Newsletter

Nauka i technologie

Kongres Bankowości Detalicznej 2022: około 19 milionów Polaków codziennie korzysta z aplikacji mobilnych

02.12.2022, 08:00aktualizacja: 02.12.2022, 08:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
„Polacy kochają płatności mobilne, a nasze banki są w światowej czołówce, jeśli chodzi o dostępność i powszechność rozwiązań cyfrowych” - powiedział Adrian Kurowski podczas 14. edycji Kongresu Bankowości Detalicznej zorganizowanego w warszawskiej siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.

Dyrektor generalny Visa w Polsce poprowadził debatę wiceprezesów czołowych polskich banków poświęconą „eksplozji cyfryzacji”, która w ostatnich latach stała się doświadczeniem całego sektora i jego klientów. Z aplikacji mobilnych czy bankowości elektronicznej korzystają dziś miliony użytkowników - niezależnie od wieku, wykształcenia czy miejsca zamieszkania.

„Aby płatności mogły być wykonywane na urządzeniach mobilnych, trzeba było wprowadzić nowe technologie albo zabezpieczenia, które spowodowały, że płatności mobilne są na takim samym poziomie bezpieczeństwa, a nawet wyższym niż tradycyjne transakcje realizowane kartą płatniczą. Taką technologią jest tokenizacja, czyli możliwość zamiany wrażliwych danych karty na 16-cyfrowy numer, bezwartościowy dla osoby, która ukradnie lub zhakuje nam smartfon” - mówi Adrian Kurowski.

Ekspert przypomniał, że Kongres Bankowości Detalicznej to prestiżowe wydarzenie, na którym spotykają się przedstawiciele największych banków kształtujący biznesową agendę na przyszłość w relacjach czy to z organizacjami płatniczymi, jak Visa, czy innymi partnerami.

„Gości tu również wielu uczestników rynku finansowego, regulatorów czy instytucji, co gwarantuje merytoryczną i owocną debatę o najważniejszych wyzwaniach stojących przed polskim sektorem bankowym - także w kontekście cyfryzacji” - dodał Adrian Kurowski.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 02.12.2022, 08:00
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.