Newsletter

Nauka i technologie

LyondellBasell wprowadza rodzinę produktów Circulen, aby wspierać rozwiązania gospodarki o obiegu zamkniętym

12.04.2021, 08:43aktualizacja: 12.04.2021, 08:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

LyondellBasell - Circulen logo
LyondellBasell - Circulen logo

ROTTERDAM, Holandia, 12 kwietnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Firma LyondellBasell (NYSE: LYB) ogłosiła dzisiaj wprowadzenie linii produktów pod nazwą Circulen, które pozwolą właścicielom marek na poprawę parametrów produktów konsumenckich w aspekcie zrównoważonego rozwoju. Niniejsze ogłoszenie jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji przez LyondellBasell swoich celów zrównoważonego rozwoju w zakresie produkcji i wprowadzenia na rynek rocznie dwóch milionów ton polimerów pochodzących z recyklingu i opartych o odnawialne źródła energii do roku 2030. To jeden z najambitniejszych celów w całej branży.

Rodzina produktów LyondellBasell Circulen wspiera obniżenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych dzięki korzystaniu z materiałów pochodzących z recyklingu i zmniejszenie śladu węglowego poprzez wykorzystanie materiałów opartych o odnawialne źródła energii zamiast surowców ze źródeł kopalnych. Oferta produktów Circulen obejmuje:

· Circulen Recover - polimery wykonane z odpadów z tworzyw sztucznych przy pomocy mechanicznego procesu recyklingu;

· Circulen Revive - polimery wykonane przy pomocy zaawansowanych procesów recyklingu (molekularnego) do konwersji odpadów z tworzyw sztucznych na surowiec do produkcji nowych polimerów, posiadające szeroki zakres zastosowań;

· Circulen Renew - polimery wykonane z odnawialnych surowców, takich jak zużyty olej spożywczy, posiadające szeroki zakres zastosowań.

Aby zbliżyć się do osiągnięcia swoich ambitnych celów, LyondellBasell wdraża wielostronne podejście do rozwijania gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez wprowadzanie w życie zrównoważonych rozwiązań.

„Dzięki nowej ofercie produktów Circulen podejmujemy konkretne działania wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym już dziś, a jednocześnie przygotowujemy innowacje na przyszłość i rozwijamy współpracę w całym łańcuchu wartości - powiedział Ken Lane, wicedyrektor wykonawczy ds. olefin i poliolefin na świat. - Cele, które sobie postawiliśmy, są ambitne, ale niezbędne, a my sami jesteśmy gotowi, by przyczynić się do pokonania światowych wyzwań związanych z odpadami z tworzyw sztucznych trafiającymi do środowiska i zmianami klimatu, przy jednoczesnym odpowiadaniu na potrzeby klientów i właścicieli marek”.

Premiera nowej rodziny Circulen jest kolejnym z niedawnych ogłoszeń związanych z ambicjami firmy LyondellBasell w dziedzinie gospodarki o obiegu zamkniętym, obejmujących również:

· poszerzanie oferty spółki joint venture Quality Circular Polymers w zakresie recyklingu mechanicznego w celu uwzględnienia tworzyw sztucznych z recyklingu uzyskanych zarówno od konsumentów, jak i po procesach przemysłowych;

· rozwijanie przyszłych innowacji w zakresie zaawansowanego recyklingu (molekularnego) przy użyciu technologii LyondellBasell MoReTec oraz uruchomienie pilotażowego zakładu;

· wykorzystywanie surowców odnawialnych - składających się z odpadów i olejów jadalnych - do wytwarzania produktów z tworzyw sztucznych, które pomagają zmniejszyć emisję CO2 w całym cyklu istnienia produktu;

· uzyskanie międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego rozwoju International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) PLUS w instalacjach krakingu i produkcji polimerów.

Rodzina Circulen firmy LyondellBasell jest obecnie dostępna w Europie i niedługo zostanie wprowadzona w Ameryce Północnej i Chinach. Produkty Circulen są obecnie stosowane w produkcji nowej linii walizek Samsonite Magnum Eco oraz narzędzi ogrodowych (np. konewek).

LyondellBasell

LyondellBasell (NYSE: LYB) to jedna z największych firm zajmujących się produkcją tworzyw sztucznych i środków chemicznych oraz rafinerii na świecie. Dzięki pracownikom z całego świata firma LyondellBasell tworzy materiały i produkty niezbędne do wprowadzania rozwiązań odpowiadających na współczesne wyzwania, obejmujących podnoszenie bezpieczeństwa żywności przez lekkie i elastyczne opakowania, ochronę czystości dostaw wody przez tworzenie solidniejszych i wszechstronniejszych rur, podnoszenie bezpieczeństwa, komfortu i wydajności paliwowej wielu pojazdów osobowych i ciężarowych na drogach oraz zapewnianie bezpieczeństwa i efektywności elektroniki i urządzeń. Produkty LyondellBasell dostępne są w ponad 100 krajach, a firma jest największym na świecie producentem związków polimerowych oraz największym licencjodawcą technologii poliolefin. W 2021 r. firma LyondellBasell po raz czwarty z rzędu trafiła na listę najbardziej podziwianych przedsiębiorstw na świecie magazynu „Fortune”. Więcej informacji znajduje się na stronie www.LyondellBasell.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1483404/CIRCULEN_by_LyondellBasell.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/562522/LyondellBasell_Advancing_Possible_Logo.jpg

Źródło: LyondellBasell

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.04.2021, 08:43
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ