Newsletter

Nauka i technologie

Nowe rozwiązanie do wtryskiwania wapna dla hut stali z piecami elektrycznymi dostępne dzięki globalnemu partnerstwu firm Storage & Transfer Technologies (STT) i Schenck Process

29.07.2022, 08:29aktualizacja: 29.07.2022, 08:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MILTON, Ontario, 29 lipca 2022 r. /PRNewswire/ -- Storage & Transfer Technologies (STT), podmiot należący w całości do Carmeuse, we współpracy z Schenck Process, ma przyjemność poinformować o uruchomieniu nowego systemu wtryskiwania wapna do hut stali z piecami elektrycznymi w różnych lokalizacjach na świecie. Współpraca pozwoli na połączenie wiedzy fachowej każdej z firm w zakresie obróbki wapna, transportu w fazie gęstej i produkcji wapna, aby stworzyć atrakcyjną ofertę rynkową. Dostosowany do wymogów poszczególnych hut stali, w tym związanych z dostarczaniem wapna, system obejmuje wyładunek z ciężarówki, przechowywanie w silosach, transport pneumatyczny oraz podłączenie przewodów i elementów sterowniczych do dyszy wtryskowej. System można instalować w nowych zakładach lub zintegrować z dotychczasowymi instalacjami.

Dziesięciolecia pracy przy produkcji wapna i jego transporcie oraz doświadczenie w sektorze stali zapewniają bezpieczne, precyzyjne i niezawodne działanie.

„Żadna inna firma nie może zgromadzić takiego zakresu wiedzy fachowej na temat wpływu na płynność cech surowców i procesu produkcji, w tym sposobu transportu wapna w ramach systemu do momentu jego wykorzystania” - powiedział Phil Piggott, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Carmeuse. Quinn Shortal, dyrektor ds. operacyjnych w STT, zaznacza, że „każdy zakład ma specyficzne potrzeby, a naszym zadaniem jest współpraca z klientami w celu zapewnienia dostosowania systemu do ich konkretnych wymagań i przewyższenia ich oczekiwań”.

„Bardzo się cieszymy z nawiązania partnerstwa z STT, które ma na celu zapewnienie sektorowi stali bardziej kompleksowego i precyzyjnego rozwiązania do wtryskiwania wapna, które stanowi zwieńczenie wielu lat rozwoju i testowania technologii wtryskiwania prowadzonych przez Schenck Process i bazuje na głównych kompetencjach firmy w zakresie precyzyjnego ważenia i podawania surowca” - powiedział Brad Suter, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Schenck Process.

Więcej informacji: https://www.sttsystems.com/systems/lime-injection-systems

Storage & Transfer Technologies (STT)

STT jest firmą o zasięgu globalnym założoną w 1970 r., która projektuje, montuje i konserwuje systemy do przechowywania, obróbki i gaszenia wapna. Projektuje rozwiązania dostosowane do potrzeb swoich klientów, które przewyższają ich standardy bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności. Zapewnia klientom wsparcie w ramach całego cyklu życia ich systemów, począwszy od koncepcji projektowej poprzez utrzymanie po montaż. STT jest podmiotem zależnym w całości należącym do Carmeuse.

Więcej aktualności i informacji o firmie na stronie www.sttsystems.com.

Carmeuse

Carmeuse jest globalnym producentem wapna i wyrobów z wapienia o rozmaitych zastosowaniach. Firma powstała w 1860 r. i działa w Europie Zachodniej, Środkowej i Wschodniej, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Grupa Carmeuse z siedzibą w Louvain-la-Neuve w Belgii zatrudnia ok. 4500 pracowników i obsługuje ponad 8500 klientów rocznie za pośrednictwem sieci 80 zakładów i 50 kamieniołomów wapienia.

Więcej aktualności i informacji o firmie na stronie www.carmeuse.com.

Schenck Process

Schenck Process jest globalnym dostawcą zrównoważonych produktów, zintegrowanych rozwiązań i usług związanych z materiałami sypkimi o kluczowych dla działalności klientów zastosowaniach. Grupa, mająca siedzibę w niemieckim Darmstadt, zatrudnia około 3100 pracowników i obejmuje swoim zasięgiem ponad 21 krajów na 6 kontynentach, koncentrując się na rynku żywności, górnictwie, rynku substancji chemicznych i materiałów o wysokiej wydajności, a także infrastruktury i energetyki.

Oferta produktów firmy obejmuje rozwiązania do przemysłowego ważenia, podawania, transportu, rozdrabniania i klasyfikacji, przesiewania, mieszania i uśredniania surowców oraz powiązane aplikacje cyfrowe.

Więcej aktualności i informacji o firmie na stronie www.carmeuse.com.

Źródło: Storage & Transfer Technologies (STT)

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.07.2022, 08:29
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ