Newsletter

Nauka i technologie

PGE podpisała umowę o partnerstwie strategicznym z Ligą Ochrony Przyrody

29.11.2021, 10:48aktualizacja: 29.11.2021, 10:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
PGE Polska Grupa Energetyczna i Liga Ochrony Przyrody podpisały w piątek umowę o partnerstwie strategicznym. Współpraca zakłada m.in. realizację działań z zakresu ochrony środowiska oraz edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

„PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna współpracę z Ligą Ochrony Przyrody - najstarszą polską organizacją ekologiczną, która swoją bogatą historią i szczytnymi celami daje przykład, jak dbać o to, co najcenniejsze, czyli nasze otoczenie i środowisko naturalne” - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej. „Jej działalność została zainicjowana po odzyskaniu przez Polskę niepodległości - Liga istnieje od 1928 roku. Została wówczas powołana przez środowiska konserwatywne. Dzisiaj nadszedł czas, by przywrócić tej organizacji blask, zdynamizować jej działalność” - uzupełnił.

„Bardzo się cieszę, że Liga Ochrony Przyrody - najstarsza ekologiczna jednostka pozarządowa dzisiaj podpisuje partnerstwo strategiczne z PGE Polską Grupą Energetyczną” - zapewniał Paweł Sałek, prezes Ligi Ochrony Przyrody. „Przychodzi czas nowych wyzwań, nowych możliwości i nowego zaangażowania tych wszystkich, którzy w Lidze działają. W czasach nadchodzącego Green Deal, Nowego Zielonego Ładu, transformacji energetycznej, nowych wyzwań w polityce klimatycznej - bardzo dobrze, że organizacja z taką historią jak LOP będzie współpracowała z PGE. Jesteśmy gotowi do współpracy między polskim przemysłem a polską organizacja ekologiczną” - podkreślał.

W ramach partnerstwa strategicznego Ligi Ochrony Przyrody i PGE Polskiej Grupy Energetycznej Fundacja PGE będzie realizowała z LOP projekty środowiskowe, edukacyjne oraz ekologiczne.

„Będziemy realizowali wiele zadań z Ligą Ochrony Przyrody. Bardzo się cieszę, że PGE ma tę możliwość, by rozpocząć tę ścisłą współpracę" - dodał prezes Dąbrowski i wyjaśnił, że zarządzana przez niego spółka planuje wspólnie z LOK „szereg inicjatyw ekologicznych”: „Będą to konferencje naukowe, będziemy propagowali i współfinansowali wydawnictwa Ligi Ochrony Przyrody, ale także proekologiczne konkursy kierowane do dzieci młodzieży i społeczności lokalnych”.

PGE realizuje konsekwentnie swoją strategię przyjętą w zeszłym roku - transformację energetyczną i osiągnięcie zeroemisyjności w 2050 roku. Prowadzimy szereg tego typu działań związanych z ekologią i ochroną środowiska” - poinformował prezes PGE.

PGE Polska Grupa Energetyczna od wielu lat dba o potrzeby społeczne i środowiskowe w swoim otoczeniu. Jednym z najważniejszych działań jest realizowany od 2000 roku program „Lasy Pełne Energii”, którego celem jest poprawa jakości powietrza, stanu wód gruntowych oraz odbudowa drzewostanu w polskich lasach. Przez 21 lat pracownicy Grupy PGE wraz z rodzinami posadzili blisko 600 tys. drzew. PGE współpracuje również m.in. ze Świętokrzyskim Parkiem Narodowym, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, Roztoczańskim Parkiem Narodowym oraz Kampinoskim Parkiem Narodowym.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.11.2021, 10:48
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ