Newsletter

Nauka i technologie

Pleszew: Inwestują w naukę języków obcych

26.10.2022, 08:39aktualizacja: 26.10.2022, 08:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

 Fot. UMiG Pleszew Nowoczesne pracownie językowe mają zachęcić uczniów do nauki języków obcych
Fot. UMiG Pleszew Nowoczesne pracownie językowe mają zachęcić uczniów do nauki języków obcych
Mają ułatwić naukę języków obcych, zarówno dzieciom polskim, jak i ukraińskim. Są nowoczesne i energooszczędne. Nowe pracownie językowe powstały w czterech pleszewskich szkołach.

Nowe pracownie językowe samorząd zafundował trzem szkołom miejskim i jednej na terenie wiejskim. Każda wyposażona jest w 24 stanowiska dla uczniów oraz jedno dla nauczyciela. Są to terminale, które nie wymagają żadnych komponentów, łączą się z serwerem i są bezpieczne pod względem przechowywania danych. W porównaniu ze zwykłymi komputerami, zużywają o wiele mniej energii, miejsca, a także nie hałasują, co zwiększa komfort pracy.

Pracownie mają nie tylko pomagać w nauce języków, ale i integrować uczniów polskich i ukraińskich. - Kompetencje kluczowe, które są ważne w szkole to te związane z logicznym myśleniem, ale i z komunikacją, także w języku obcym. Wspólnym językiem dla dzieci polskich i ukraińskich jest angielski, dlatego w niego szczególnie inwestujemy. Stąd powstanie czterech pracowni językowych w czterech szkołach, w których dzieci z Ukrainy jest  najwięcej, bo ponad trzydziestka w każdej – tłumaczy Izabela Świątek, zastępca burmistrza odpowiedzialna w Pleszewie za oświatę.

W przyszłym roku mają być wyposażone w takie pracownie pozostałe dwie szkoły prowadzone przez samorząd. Wszystko jednak zależy od możliwości finansowych. Koszt jednej takiej pracowni to ok. 90 tys. zł.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.10.2022, 08:39
Źródło informacji UMiG Pleszew
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.