Newsletter

Nauka i technologie

Mocne zalety techniczne platformy TANK - model GWM TANK 300 zapewni nowe inteligentne wrażenia w jeździe offroadowej

05.08.2022, 16:39aktualizacja: 05.08.2022, 16:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/GWM
PR Newswire/GWM

BAODING, Chiny, 5 sierpnia 2022 r. /PRNewswire/ -- 29 lipca do portu w Jeddah w Arabii Saudyjskiej trafiła ostatnia partia GWM TANK300. Tym samym klienci mogą już przekonać się o technicznym potencjale platformy GWM Tank i poczuć jego moc.

„Platforma GWM TANK powstała z myślą o dostarczaniu klientom bezkompromisowych produktów” - powiedział Gautam Arun, dyrektor ds. produktu w GWM Middle East (oddział GWM obsługujący rynki bliskowschodnie).

GWM TANK to stworzona przez GWM globalna platforma profesjonalnych rozwiązań offroadowych bazujących na inteligentnym modularnym designie, w ramach której producent połączył swoje imponujące globalne zasoby. Ma ona do zaoferowania wiele fantastycznych atutów, takich jak inteligentne rozwiązania do jazdy offroadowej, wysoki poziom niezawodności i potężna moc. Wszystko to sprawia, że wychodzące z niej produkty offroadowe odznaczają się jeszcze lepszymi parametrami.

Platforma TANK dostarcza pojazdy, które wyróżniają się doskonałymi osiągami w warunkach terenowych. Istnieje możliwość przystosowywania ich do różnego typu inteligentnych konfiguracji offroadowych, np. funkcji TANK TURN (wspomaganie skręcania przez hamowanie) zastosowanej w modelu TANK300. Ułatwia ona jazdę w trudnych warunkach, zwiększając komfort podróży. Gdy kierowca musi skręcić pojazdem na małej przestrzeni, funkcja ta pozwala na automatyczne i sprawne wykonanie manewru przy mniejszym promieniu skrętu.

Jedną z najważniejszych cech produktów z platformy TANK jest wysoki poziom ich niezawodności. Na podstawie prowadzonych analiz różnych aspektów, takich jak scenariusze zastosowania, typ użytkownika czy rodzaj nadwozia, platforma jest w stanie zwiększyć przystosowanie pojazdu do otoczenia, jak również jego trwałość i odporność na korozję. Z uwagi na to, że poziom korozji różni się w zależności od miejsca, w którym znajduje się nadwozie, w ramach platformy opracowano specjalistyczną konstrukcję antykorozyjną dla części łatwo rdzewiejących, z użyciem odpowiednich klejów i wosku antykorozyjnego. Dzięki tym wyjątkowym zabiegom nadwozie jest odporne na wilgoć, deszcz i śnieg, co zwiększa trwałość pojazdu.

Platforma TANK to również duże urozmaicenie napędów - dla silników spalinowych, hybrydowych samochodów elektrycznych plug-in (PHEV) czy samochodów hybrydowych (HEV) - a tym samym szerszy wachlarz możliwości tworzenia różnego rodzaju pojazdów. Silniki spalinowe w pojazdach z platformy TANK mają różne specyfikacje. TANK300 na przykład wyposażony jest w turbodoładowany silnik benzynowy 2.0T z bezpośrednim wtryskiem o maksymalnej mocy 167 kW i szczytowym momencie obrotowym 387N·m, dzięki któremu kierowca łatwiej radzi sobie w różnych scenariuszach offroadowych, ciesząc się wysokimi osiągami przy niskim zużyciu paliwa.

PCAUTO, jeden z najpopularniejszych serwisów motoryzacyjnych w Chinach, w następujący sposób skomentował wspomniane powyżej atuty platformy - „pojazdy z platformy TANK radzą sobie w skomplikowanych warunkach drogowych, zapewniając doskonałe osiągi i wysoką jakość, sprawnie dostosowując się do dynamicznych zmian warunków offroadowych dzięki trybowi inteligentnej jazdy. Jest to swoista >>magia<< stworzona dla pasjonatów i miłośników przygody.”

Model GWM TANK300 jest już dostępny w sprzedaży na całym świecie. GWM TANK planuje stworzyć w ramach platformy kolejne modele dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników w zakresie inteligentnych pojazdów offroadowych.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1873221/image_1.jpg  

Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.08.2022, 16:39
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.