Newsletter

Nauka i technologie

Kwartalny raport BlackBerry dotyczący analizy globalnych zagrożeń wykazuje 70-procentowy wzrost liczby nowych ataków złośliwego oprogramowania

28.11.2023, 16:16aktualizacja: 28.11.2023, 16:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ BlackBerry Limited
PR Newswire/ BlackBerry Limited
Sektory usług finansowych i opieki zdrowotnej o wysokich wymaganiach są kluczowymi branżami docelowymi.

WATERLOO, stan Ontario, 28 listopada 2023 r. /PRNewswire/ -- Spółka BlackBerry Limited (NYSE: BB; TSX: BB) opublikowała dziś swój najnowszy kwartalny raport o globalnych zagrożeniach, ujawniający 70-procentowy wzrost liczby nowego złośliwego oprogramowania zidentyfikowanego przez rozwiązania cyberbezpieczeństwa BlackBerry oparte na sztucznej inteligencji. Poziom 26 cyberataków na minutę świadczy o dywersyfikacji narzędzi i ataków przeprowadzanych przez podmioty stanowiące zagrożenie, a ich celem są branże charakteryzujące się wysokimi wskaźnikami lub generujące wysokie zyski finansowe.

„Cyberprzestępcy dokładają ogromnych starań, aby zwiększyć zasięg i ilość cyberataków - powiedział Ismael Valenzuela, wiceprezes ds. badań nad zagrożeniami i pozyskiwaniem informacji w BlackBerry. - Rosnąca liczba nowych ataków wymierzonych w poszczególne kraje i branże jest dowodem na wpływ klimatu makroekonomicznego na cyberbezpieczeństwo. Jednakże podczas gdy liczba i różnorodność zagrożeń rośnie, tak samo wzrasta nasza zdolność do obrony przed nimi dzięki zaawansowanym technologiom, które przewidują i zapobiegają atakom”.

Do najważniejszych informacji zawartych w najnowszym raporcie BlackBerry analizującym międzynarodowe zagrożenia, obejmującym trzymiesięczny okres od czerwca do sierpnia, należą:

  • utrzymujący się wzrost liczby cyberataków na minutę. Firma BlackBerry zablokowała ponad 3,3 miliona ataków; około 26 ataków i 2,9 pojedynczych przypadków złośliwego oprogramowania na minutę.
  • sektory finansowe i opieki zdrowotnej to najczęściej atakowane branże. Sektor finansowy był najczęściej atakowaną branżą w tym kwartale, podczas gdy instytucje opieki zdrowotnej zajęły drugie miejsce. Dane o wysokiej wartości i możliwość zakłócenia podstawowych usług sprawiają, że obszary te stanowią główny cel znaczących lub przynoszących zyski ataków.
  • grupy wykorzystujące oprogramowanie szantażujące stosują podwójne wymuszenia jako standardową praktykę. Grupy wykorzystujące oprogramowanie szantażujące LockBit, Cl0p, Cuba i ALPHV coraz częściej stosują taktykę podwójnego wymuszenia jako gwarancję skuteczności ataków, ponieważ organizacje na całym świecie udoskonalają swoje strategie tworzenia kopii zapasowych danych.
  • Australia i Stany Zjednoczone doświadczyły największego wzrostu liczby ataków na sektor publiczny. Australia i Stany Zjednoczone odnotowały w tym kwartale o 50 procent więcej ataków na sektor publiczny. Technologia BlackBerry Cylance® AI zapobiegła największej liczbie cyberataków w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Kanadzie, Japonii, Peru i Indiach. Największą aktywność unikalnego złośliwego oprogramowania zaobserwowano w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Japonii, Korei Południowej, Indiach i Kanadzie.

Aby dowiedzieć się więcej, należy pobrać kopię raportu BlackBerry dotyczącego analizy globalnych zagrożeń ze strony BlackBerry.com i zarejestrować na webinarium - Szczegółowy raport analityczny dotyczący globalnych zagrożeń, które odbędzie się już 6 grudnia.

BlackBerry

BlackBerry (NYSE: BB; TSX: BB) dostarcza inteligentnych usług z zakresu bezpieczeństwa dla firm i rządów z całego świata. Firma zabezpiecza ponad 500 milionów punktów końcowych, w tym ponad 235 milionów pojazdów. Firma mająca siedzibę w Waterloo w stanie Ontario w Kanadzie wykorzystuje SI i uczenie maszynowe do zapewniania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa i poufności danych. Jest ona liderem w zarządzaniu punktami końcowymi, ich zabezpieczeniach, szyfrowaniu i systemach wbudowanych. Wizja BlackBerry jest jasna i polega na tworzeniu godnych zaufania zabezpieczeń dla połączonej przyszłości.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie BlackBerry.com oraz na profilu @BlackBerry.

Znaki handlowe m.in. BLACKBERRY i projekt symbolu są znakami handlowymi lub zarejestrowanymi znakami handlowymi BlackBerry Limited, a wyłączne prawa do takich znaków są wyraźnie zastrzeżone. Wszelkie pozostałe znaki handlowe stanowią własność firm, do których należą. BlackBerry nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi podmiotów trzecich.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/726868/BlackBerry_Logo.jpg 

Źródło: BlackBerry Limited

KONTAKT:

Relacje z mediami BlackBerry

tel. +1 (519) 597-7273

e-mail: mediarelations@BlackBerry.com 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.11.2023, 16:16
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii