Newsletter

Nauka i technologie

National Business Daily: w Chengdu rozpoczyna się Konferencja World Cities Culture Forum 2021 poświęcona analizie rzeczywistych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju

05.11.2021, 08:59aktualizacja: 05.11.2021, 09:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PR Newswire/National Business Daily
Fot. PR Newswire/National Business Daily

CHENGDU, Chiny, 5 listopada 2021 r. /PRNewswire/ -- 4 listopada w Chengdu, stolicy południowozachodniej, chińskiej prowincji Szuan, rozpoczęła się Konferencja World Cities Culture Forum 2021.

To dwudniowe wydarzenie, zorganizowane przez World Cities Culture Forum, i prowadzone głównie w formie wirtualnej jest miejscem spotkania znanych graczy z branży kultury światowej, przedstawicieli instytucji i urzędników miejskich umożliwiającym im podzielenie się, pod hasłem „Światowe Miasto Park – Kultura i Zrównoważony Rozwój”, wyjątkowym spojrzeniem na takie tematy, jak budowa miast-parków, rozwój gospodarki kreatywnej czy zmiana klimatu.

Na konferencji obecni byli John Howkins - członek Komitetu ONZ ds. kreatywnej gospodarki, Paul Owens - dyrektor Forum World Cities Culture Forum i Justine Simons - prezes Forum World Cities Culture Forum i wiceburmistrz Londynu.

Mający głębokie związki z Chengdu Howkins powiedział National Business Daily, że południowozachodnie miasto to idealne miejsce dla rozwoju gospodarki kreatywnej. Aby umożliwić rozwój gospodarki kreatywnej i rozwój zrównoważony, miasta powinny odejść od uproszczonego modelu wzrostu liniowego polegającego na wzroście liczby ludności i budynków na rzecz wspólnej ewolucji obywateli i środowiska, a także wdrożyć model doceniający wyobraźnię i kreatywność jednostek.

Inną, istotną częścią konferencji był opublikowany przez Paula Owensa raport na temat kultury i zrównoważonego rozwoju „The City Case Report on Culture and Sustainable Development”. Według raportu branża kulturalna i kreatywna może nie tylko przyczynić się do ograniczenia śladu węglowego w środowisku, ale także stanowić źródło inspiracji dla pilnie potrzebnej zmiany postępowania.

W raporcie zwrócono uwagę na praktyki w zakresie integrowania agend kulturowych i środowiskowych stosowane w kilku już istniejących i dopiero powstających miastach świata. Jedną z nich jest kładziony w Chengdu silny nacisk na stworzenie „miasta-parku”. Niewątpliwie jednym z podstawowych elementów koncepcji miasta-parku jest otoczenie, jakie stwarza ono dla działań z zakresu kultury.

Kluczem do wizji „zielonego” miasta jest stworzenie alei Tianfu Greenway, o planowanej długości 16900 kilometrów, łączącej wiele najistotniejszych atrakcji kulturalnych i historycznych Chengdu, takich jak Aleja Kuanzhai Alley i kryty strzechą dom DuFu, a także obszary przyrodnicze i bagna oraz tereny zielone i lokalne parki. Wdrażając te praktyki, miasto dąży do wypracowania nowego modelu rozwoju i uruchomienia siły napędowej dla zrównoważonego rozwoju.

Po konferencji odbędzie się szereg wydarzeń poszerzających możliwości nawiązania współpracy międzynarodowej.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1677499/image.jpg

Źródło: National Business Daily

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.11.2021, 08:59
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.