Newsletter

Nauka i technologie

Mary Kay ogłasza granty na badania dermatologiczne i prezentuje przełomowe wyniki badań podczas 2021 Society for Investigative Dermatology Conference

10.05.2021, 17:01aktualizacja: 10.05.2021, 17:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Spółka Mary Kay Inc., światowy lider innowacji w produktach do pielęgnacji skóry, nie ustaje w działaniach wspierających środowiska kosmetyczne i naukowe, ostatnio poprzez sponsoring wydarzenia 2021 Society for Investigative Dermatology (SID) Annual Meeting (Walne Zgromadzenie Towarzystwa Dermatologii Badawczej 2021) w formie dofinansowania wirtualnej platformy towarzystwa. Podczas zgromadzenia Mary Kay zaprezentowała przełomowe wyniki badań dermatologicznych dotyczących ekstraktu roślinnego zmniejszającego powodowane retinolem podrażnienie poprzez receptor TRPV1. Marka ogłosiła również, że po raz pierwszy w historii przyzna granty dla naukowców prowadzących przełomowe i nowatorskie badania nad zdrowiem i chorobami skóry.

Wiadomość zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20210510005069/en/

Mary Kay przyzna cztery granty w wysokości po 25 tys. USD dla naukowców prowadzących przełomowe i nowatorskie badania nad zdrowiem i chorobami skóry, o które można wnioskować do 31 sierpnia 2021 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas walnego zgromadzenia SID w 2022 r. Finansowanie Mary Kay ma pomóc naukowcom w odkryciu nowych perspektyw i strategii zabiegowych w dermatologii.

„Spółka Mary Kay głęboko wierzy, że współpraca ma kluczowe znacznie dla nowych odkryć i innowacji – powiedziała dr Lucy Gildea, dyrektor naukowa Mary Kay. - Wydarzenia takie jak doroczna konferencja SDI skupiają największe umysły w dziedzinie dermatologii – osoby, które pracują nad jej rozwojem. Mary Kay cieszy się, że może współtworzyć to środowisko. Wiemy, że nasze granty przyczynią się do rozwoju badań dermatologicznych. Nie możemy doczekać się kolejnych odkryć naukowców”.

W swoich najnowszych badaniach Mary Kay natomiast skupia się na połączeniu retinolu z antagonistą TRPV1 pochodzenia roślinnego oraz przeciwzapalnym ekstrakcie botanicznym w łagodzeniu podrażnień spowodowanych retinoidami.  Wykorzystując formułę kosmetyczną, badacze z Mary Kay wykazali stopniową retynizację trwającą 8 tygodni. Uczestnicy badania, którzy stosowali formułę, nie tylko wykazywali wysoką tolerancję na środek, ale również stwierdzono u nich zmniejszenie rumienia, obrzęku i suchości skóry, co potwierdziły badania dermatologiczne.

„Nasz zespół badawczo-rozwojowy konsekwentnie opracowuje nowe rozwiązania do pielęgnacji skóry dla kobiet na całym świecie – powiedziała dr Gildea. - Uczestnictwo w wydarzeniach takich jak walne zgromadzenie SID daje nam możliwość uczenia się i dzielenia się ważnymi wynikami badań, a tym samym tworzenia dla klientów wspaniałych produktów, które mają korzystny wpływ na ich zdrowie”.

Walne Zgromadzenie Society for Investigative Dermatology to tylko jedno z ostatnich wydarzeń skupiających środowiska naukowe, w których spółka Mary Kay uczestniczyła w 2021 r., potwierdzając wieloletnie zaangażowanie na rzecz badań i rozwoju w dziedzinie dermatologii. Mary Kay posiada w swoim światowym portfelu ponad 1,6 tys. patentów na produkty, technologie i wzory opakowań.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, prawie 57 lat temu założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować trzy cele: stworzyć atrakcyjną ofertę dla kobiet, tworzyć olśniewające produkty oraz uczynić świat lepszym. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Firma Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Spółka Mary Kay z zaangażowaniem działa na rzecz umocnienia pozycji kobiet i ich rodzin poprzez współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki niezwykłym produktom firmy. Więcej informacji znajduje się na stronie MaryKay.com.

 Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210510005069/en 

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc. Corporate Communications

marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.05.2021, 17:01
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ