Newsletter

Nauka i technologie

MC: Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski z oficjalną wizytą w Kijowie (komunikat)

06.05.2024, 09:26aktualizacja: 06.05.2024, 09:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Cyfryzacji informuje:

Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski przebywa w poniedziałek z oficjalną wizytą w Kijowie. Spotka się między innymi z Mychajło Fedorovem, Wicepremierem Ukrainy ds. Innowacji, Rozwoju Edukacji, Nauki i Technologii, Minister Transformacji Cyfrowej Ukrainy.

Głównymi tematami rozmów będzie wsparcie Polski dla Ukrainy, szczególnie w zakresie łączności oraz cyberbezpieczeństwa, a także planowane działania związane z polską prezydencją w UE oraz wsparciem Ukrainy na drodze do przystąpienia do Unii Europejskiej.

Polska jest na 3. miejscu na świecie pod względem globalnego wsparcia Ukrainy w związku z rosyjską agresją.

Istotne działania dotyczą szeroko pojętej cyfryzacji oraz łączności. Od wybuchu wojny 1,6 mln ukraińskich uchodźców otrzymało polski numer PESEL, co pozwala im korzystać z takiego samego dostępu do usług publicznych jak obywatele polscy i otrzymywać świadczenia społeczne.

Dzięki wprowadzeniu cyfrowego zezwolenia na pobyt (Diia.pl) uchodźcy z Ukrainy mogą potwierdzić tożsamość oraz legalność pobytu w Polsce.

Polska stała się największym na świecie dostawcą technologii zapewniającej łączność internetową na Ukrainie.

Odnośnie do wparcia w zakresie cyberbezpieczeństwa Polska pełni rolę głównego ośrodka analitycznego i koordynacyjnego Mechanizmu Tallińskiego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ pab/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.05.2024, 09:26
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ