Newsletter

Nauka i technologie

Impact’23: minister Cieszyński alarmuje, że w 2022 r. roku zwiększyła się liczba zgłaszanych i rzeczywistych cyberataków

11.05.2023, 15:32aktualizacja: 11.05.2023, 15:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
„W 2022 r. wzrosła liczba zgłoszeń do CERT-u, czyli informacji o podejrzanych sytuacjach. Ale bardziej niż liczba zgłoszeń wzrosła liczba incydentów, czyli takich zgłoszeń, za którymi kryło się prawdziwe zagrożenie” - powiedział w trakcie Kongresu Impact’23 Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji. Według niego przestępcom nie zawsze chodzi o pieniądze, a o pozyskanie informacji, które mogą zostać wykorzystane przeciw konkretnemu człowiekowi.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 11.05.2023, 15:32
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ