Newsletter

Nauka i technologie

Nowa umowa partnerska Shanghai Electric zawarta podczas WAIC 2021 doprowadzi do rozwoju i przemiany wielu branż dzięki transformacji cyfrowej

26.07.2021, 15:26aktualizacja: 26.07.2021, 15:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PR Newswire/Shanghai Electric
Fot. PR Newswire/Shanghai Electric

SZANGHAJ, 26 lipca 2021 /PRNewswire/ -- Spółka Shanghai Electric („Shanghai Electric” lub „spółka”) (601727.SS i 02727.HK) pojawiła się ostatnio na wspólnej scenie z globalnymi spółkami podczas Industry Intelligence Conference (Konferencji Wywiadu Branżowego) w ramach World Artificial Intelligence Conference 2021 (Światowej Konferencji Sztucznej Inteligencji; WAIC 2021) w Szanghaju, aby omówić korzyści płynące z wywiadu branżowego i transformacji cyfrowej. Na doroczne targi technologiczne odbywające się w Szanghaju zapraszani są eksperci technologiczni i osoby z branży, którzy przekazują cenne informacje, analizy i trendy, rzucające światło na takie tematy, jak podążanie za tempem zmian, wspieranie branż w zakresie integracji sztucznej inteligencji oraz wspomaganie światowych elit i liderów w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji w erze naznaczonej ciągłym rozwojem technologii cyfrowych.

Podczas WAIC 2021, spółka Shanghai Electric również nawiązała strategiczne partnerstwo ze spółkami uczestniczącymi w funduszu AI Investment Fund, który został uruchomiony w 2019 r. w ramach inicjatywy władz Szanghaju wspierającej zobowiązanie miasta do budowania „najwyższej klasy ekosystemu innowacji w zakresie sztucznej inteligencji”. W ramach współpracy Shanghai Electric zapewniać będzie rozwiązania cyfrowe wspomagające unowocześnianie i transformację inteligentnych fabryk, parków przemysłowych i placówek medycznych w Szanghaju.

Podczas panelu dyskusyjnego w ramach Industry Intelligence Conference pani Yang Hong, wiceprezes Shanghai Electric, powiedziała, że znaczenie transformacji cyfrowej opiera się na jej ogromnym potencjale w zakresie zwiększania efektywności, poprawy jakości produktów i ograniczania wydatków operacyjnych. Podkreśliła także, że transformacja cyfrowa to najlepsze rozwiązanie, by pomóc branżom przełamać ograniczenia w zmaganiu się z pilnymi wyzwaniami w zakresie minimalizacji emisji i odpadów i utrzymania niskich kosztów jednostkowych przy zachowaniu wysokiej przydatności.

„Shanghai Electric posiada długą tradycję innowacji w zakresie technologii energetycznych i tworzenia znaczącej wartości dla całego przemysłu. Dokonaliśmy niezliczonych całkowitych przełomów technologicznych i przeobraziliśmy się w światowej klasy przedsiębiorstwo oparte na doskonałości i perfekcji, które definiują naszą misję i wizję” – powiedziała Yang Hong.

„Świat przemysłu przechodzi właśnie transformację. Jako spółka technologiczna nakierowana na przyszłość, Shanghai Electric wykorzystuje internet przemysłowy do tworzenia nowych rozwiązań cyfrowych, aby pomagać naszym partnerom korzystać z szans, które oferuje jutro. Dzięki kopiom cyfrowym, sztucznej inteligencji i technologiom big data, spółka Shanghai Electric zamierza wynieść na nowy poziom wewnętrzną produkcję przemysłową starając się ulepszyć rozwiązania oferowane naszym partnerom i wytyczając ścieżkę rozwoju, która odmieni przyszłość całej branży energetycznej” – dodała.

W ostatnich latach, starania Shanghai Electric w zakresie wspierania cyfrowej transformacji sektora energetycznego doprowadziły do osiągnięcia wielu kamieni milowych. W czerwcu 2021 r. spółka zajęła 9. miejsce na liście „100 najlepszych chińskich spółek promujących Chińską Transformację Cyfrową” z ogólnym wynikiem 85,42 wg Internet Weekly, magazynu prowadzonego przez Chińską Akademię Nauk. Platforma internetu przemysłowego spółki Shanghai Electric, SEunicloud, została już na dużą skalę wprowadzona w zakresie energetyki wiatrowej, turbin gazowych i innych obszarów energetyki.

Od czasu uruchomienia SEunicloud w 2019 r. platforma została usprawniona dzięki kilku aktualizacjom. Pod koniec 2020 r. spółka Shanghai Electric ujawniła SEunicloud 2.0, która obejmuje ważne usprawnienia w zakresie integracji sztucznej inteligencji (AI), wywiadu biznesowego (BI) i inteligencji kreatywnej (CI). Wersja 2.0 wyposażona jest w nowy moduł sztucznej inteligencji big data, który może wyświetlać wartości danych i zapewnia analizę biznesową dla wielu scenariuszy przemysłowych, wraz ze zaktualizowanym modułem BI, który umożliwia szybkie przetwarzanie danych i inteligentną analizę dużych zbiorów danych.

Shanghai Electric i Siemens Energy podpisały umowę w czerwcu 2021 r. w ramach której obie spółki będą wspierać przejście na inteligentną energię, aby umożliwić jej rozwój w Szanghaju. Centrum zlokalizowane w Dzielnicy Minhang, zapewni lokalnym elektrowniom, małym i średnim firmom i całej społeczności szereg rozwiązań, takich jak inteligentne elektrownie, inteligentne modele operacyjno-wykonawcze, czy inteligentne systemy produkcji i zarządzania energią, których celem jest wzmocnienie transformacji cyfrowej Szanghaju przy jednoczesnej redukcji śladu węglowego.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1580970/image_1.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1159638/LOGO_Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.07.2021, 15:26
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ