Newsletter

Nauka i technologie

Getac rozszerza swoją ofertę iskrobezpiecznych tabletów z systemem Windows, wprowadzając na rynek w pełni wytrzymały model F110-EX

17.11.2021, 16:53aktualizacja: 17.11.2021, 17:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Getac
Getac

TAJPEJ, 17 listopada 2021 r. /PRNewswire/ --

Najważniejsze informacje

• Tablet najnowszej generacji zaprojektowany do pracy w środowiskach niebezpiecznych ATEX i IECEx strefa 2/22.

• Urządzenie może poszczycić się równie potężną specyfikacją co tablet F110, obejmującą procesor Intel® Core™ 11. generacji, pamięć masową PCIe NVMe SSD oraz łączność Wi-Fi 6.

• Nowy produkt rozszerza ofertę firmy Getac o iskrobezpieczne tablety z systemem Windows, umożliwiając klientom pracującym w środowiskach niebezpiecznych jeszcze większy wybór.

Firma Getac poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej generacji F110-EX, iskrobezpiecznej wersji zaawansowanego i wszechstronnego tabletu F110 o zwiększonej wytrzymałości, przeznaczonego dla profesjonalistów pracujących w środowiskach niebezpiecznych TEX i IECEx strefa 2/22. Wprowadzenie na rynek oznacza, że firma Getac dysponuje obecnie opcjami ATEX i IECEx dla trzech swoich najpopularniejszych tabletów o wzmocnionej konstrukcji z systemem Windows - UX10-EX, F110-EX i K120-EX – przeznaczonych dla klientów, którzy szukają możliwości cyfrowego przekształcenia kluczowych aspektów swojej działalności.

Wysoka wydajność

F110-EX może zaoferować tę samą doskonałą funkcjonalność, co niedawno zaprezentowany model F110 następnej generacji. Wyposażono go w procesor Intel® Core™ 11. generacji ze zintegrowaną grafiką Iris® Xe, domyślną pamięć masową PCIe NVMe SSD, WLAN Wi-Fi 6 zapewniający 3x szybszą transmisję danych niż poprzednie generacje, Bluetooth 5.2 i 4G LTE WWAN. Zintegrowany port ThunderboltTM 4 zapewnia połączenie 40 Gb/s, rozszerzając możliwości kompleksowych rozwiązań, a 11,6-calowy ekran LumiBond® 2.0 oferuje wyjątkową jasność (1000 nitów) i czytelność w każdych warunkach pogodowych.

Iskrobezpieczna konstrukcja

Ponadto F110-EX posiada szereg iskrobezpiecznych elementów konstrukcyjnych, które umożliwiają mu spełnienie rygorystycznych norm certyfikacji ATEX i IECEx do użytku w niebezpiecznych środowiskach strefy 2/22. Obejmują one gumowe osłony na sworzniach prowadzących i odsłoniętych częściach metalowych, obudowane złącza i osłony ekranów, przyczyniające się do wyeliminowania ryzyka iskrzenia elektrycznego, które mogłoby spowodować zapłon atmosfery wybuchowej.

Solidna konstrukcja od podstaw

Podobnie jak wszystkie urządzenia Getac, F110-EX jest również zaprojektowany od podstaw, jako niezwykle wytrzymały. Certyfikacje MIL-STD-810H i IP66, odporność na upadek z wysokości czterech stóp podczas użytkowania oraz zakres temperatur pracy od -21°C do +60°C (-6°F do 140°F) gwarantują komfort pracy i pomagają zoptymalizować wydajność użytkownika.

Idealne rozwiązanie dla niebezpiecznych środowisk pracy

Wzmocniona konstrukcja, kompaktowa budowa i iskrobezpieczna konstrukcja F110-EX sprawiają, że idealnie spełnia on wymagania profesjonalistów pracujących w trudnych, potencjalnie niebezpiecznych warunkach, takich jak te występujące w górnictwie, przemyśle naftowym i gazowym, chemicznym i produkcyjnym. Poniżej przedstawiono szereg potencjalnych możliwości zastosowania:

• Górnictwo - kontrole bezpieczeństwa szybów kopalnianych

Bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę w górnictwie, gdzie potencjalna obecność łatwopalnych gazów lub pyłów może stanowić poważne wyzwanie. Samoistnie bezpieczna konstrukcja F110-EX, szeroki zakres temperatur pracy, niezawodność i wydłużony czas pracy baterii sprawiają, że urządzenie to idealnie sprawdza się w najważniejszych zadaniach, takich jak przeglądy szybów kopalnianych, wspomagając bezpieczeństwo pracowników podczas wykonywania ich obowiązków.

• Ropa i gaz - pomiary terenu i zbieranie danych

Cyfrowe gromadzenie i analiza danych są podstawą nowoczesnych operacji w branży naftowej i gazowej, pozwalając na optymalizację wydajności, zarządzanie aktywami i unikanie nieplanowanych przestojów. Odczytujący światło słoneczne ekran 11,6" F110-EX, opcjonalny czytnik kodów kreskowych/RFID, kamera internetowa FHD i tylna kamera 8MP znacznie ułatwiają pozyskiwanie danych w terenie, a opcjonalny GPS i rozbudowane opcje łączności sprawiają, że wysyłanie/odbieranie informacji z odległych miejsc jest niezwykle szybkie i łatwe.

• Produkcja - monitorowanie zakładów chemicznych i farmaceutycznych

Produkcja substancji chemicznych i farmaceutyków może być poważnym wyzwaniem dla sprzętu IT, a w wielu obiektach występuje dodatkowe ryzyko potencjalnej obecności wybuchowego gazu lub pyłu. Niezawodność urządzenia F110-EX i jego rozbudowane funkcje łączności pomagają zmaksymalizować wydajność operacyjną przez cały czas, podczas gdy technologia iskrobezpieczna chroni pracowników przed zagrożeniami wybuchowymi w środowiskach ATEX i IECEx strefy 2/22.

„Bezpieczeństwo pracowników ma najwyższy priorytet, a rygorystyczne normy, takie jak ATEX i IECEx, stanowią doskonały punkt odniesienia dla organizacji działających w szczególnie niebezpiecznych sektorach - mówi Rick Hwang, prezes Getac Technology Corporation. - Nasza szeroka oferta tabletów w pełni wytrzymałych, przeznaczonych do pracy w środowiskach ATEX & IECEx strefa 2/22, świadczy o nieustannym zaangażowaniu w bezpieczeństwo pracowników, przy jednoczesnym zapewnieniu klientom wyboru rozwiązań, które pozwalają im sprostać ich własnym wyjątkowym potrzebom i wyzwaniom”.

Urządzenie F110-EX jest ponadto objęte trzyletnią całkowitą gwarancją firmy Getac, pokrywającą w standardzie przypadkowe uszkodzenia. Ta wiodąca w branży gwarancja pomaga klientom utrzymać wydajność operacyjną poprzez szybkie przywrócenie urządzeń do pracy bez obawy o dodatkowe koszty lub wydłużony czas przestoju w razie zaistnienia nieoczekiwanego zdarzenia.

Getac

Getac Technology Corporation to kluczowa spółka grupy Getac Holdings Corporation (TWSE: 3005) należącej do MiTAC-Synnex Business Group. W 2020 r. odnotowała ona przychód na poziomie 41,3 mld USD. Spółka Getac powstała w 1989 r. jako joint venture z GE Aerospace w celu dostarczania elektroniki na potrzeby sektora zbrojeniowego. Obecnie Getac w swojej ofercie posiada laptopy i tablety klasy rugged, oprogramowanie oraz mobilne rozwiązania wideo przeznaczone dla wojska, policji, straży pożarnej, zakładów energetycznych, branży motoryzacyjnej, produkcyjnej, transportowej i logistycznej. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.getac.com. Odwiedź Getac Industry blog lub obserwuj spółkę na LinkedIn, YouTube, Facebooku i Twitterze.

Getac i logo Getac stanowią zarejestrowane znaki handlowe lub znaki handlowe spółki Getac Holdings Corporation lub jej podmiotów stowarzyszonych. Pozostałe marki i nazwy produktów stanowią znaki handlowe firm, do których należą. ©2021 Getac Technology Corporation.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1679828/Getac_F110G6_EX_Scenario_Pharmaceutical_and_Manufacturing.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1679829/Getac_F110G6_EX_Scenario_Mining.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1679830/Getac_F110G6_EX_Scenario_Oil_and_Gas.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1318781/Getac_Logo.jpg

Źródło: Getac

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.11.2021, 16:53
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ