Newsletter

Nauka i technologie

KGHM Polska Miedź S.A. – miedziowy gigant zaprasza do udziału w hackathonie CuValley Hack 2022

15.02.2022, 08:33aktualizacja: 15.02.2022, 08:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

KGHM - CuValley Hack 2022, grafika
KGHM - CuValley Hack 2022, grafika
Rusza rejestracja do drugiej edycji CuValley Hack 2022. Wydarzenie organizowane przez KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki sp. z o.o. odbędzie się w formule online w marcu tego roku. Na autorów zwycięskich projektów czekają nagrody o łącznej puli 120000 złotych.

Hackathon, inaczej maraton programowania, to ograniczone w czasie wydarzenie, podczas którego pasjonaci programowania mają za zadanie rozwiązać konkretny problem. Ich praca opiera się na szeroko pojętej analizie udostępnionych danych.

40 godzin dla hutnictwa

Podczas nadchodzącej II edycji CuValley Hack (11-13 marca 2022) uczestnicy będą mieli 40 godzin na stworzenie inspirujących i możliwych do zaimplementowania rozwiązań związanych z hutnictwem miedzi. Zespoły biorące udział w hackathonie będą musiały skupić się na optymalizacji funkcjonujących procesów pod względem zwiększenia efektywności produkcji, efektywności energetycznej lub minimalizacji występowania awarii. Wśród zadań jest m.in. przygotowanie modelu danych, wyznaczającego jakość katod oraz analiza i poprawa efektywności energetycznej pieca obrotowo-wahadłowego. Uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie ze strony ekspertów, którzy pomogą obrać odpowiedni kierunek w pracy nad projektem oraz podpowiedzą, w jaki sposób podejść do tematu by rozwiązanie było skuteczne i praktyczne.

Od pomysłu do działania

Pierwsza edycja wydarzenia, zorganizowanego w minionym roku, zgromadziła prawie 300 uczestników, a jeden z nagrodzonych projektów jest już na ostatnim etapie wdrażania w Hucie Miedzi Głogów.

„Sukces pierwszej edycji CuValley Hack, organizowanej w ramach nowatorskiego programu Dolina Miedziowa utwierdził nas w przekonaniu, że w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań warto wychodzić poza schematy. Pierwszy z nagrodzonych zeszłorocznych projektów już wdrażamy. Wierzę, że tegoroczna edycja zaowocuje kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które przyniosą laury uczestnikom, a nam konkretne usprawnienia zwiększające efektywność i jakość pracy” – komentuje Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Rejestracja na CuValley Hack za jedno kliknięcie

Aby dołączyć do wydarzenia i stanąć oko w oko z wyzwaniem, należy zarejestrować się na www.eventory.cc/event/cu-valley-hack-2022. Dla pierwszych 200 osób, które przejdą poprawnie proces rejestracji, przewidziane są atrakcyjne powitalne pakiety. Na wydarzenie zgłaszać się mogą pojedyncze osoby lub drużyny, liczące maksymalnie 5 osób. Łączna pula nagród wynosi aż 120000 złotych. Więcej o zadaniach oraz poszukiwanych rozwiązaniach znaleźć można na stronie hackathonu www.cuvalley.com.

Patroni i Partnerzy

Patronem honorowym hackathonu CuValley Hack jest prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Zielonogórski, w którego bibliotece powstanie studio multimedialne wydarzenia.

Źródło informacji: KGHM

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.02.2022, 08:33
Źródło informacji KGHM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.