pali, kontrolerów, elementów do montażu modułów, części tłoczonych i innych niezbędnych komponentów trackerów słonecznych.

Komentarz Dericka Botha, dyrektora handlowego GameChange Solar:

„Firma GameChange jest wieloletnim liderem, jeśli chodzi o produkcję trackerów solarnych z dominującym udziałem elementów wytwarzanych w USA. Jesteśmy dumni z naszego wkładu we wzrost krajowej produkcji na potrzeby branży fotowoltaicznej, który przyczynia się do powstawania ekologicznych miejsc pracy i napędza globalną transformację energetyczną.

GameChange Solar

GameChange jest czołowym dostawcą systemów nadążnych wykorzystywanych w elektrowniach słonecznych i rozproszonych systemach naziemnych na całym świecie. Firma jak dotąd dostarczyła systemy nadążne i o stałym kącie nachylenia o łącznej mocy ponad 26 GW. Łączą one w sobie zalety szybkiego montażu, niezawodnej jakości i niezrównanej wartości dzięki wysokim walorom konstrukcyjnym, innowacyjnej budowie i sprawdzonej technologii masowej produkcji. Produkty firmy dostosowują ustawienie paneli w elektrowniach słonecznych do aktualnego położenia słońca na niebie, pozwalając na optymalizację wydajności instalacji i zarazem chroniąc panele przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie GameChange Solar.

Źródło: GameChange Solar

KONTAKT:

Lisa Andrews

dyrektorka marketingu

e-mail: lisa.andrews@gamechangesolar.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.02.2024, 14:58
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ