Pobierz materiał i Publikuj za darmo

To pierwsza konferencja w Polsce na której spotkają się wszyscy dostawcy wielkoskalowego atomu. Podczas całodniowego wydarzenia zostaną zaprezentowane technologie jądrowe oferowane przez EDF, KHNP i Westinghouse, odbędzie się również dyskusja na temat SMR-ów.
Podczas kolejnych sesji dyskusje będą się toczyć wokół zagadnień takich jak łańcuch wartości, local content, budowa infrastruktury wspomagającej, a także bezpieczeństwo, środowisko i system licencji. Nie zabraknie również tematów związanych z budową zaplecza inżynierskiego, pozyskiwaniu kadr i współpracy biznesu z uczelniami.
Udział w konferencji potwierdził wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oraz minister Mateusz Berger odpowiedzialny za strategiczną infrastrukturę energetyczną.
Szczegóły na stronie: nuclearconference.pl
Sponsor złoty: ENEA, ARP
Sponsor srebrny: PGE, KHNP, Westinghouse
Sponsor brązowy: PFR, KGHM, GE Hitachi, EDF
Patronat honorowy: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Aktywów Państwowych
Organizatorem konferencji jest Uniwersytet Warszawski oraz Klub Energetyczny.
Idea konferencji jądrowej
Kryzys energetyczny, który w 2022 roku objął swym zasięgiem kolejne kraje pokazuje, jak rynek energii jest niestabilny i podatny na działania zewnętrzne. Uzależnienie poszczególnych krajów od węglowodorów w połączeniu z mało zróżnicowanym miksem energetycznym oraz słabo rozwiniętym rynkiem OZE jest szczególnie bolesne.
Wzrosty cen surowców energetycznych uderzają we wszystkich – począwszy od obywateli, przez biznes po przemysł energochłonny. Wszyscy zastanawiają się w jaki sposób zapewnić tanią energię elektryczną i cieplną. I choć głównym celem jest zabezpieczenie dostaw energii, to kwestia zmniejszenia emisyjności elektroenergetyki nadal pozostaje aktualna.
Polska staje przed olbrzymim wyzwaniem zbudowania nowego systemu elektroenergetycznego. Z jednej strony będą to odnawialne źródła energii (OZE) powiązane za kilka lat z wytwarzaniem zielonego wodoru, ale z drugiej strony potrzebne są stabilne zeroemisyjne źródła pracujące w podstawie systemu. Energetyka węglowa sukcesywnie będzie wygaszana a w jej miejsce powinny powstać bloki jądrowe.
Podczas pierwszej edycji konferencji „Energetyka jądrowa – rozwiązania dla Polski” przedstawione zostaną rozwiązania technologiczne oferowane przez EDF, KHNP i Westinghouse, rozmawiać będziemy na temat łańcucha dostaw, budowy infrastruktury, bezpieczeństwa i systemu licencjonowania.
Dyskusja dotyczyć będzie również rozwiązań SMR, którymi zainteresowane są polskie firmy szukające rozwiązań dostarczających tanią i bezemisyjną energię. Nie zabraknie również rozmów na temat współpracy biznesu ze światem nauki oraz budowy kadr dla energetyki jądrowej w Polsce.
Źródło informacji: Klub Energetyczny, Wydział Zarządzania UW
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.09.2022, 09:21 |
Źródło informacji | Klub Energetyczny, Wydział Zarządzania UW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Generative AI accelerates homologation: FEV simplifies country-specific type approval processes
Aachen - Vehicle development doesn’t end with technical readiness: The road to global market launches is only complete once homologation has been successfully achieved. The increasing complexity of national regulations poses growing challenges to OEMs and suppliers. FEV addresses these with an innovative, AI-based approach: The company-wide used ‘FEV GenAI Hub’ significantly simplifies and accelerates the analysis of regulatory requirements across different global markets, offering time and cost savings that can provide customers with a decisive competitive edge.- 10.07.2025, 11:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
Wydawnictwo Lekarskie PZWL z nową identyfikacją - PWN kontynuuje strategiczny proces rebrandingu
W maju br. Grupa PWN ogłosiła rebranding marki PWN - jeden z kluczowych kroków w realizacji nowej strategii rozwoju całej Grupy. Obecnie zmiany obejmują kolejną ważną markę w portfolio - Wydawnictwo Lekarskie PZWL, lidera na rynku publikacji medycznych w Polsce.- 09.07.2025, 09:32
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PZWL
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ