Newsletter

Nauka i technologie

Innowacja oświetleniowa LEOTEK Corporation nagrodzona złotym i brązowym medalem w konkursie Edison Awards

10.05.2022, 09:18aktualizacja: 10.05.2022, 09:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/LEOTEK Corporation
PR Newswire/LEOTEK Corporation

TAJPEJ, Tajwan, 10 maja 2022 r. /PRNewswire/ -- W tym roku LEOTEK Corporation, spółka zależna LITE-ON Technology – jednego z największych producentów opto-półprzewodników i rozwiązań z zakresu zarządzania zasilaniem – wzięła udział w nagradzającym światowe innowacje badawczo-rozwojowe konkursie Edison Awards, rywalizując z ponad 500 technologiami i produktami z całego świata. Firma zdobyła złoty i brązowy medal za „LEOTEK Human-Centric Smart Lighting System” (Humanocentryczny Inteligentny System Oświetlenia LEOTEK) i „LEOTEK Ecological Conservation Smart Lighting” (Inteligentne i Ekologiczne Oświetlenie LEOTEK), będąc jedynym producentem z Tajwanu, któremu udało się zdobyć nagrodę jednocześnie za dwie technologie.

Kluczem do zdobycia przez LEOTEK nagród w konkursie Edison Awards w kategorii Critical Human Infrastructure (Kluczowa Infrastruktura Ludzka) jest połączenie nowoczesnej technologii optycznej ze sztuczną inteligencją rzeczy. W rozwiązaniu "LEOTEK Human-Centric Smart Lighting System” zastosowano rozpoznawanie obrazów przez sztuczną inteligencję, internet rzeczy i przetwarzanie brzegowe w celu automatycznego dostosowywania konfiguracji fotometrycznej oświetlenia. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie miast dzięki lepszym parametrom oświetlenia optycznego, redukcji odblasków od mokrej nawierzchni i większemu komfortowi dla oczu kierowców.

Z kolei "LEOTEK Ecological Conservation Smart Lighting” posiada opatentowaną osłonę przednią z filtrem optycznym, w której zastosowano ekskluzywną technologię barwienia, aby odfiltrować energię promienistą w niebieskiej części widma w zakresie poniżej 460 nanometrów, co pozwoliło radykalnie ograniczyć obecność mrówek z rodzaju Tapinoma na latarniach bez uszczerbku na jasności. W przyszłości firma LEOTEK zamierza wykorzystać sztuczną inteligencję rzeczy w celu opracowania wielofunkcyjnego inteligentnego oświetlenia, aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu na oświetlenie zewnętrzne, jakie występuje w niektórych krajach o względnie ciemnych i długich zimach, i tworzyć wielowymiarowe korzyści dla środowiska.

Jak oświadczył Torrent Chin, dyrektor generalny LEOTEK, firma jest dumna z wyróżnień w postaci złotego i brązowego medalu w konkursie Edison Awards 2022 otrzymanych za dwie interesujące innowacje technologiczne. Jest to dowód międzynarodowego uznania dla potencjału LEOTEK w obszarze innowacji badawczo-rozwojowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych latarni, których jedyną funkcją jest zapewnienie oświetlenia, produkty promowane przez LEOTEK to inteligentne rozwiązania dla ruchu drogowego, bezpieczeństwa na drodze i zrównoważonej ochrony środowiska, w których zastosowano sztuczną inteligencję rzeczy, aby rozszerzyć funkcje zwykłych latarni.

W przyszłości LEOTEK zamierza zintegrować prace badawcze-rozwojowe nad sprzętem i oprogramowaniem, skupić się na innowacjach programowych i rozwinąć rozwiązania dla ruchu drogowego w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i ich bardziej zrównoważonego użytkowania.

Konkurs Edison Awards powstał w 1987 r. z myślą o upamiętnieniu innowacyjności i doskonałości Thomasa Edisona. W „Edison Awards” nagradzani są wybitni innowatorzy i ich osiągnięcia. Jest to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie innowacji badawczo-rozwojowych światowej branży naukowo-technologicznej.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1812945/LEOTEK_Corporation_Edison_Awards.jpg

Źródło: LEOTEK Corporation

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.05.2022, 09:18
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.