Newsletter

Nauka i technologie

Moduły 5G Quectel umożliwiają łączność nowej generacji wspieraną przez platformę NVIDIA Jetson AGX Orin

25.05.2022, 08:45aktualizacja: 25.05.2022, 08:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Quectel
PR Newswire/Quectel

Szanghaj, 24 maja 2022 r. /PRNewswire/ -- Quectel Wireless Solutions, globalny dostawca rozwiązań w zakresie internetu rzeczy (IoT) ogłosił dzisiaj, że spółka podjęła współpracę z firmą NVIDIA w celu integracji modułów 5G IoT z NVIDIA Jetson AGX Orin, najmocniejszą, najbardziej kompaktową i energooszczędną platformą obliczeniową opartą na sztucznej inteligencji na brzegu sieci (edge). Działania te mają na celu zapewnienie urządzeniom opartym na platformie NVIDIA Jetson bezproblemowej ścieżki do szybkiej i niezawodnej łączności 5G z niskimi wskaźnikami opóźnień.

Na podstawie ostatnich testów opartych na inteligentnej bramie dostępowej na brzegu sieci od TZTEK, integracja modułu Quectel 5G Sub-6GHz serii RM500Q z platformą Jetson AGX odbyła się pomyślnie, co jest wynikiem pozwalającym twórcom oprogramowania i sprzętu na znaczne obniżenie czasu i kosztów wprowadzenia ich produktów na rynek. Ponadto gotowe do wykorzystania połączenie modułu 5G Quectel i platformy Jetson AGX Orin ułatwi opracowanie nowych urządzeń, poprawi stabilność produktów i przyspieszy wprowadzenie na rynek urządzeń końcowych stosowanych przez klientów.

Internet rzeczy oparty na sztucznej inteligencji (AIoT) staje się nowym trendem w opracowywaniu urządzeń IoT i wymaga doskonałych połączeń bezprzewodowych, biorąc pod uwagę fakt, że wysoka moc obliczeniowa coraz śmielej wkracza do wielu kluczowych sektorów gospodarki. Moduły 5G Quectel i platforma Jetson AGX Orin pozwalają na zastosowania rozwiązań AIoT o dużej mocy obliczeniowej, na przykład w robotyce, bezzałogowych pojazdach drogowych, automatycznych systemach sterowania pojazdami o niskiej prędkości i w inteligentnym transporcie, w celu osiągnięcia wysokich prędkości przesyłu danych, jak również niespotykanych dotąd parametrów przetwarzania brzegowego o wartościach do 275 bilionów operacji na sekundę.

W ramach kolejnego etapu pogłębiania tej współpracy w erze AIoT, Quectel planuje również integrację najnowszych modułów 5G Release 16 (R16) z platformą Jetson AGX Orin, zapewniając nowe funkcje 5G R16, charakteryzujące się bardzo niskimi wskaźnikach opóźnień, network slicing (podział sieci) i sieci lokalne 5G LAN, które umożliwiają uzyskanie jeszcze lepszych wyników. Dzięki temu producenci sprzętu oryginalnego stosujący moduły Quectel 5G i platformę NVIDIA Jetson uzyskają bezpieczniejsze, bardziej wydajne oraz stabilne połączenia mobilne.

Quectel:

Pasja w dążeniu do inteligentniejszego świata napędza firmę Quectel do przyspieszenia innowacji w zakresie internetu rzeczy. Jako organizacja skoncentrowana na klientach jesteśmy globalnym dostawcą rozwiązań IoT, opierających się na doskonałym wsparciu i usługach. Nasz powiększający się zespół ponad 4000 specjalistów wyznacza tempo innowacji w zakresie modułów komórkowych, GNSS i WiFi/BT, anten i łączności IoT. Firma jest notowana na szanghajskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a jej czołowa pozycja na rynku międzynarodowym pozwala na rozwój technologii IoT na całym świecie.

Dodatkowe informacje dostępne są na http://www.quectel.com, LinkedIn, https://www.facebook.com/quectelwireless i Twitter.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1823510/image_1.jpg 

Źródło: Quectel

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.05.2022, 08:45
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ