Newsletter

Nauka i technologie

Konferencja prasowa z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci

13.10.2023, 11:00aktualizacja: 13.10.2023, 11:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin: 11.10.2023, godz. 14:00

Czy wiemy jak prawidłowo pozbyć się zużytych czy niepotrzebnych urządzeń? Ile elektroodpadów przechowujemy w domu i dlaczego? Jaki odsetek Polaków rzeczywiście oddaje ZSEE (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) do punktów zbierania?
 
Eksperci UNEP/GRID-Warszawa oraz ElektroEko przedstawili najnowsze dane odpowiadające na te i wiele innych pytań. 13 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci w Polsce, a tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem “Do recyklingu oddaj wszystko, co na baterie albo z wtyczką”, skupiła się na tzw. “niewidzialnych elektrośmieciach”, czyli przedmiotach, które stanowią odpady elektroniczne, ale pozostają przez nas niezauważone, np. urządzenia do pielęgnacji ciała, zabawki elektroniczne, słuchawki, myszki, e-papierosy, czujniki dymu, rowery i hulajnogi elektryczne, piloty, powerbanki, pendrive’y czy po prostu zasilacze i ładowarki.  

Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci został zainicjowany przez organizację WEEE Forum i jest realizowany przy wsparciu 194 organizacji z 72 różnych krajów z 6 kontynentów. W Polsce oficjalnymi organizatorami wydarzenia są  ElektroEko oraz UNEP/GRID-Warszawa. Wydarzeniu partnerują APPLiA Polska i Związek Cyfrowa Polska, a patronat honorowy objęły: Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.  

Źródło informacji: UNEP/GRID-Warszawa

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 13.10.2023, 11:00
Źródło informacji UNEP/GRID-Warszawa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ