Newsletter

Nauka i technologie

Konferencja prasowa pt. „System kaucyjny – dlaczego jest niezbędny i co zapewni jego efektywność?”

26.06.2024, 14:43aktualizacja: 26.06.2024, 14:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - Kadr z filmu
PAP - Kadr z filmu
Termin konferencji: 24.06.2024, godz. 12:15

Wdrożenie systemu kaucyjnego, którego oczekuje polskie społeczeństwo (91% Polaków wg IBRIS), to olbrzymie przedsięwzięcie finansowe i logistyczne mające wesprzeć branżę napojową we wdrożeniu zasad gospodarki obiegu zamkniętego i pozytywnie wpłynąć na środowisko. Organizacje reprezentujące branżę napojową popierają wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce, apelują jednak o przyjęcie poprawek do ustawy regulującej system kaucyjny mające na celu zapewnienie jego prawidłowego działania. Aktualna ustawa zawiera błędy i wadliwe rozwiązania, które bez wprowadzenia poprawek narażają branżę napojową i sklepy detaliczne na miliardowe straty. Do ustawy należy przyjąć poprawki, tak aby system kaucyjny w Polsce był efektywny środowiskowo, racjonalny ekonomicznie i przyjazny dla społeczeństwa.

Źródło informacji: Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców i ZPPP Browary Polskie

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 26.06.2024, 14:43
Źródło informacji Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ