Newsletter

Nauka i technologie

PAP i SGH wzmacniają współpracę i zapowiadają wspólne projekty

26.02.2024, 16:34aktualizacja: 26.02.2024, 16:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/L. Szymański - od lewej: Wojciech Tumidalski, red. nacz. PAP; Anna Ślązak, Nauka w Polsce; Bartosz Majewski, dyr. CPiTT SGH;  Mariusz Sielski, SGH; dr hab. Piotr Wachowiak, rektor SGH; Marek Błoński, PAP; Paweł Kostrzewa, PAP; Anna Pełka PAP Biznes; Piotr Rożek, red.nacz. PAP Biznes
PAP/L. Szymański - od lewej: Wojciech Tumidalski, red. nacz. PAP; Anna Ślązak, Nauka w Polsce; Bartosz Majewski, dyr. CPiTT SGH; Mariusz Sielski, SGH; dr hab. Piotr Wachowiak, rektor SGH; Marek Błoński, PAP; Paweł Kostrzewa, PAP; Anna Pełka PAP Biznes; Piotr Rożek, red.nacz. PAP Biznes
26 lutego 2024 r. Polska Agencja Prasowa i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zawarły porozumienie o współpracy przy projektach edukacyjnych oraz badawczych. Przedsięwzięcie zakłada szereg inicjatyw służących popularyzacji edukacji ekonomicznej oraz upowszechnianiu stosowania nowych technologii. Dokument z ramienia SGH podpisał rektor dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, a ze strony Polskiej Agencji Prasowej - Marek Błoński.

„Traktuję to jako potwierdzenie naszej wiarygodności oraz szacunku dla naszej marki oraz symboliczne włączenie się w tę zmianę, jaką teraz w PAP przeprowadzamy” – powiedział Marek Błoński zarządzający Polską Agencją Prasową. „To porozumienie ma kilka warstw, pierwsza dotyczy m.in. patronatów oraz opisywania rzeczywistości ekonomicznej, gospodarczej. Druga warstwa dotyczy występowania we wspólnych projektach badawczych, zarówno naukowych jak i wdrożeniowych. Jest też sfera modnej obecnie sztucznej inteligencji, analityki danych. Trzeba wiedzieć, że zasób PAP – depeszowy i zdjęciowy – to olbrzymi zasób danych, który można na różne sposoby przetwarzać i analizować i tutaj potrzebujemy narzędzi” – dodał Marek Błoński.

„Wielopłaszczyznowa współpraca z PAP, którą właśnie inicjujemy, nie ograniczy się tylko do projektów realizowanych przez SGH. Nasze ambicje idą dalej. Mam zaszczyt poinformować, że pięć publicznych uczelni ekonomicznych: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie podjęły niedawno decyzję o powołaniu do życia wspólnego think tanku, który będzie systematycznie zajmował się kwestiami gospodarczymi” – zaznaczył dr hab. Piotr Wachowiak, rektor i profesor SGH w swym wystąpieniu. Wyraził przy tym nadzieję, że część spotkań prezentujących wyniki badań będzie odbywać się w Centrum Prasowym PAP. „Zwłaszcza, gdy chodzi o kwestie szczególnie ważkie z punktu widzenia społecznego” – dodał.

Zawarcie porozumienia o współpracy SGH i PAP wpisuje się w szerszy kontekst obchodów Roku Edukacji Ekonomicznej. 2024 został ustanowiony przez Senat RP Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

„Podpisanie porozumienia otwiera możliwość wielopłaszczyznowej współpracy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z PAP. Zapowiadamy serię wartościowych wydarzeń, których ukoronowaniem będzie inauguracja jesienią Otwartego Uniwersytetu Ekonomicznego. Chcemy pokazać społeczeństwu, biznesowi, przedsiębiorcom rezultaty prowadzonych przez nas prac” – podkreślił Bartosz Majewski, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii (CPiTT).

W ramach porozumienia PAP objął także patronat nad nagrodą dla dziennikarza ekonomicznego, którą SGH po raz pierwszy przyzna już w tę środę. Nagroda będzie przyznawana w dwóch kategoriach – za całokształt działalności oraz za osiągnięcia ubiegłego roku.

„Bardzo cenię naszą dotychczasową współpracę z redakcją ekonomiczną PAP Biznes, która kieruje swój przekaz głównie do inwestorów i przedsiębiorców. Uważamy tę płaszczyznę kooperacji za kluczową, ale nie jedyną, gdyż nasze projekty planujemy realizować wspólne z Serwisem Samorządowym PAP i Nauka w Polsce” – dodał dyrektor Majewski.

W ramach kooperacji agencji z uczelnią odbędzie się szereg wydarzeń specjalnych takich jak debaty z udziałem decydentów i wysokiej klasy fachowców. Ponadto prowadzone będą wspólne projekty badawcze oraz programy szkoleniowe, w tym dla dziennikarzy w zakresie między innymi wykorzystania sztucznej inteligencji. Współpraca zakłada również realizację projektów naukowych oraz prezentację raportów eksperckich SGH w serwisach PAP. Dzięki porozumieniu dostęp do specjalistycznych serwisów agencji uzyskają osoby wskazane przez uczelnię. Porozumienie zostało podpisane na okres 5 lat.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.02.2024, 16:34
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii