Pobierz materiał i Publikuj za darmo
ITM INDUSTRY EUROPE to strategiczne miejsce spotkań, gdzie liderzy przemysłu maszynowego wymieniają się doświadczeniami i prezentują nowatorskie technologie. Wydarzenie tworzy nie tylko imponująca ekspozycja wystawiennicza, ale także liczne konferencje, debaty i pokazy. Ubiegłoroczne targi odwiedziło 14.726 profesjonalistów by zapoznać się z ofertą ponad siedmiuset wystawców. W tym roku zapowiada się jeszcze bardziej imponująca edycja. Targi ITM INDUSTRY EUROPE odbędą się 3-6 czerwca 2025 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Biznes i nauka
Targi ITM INDUSTRY EUROPE stanowią od lat nieocenione źródło wiedzy i inspiracji, które pomagają firmom w transformacji cyfrowej oraz w adaptacji do wymagań nowoczesnego przemysłu. - Będzie można zobaczyć rozwiązania z zakresu obróbki metali, a także lasery i ofertę dla branży odlewniczej w ramach nowej odsłony Salonu Odlewnictwa FOCAST. Swoje produkty będą prezentować także wystawcy specjalizujący się w obróbce skrawaniem i narzędziami dla przemysłu. Szykujemy dużą ekspozycję z zakresu automatyki i robotyki. -zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM.
Łącznie ekspozycja bloku targów: ITM INDUSTRY EUROPE, MODERNLOG i SUBCONTRACTING, Salonu Odlewnictwa FOCAST oraz nowej inicjatywy-Europejskich Targów Nauki będzie zlokalizowana w dziesięciu pawilonach. Znajdą się w nich najbardziej kluczowe branże w przemyśle a także specjalne strefy tematyczne. W tym roku po raz pierwszy w tym samym czasie zostaną zorganizowane Europejskie Targi Nauki, które mają na celu stworzenie międzynarodowej platformy wymiany wiedzy, doświadczeń oraz dobrych praktyk w obszarze badań naukowych i innowacji. Ten wyjątkowy projekt Grupa MTP realizuje wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Połączenie Europejskich Targów Nauki z blokiem targów przemysłowych pozwoli stworzyć spektakularną przestrzeń łączącą technologię, biznes i naukę ułatwiając współpracę pomiędzy tymi sektorami oraz nawiązywanie kontaktów.
Fabryki Przyszłości - kiedy wizja staje się rzeczywistością
Pierwszego dnia targów w Fabryce Przyszłości ekspertka marketingu B2B Agnieszka Wnuk oraz zespoły: firmy DBR77, targów ITM INDUSTRY EUROPE i firmy Schmalz połączą siły w przygotowaniu konferencji: „Kobiety Fabryki Przyszłości - różnorodność i kompetencje. Liderki, które na co dzień realnie wpływają na rozwój branży przemysłowej, porozmawiają o tym, jak różnorodność zespołów, nowe kompetencje i odważne podejście kobiet kształtują przyszłość przemysłu.
„Kobiet w branży technologicznej będzie więcej bo kobiety mają wysokie kompetencje i stale je rozwijają, mają różne predyspozycje do pełnienia określonych funkcji w zawodach branży przemysłowej, mogą doradzać i z powodzeniem układać procesy w firmach choćby produkcyjnych. Mam nadzieję, że ta konferencja będzie początkiem kolejnych tego typu spotkań w branży przemysłowej gdzie to Kobieta będzie w centrum uwagi”- mówi Agnieszka Wnuk.
W Fabryce Przyszłości nie zabraknie ekspozycji praktycznych rozwiązań - cyfrowego bliźniaka, marketplace’u, technologii AR/VR oraz strefy networkingowej.
Strefa Bezpieczeństwa, demobusy, roboty współpracujące
Troska o bezpieczeństwo i higienę pracy, która powinna być sprawą priorytetową zarówno w dużych fabrykach, jak i mniejszych zakładach produkcyjnych mocno wybrzmi podczas tegorocznej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE w Strefie Bezpieczeństwa. W praktyce będzie można doświadczyć sytuacji awaryjnej i sprawdzić na co należy zwracać uwagę projektując lub instalując automatykę w zakładzie czy magazynie by takich zdarzeń uniknąć. Partnerzy Strefy zademonstrują przemyślany i skuteczny sposób zabezpieczania maszyn przed ludźmi i ludzi przed zagrożeniami ze strony maszyn. Przeprowadzą w trakcie całych targów „crash testy”, specjalne testy uderzeniowe.
Nowością tegorocznej edycji targów będzie strefa demobusów. Dla entuzjastów automatyki powstaje Strefa Robotów Współpracujących zwiększających wydajność i bezpieczeństwo pracy, tworzących bardziej zintegrowane i efektywne środowisko produkcyjne.
Więcej informacji o targach: www.itm-europe.pl
Odbierz zaproszenie na konferencję oraz targi z hasłem: PAP
Źródło informacji: Grupa MTP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 08.05.2025, 13:15 |
| Źródło informacji | Grupa MTP |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
TERA Award Expands Global Reach with United Nations and University of Cambridge Institute Collaborations
- 16.02.2026, 09:35
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: GlobeNewswire
-
Image
FEV analysis: TCO cut by up to 33 percent through range extender trucks
FEV has published new analysis results on the economic efficiency of electrified commercial vehicles as part of an internal research program. The evaluation of extensive techno-economic data shows: depending on the driving cycle, through trucks with range extender architecture (REEV/Hybrid BEV) the total cost of ownership (TCO) can be reduced by up to 33 percent compared to conventional diesel trucks - while also significantly reducing CO2 emissions. Even in the most unfavorable long-haul scenario, the TCO declined by approximately 14 percent.- 11.02.2026, 13:11
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: news aktuell
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ