Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podświetlane zebry, które dodatkowo chronią bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez jezdnię, po raz pierwszy w naszym mieście zastosowano w 2018 roku, na przejściu dla pieszych przy wiadukcie PKP na Al. Piłsudskiego. Rok później w ten sposób przebudowano „zebrę” przy skrzyżowaniu trasy W-Z z ul. Próchnika.
Doświadczenia tych inwestycji pokazały, że jest to rozwiązanie, które znacząco poprawiło bezpieczeństwo przechodniów. Z tego względu zdecydowaliśmy się na budowę trzech kolejnych aktywnych przejść – mówi prezydent Krzysztof Chojniak, który przyglądał się przebiegowi dzisiejszych prac przy Mediatece 800-lecia.
Roboty na ul. Curie-Skłodowskiej, która znajduje się w ciągu DK 91 nieprzypadkowo zaplanowano w weekend, kiedy ruch na trasie jest mniejszy. Jeśli pogoda pozwoli to w ciągu najbliższych dni podświetlane zebry utworzone zostaną w dwóch kolejnych miejscach, w których występuje zarówno duży ruch pieszy, jak i samochodowy.
Jeszcze dziś ma zakończyć się budowa aktywnego przejścia na ul. Curie-Skłodowskiej (skrzyżowanie z ul. Leonarda – strona południowa, w pobliżu Mediateki), jutro prace mają być wykonywane przy ul. Łódzkiej (skrzyżowanie z ul. Gęsią – strona północna). Jako ostatnie – najprawdopodobniej we wtorek – aktywne przejście wykonane zostanie przy ul. Dmowskiego (w okolicy ZSP nr 2 tzw. „Pioma”).
Budowa aktywnego przejścia polega na zamontowaniu w jezdni dwukolorowych diod, które zapalają się światłem przerywanym, w momencie kiedy pieszy zbliża się do przejścia. Dodatkowo na znaku pionowym informującym o przejściu dla pieszych pojawi się pulsacyjne światło pomarańczowe, przez co przejście będzie jeszcze bardziej wyeksponowane i widoczne dla kierowców, szczególnie po zmroku.
Inwestycje realizowane są w formule „projektuj i buduj”, a zaprojektowanie i wykonanie trzech aktywnych przejść kosztuje budżet miasta blisko 240 tys. złotych.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.10.2020, 08:22 |
Źródło informacji | Piotrków Trybunalski |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
BingX otwiera Strefę Innowacyjnych Rozwiązań na rynku spot, aby maksymalnie wykorzystać potencjał rynku byka
- 22.11.2024, 09:27
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Niezwykłe zapisy obecności nosorożca włochatego w polskich zbiorach: badaczka UAM kontynuuje prace PAP
Nieznane dotąd dla nauki czaszki nosorożców włochatych czy okazy uznane za zaginione w Polsce zbadała prof. Kamilla Pawłowska z UAM, w ramach międzynarodowego projektu badawczego. W poszukiwaniu szczątków tego wymarłego gatunku prześledziła ponad sto miejsc w kraju.- 22.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE