Newsletter

Nauka i technologie

Konferencja prezentująca raport Instytutu Energetyki Odnawialnej „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022”

26.05.2022, 11:27aktualizacja: 27.05.2022, 10:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin konferencji: 25.05.2022. godz. 14:00

W każdym z corocznych raportów IEO publikowane są bieżące analizy nt. rynku fotowoltaicznego w Polsce oraz możliwe perspektywy jego rozwoju. W obliczu zmian regulacyjnych i rosnących cen energii elektrycznej rok 2021 to niewątpliwie kolejny rok dużych wyzwań dla branży fotowoltaicznej. Rynek PV w raporcie został przedstawiony kompleksowo. W opracowaniu zawarte zostały aktualne statystyki dotyczące poszczególnych segmentów rynku w tym prosumentów i farm PV oraz prognozy na najbliższe lata. Raport omawia ryzyka branży a także perspektywy firm fotowoltaicznych.

O tym jak, mimo trudności, branża rozwijała się i radziła sobie z różnymi utrudnieniami na przestrzeni 10 lat, osiągając na koniec 2021 roku: moc 7,6 GW, czwarte miejsce w UE pod względem przyrostu nowych i trzecie miejsce na świecie w mocy prosumenckiej, będzie można przeczytać w najbliższym Raporcie IEO.

W programie konferencji znalazł się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli instytucji rządowych oraz czołowych firm z branży.

Źródło informacji: EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 26.05.2022, 11:27
Źródło informacji EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ