Newsletter

Nauka i technologie

Ningbo, Chiny: zakotwiczenie celu „szczytu emisji i neutralności węglowej”

13.03.2023, 16:02aktualizacja: 13.03.2023, 16:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ningbo International Communications Center (1)
Ningbo International Communications Center (1)

"Ningbo, jako wschodnie miasto przybrzeżne, ma obfite zasoby >>pochłaniacza węgla<<, a w ostatnich latach zgromadziło wiele doświadczeń i praktyk w dziedzinach, takich jak cyfrowa mądrość zarządzania energią, niskoemisyjność parków przemysłowych, ekologizacja portów i uświadomienie sobie, że >>przejrzyste wody i bujne góry są nieocenionymi zasobami<<” - dyrektor Biura Zasobów Ludzkich i Zabezpieczenia Społecznego Ningbo Ye Miao, który przybył do Pekinu, aby wziąć udział w Narodowym Kongresie Ludowym, przedstawił „propozycję promowania Ningbo jako modelowego miasta przybrzeżnego w oparciu o cel >>neutralności węglowej<<”.

Tegoroczny raport z prac rządu mówi o „promowaniu zielonej transformacji w trakcie naszego rozwoju”. Należy zintensyfikować zapobieganie zanieczyszczeniom i ich kontrolę. Ulepszać politykę wspierającą zielony rozwój, rozwijać gospodarkę recyklingu, promować oszczędne i intensywne wykorzystanie zasobów, oszczędzanie energii i redukcję emisji dwutlenku węgla w kluczowych obszarach oraz kontynuować działania na rzecz utrzymania błękitnego nieba, czystych wód i czystych gruntów.

W przeddzień Narodowego Kongresu Ludowego odbyła się pierwsza w Chinach aukcja błękitnego węgla, przyciągając powszechną uwagę wszystkich środowisk. Błękitny węgiel, znany również jako błękitne rezerwy wymiany węgla lub morskie rezerwy wymiany węgla, jest mistrzem wychwytywania dwutlenku węgla, a także skarbnicą magazynowania dwutlenku węgla, a jego cykl magazynowania sięga kilku tysięcy lat. W kontekście przyspieszenia osiągnięcia szczytu emisji i neutralności węglowej, globalny handel błękitnym węglem staje się coraz bardziej aktywny. Sukces pierwszej aukcji handlu błękitnym węglem w Xiangshan jest pierwszym krokiem Ningbo w kształtowaniu krajowego rynku handlu błękitnym węglem i użytecznym badaniem praktyki neutralności węglowej w Ningbo.

Po wydaniu głównego strategicznego wdrożenia „Chiny dążą do osiągnięcia szczytu emisji węgla do 2030 r. i neutralności węglowej do 2060 r.", Ningbo dążyło do pełnego wysiłku w swoich działaniach i objęło prowadzenie w projekcie pilotażowym usług oceny kredytów węglowych w całym kraju. Poprzez budowę scenariuszy aplikacji, zdolności węglowe i aktywa węglowe przedsiębiorstw zostały kompleksowo scharakteryzowane, zapewniając dokładne usługi dla włączających małych i mikrokredytów. Miasteczko Longguan w dystrykcie Haishu, Ningbo City, wzmacnia wspólne bogactwo wsi poprzez „budowanie mocy fotowoltaicznej”, wykorzystując model przemysłu wioski fotowoltaicznej, aby obudzić „śpiące” zasoby dachów na wsi, aby zielone branże mogły ożywić obszary wiejskie. Jednocześnie Ningbo promuje również wysokiej jakości rozwój zielonych klastrów przemysłu petrochemicznego, ustanawiając „mózg przemysłu chemicznego”, a także dwurdzeniowy silnik „mózgu przemysłowego + fabryki przyszłości”. W 2022 roku przedsiębiorstwa chemiczne w dystrykcie Zhenhai wykorzystają analizę zużycia energii mózgu przemysłu chemicznego do przeprowadzenia 13 projektów transformacji i modernizacji sprzętu, optymalizacji procesu, oszczędzania energii około 5 000 ton standardowego węgla i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o około 11 000 ton.

W 2023 roku Ningbo będzie koordynować „cztery wymiary” wzrostu gospodarczego, bezpieczeństwa energetycznego, emisji dwutlenku węgla i życia ludzi, koordynować redukcję emisji dwutlenku węgla, redukcję zanieczyszczeń, zieloną ekspansję i wzrost, aktywnie i stale zachęcać do osiągnięcia szczytu emisji i neutralności węglowej oraz wdrażać „Dziesięć działań w celu osiągnięcia szczytu emisji węgla" w sposób zaplanowany i krok po kroku.

KONTAKT:

Liu Jing

tel. 0086-574-89183517

e-mail: zdoblh@cnnb.com.cn

Źródło informacji: Ningbo International Communications Center

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.03.2023, 16:02
Źródło informacji Ningbo International Communications Center
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.