Newsletter

Nauka i technologie

Obrady Azjatyckiego Okrągłego Stołu na rzecz Rozwoju Ekologicznego i Niskoemisyjności 2023 dobiegły końca

19.09.2023, 14:14aktualizacja: 19.09.2023, 14:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SUZHOU, Chiny, 19 września 2023 r. /PRNewswire/ -- 7 września w Suzhou zakończyły się zorganizowane przez State Power Investment Corporation Limited obrady Azjatyckiego Okrągłego Stołu dla Rozwoju Ekologicznego i Niskoemisyjności 2023 (ang. 2023 Asia Green and Low-Carbon Development Roundtable). Wysokiej rangi szefowie i przedstawiciele organów sektora energii, czołowych przedsiębiorstw, instytutów badawczych i organizacji branżowych z 9 krajów, w tym Bangladeszu, Kazachstanu i Chin, odbyli pogłębioną wymianę poglądów oraz debaty innowacjom w dziedzinie technologii i wykorzystywania czystej energii, a także azjatyckiej współpracy w obszarze czystej energii i rozwoju.

Francisco La Camera, dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (ang. International Renewable Energy Agency, IRENA) oświadczył, że IRENA będzie kontynuować współpracę z krajami azjatyckimi w obszarze wspierania i optymalizacji ustalonych ram przechodzenia na czystą energię, a także aktywnie promować transformację energetyczną.

Long Yongtu, były wiceminister w ówcześnie istniejącym Ministerstwie Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej oraz główny negocjator w procesie przystąpienia Chin do WTO stwierdził, że chińskie inwestycje w obszar zielonej energii mają ogromne znaczenie dla wdrażania strategii niskoemisyjności i rozwoju ekologicznego na świecie. Wyraził nadzieję, że wszystkie kraje azjatyckie będą wspólnie promować wdrażanie bardziej praktycznych rezultatów nawiązanej współpracy.

Chen Haibin, wiceprezes SPIC poinformował, że grupa nawiązała współpracę z Turcją, Kazachstanem, Mongolią i innymi krajami i osiągnęła dobre wyniki w zakresie współpracy energetycznej. SPIC zamierza zaangażować całą posiadaną przewagę technologiczną, branżową, zarządczą i kapitałową w bardziej efektywny rozwój i korzystanie z czystej energii w Azji.

SPIC zorganizował dwa kolejne posiedzenia Okrągłego Stołu na rzecz Rozwoju Ekologicznego i Niskoemisyjności w Azji, których celem było wspieranie wzajemnie korzystnej współpracy między krajami azjatyckimi oraz postępy w zakresie rozwoju ekologicznego i niskoemisyjności. Do udziału w forum zgłosiło się ponad 400 chętnych zainteresowanych przyszłością ekologii i niskoemisyjności.

Materiał filmowy - https://mma.prnewswire.com/media/2213231/1.mp4

Źródło: State Power Investment Corporation Limited

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.09.2023, 14:14
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ