Newsletter

Nauka i technologie

POD: pierwsza baza danych dla metadanych

12.01.2022, 08:59aktualizacja: 12.01.2022, 09:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SAN FRANCISCO, 12 stycznia 2022 r. /PRNewswire/ -- Public Onchain Database (POD) - zostaje dziś uruchomiona, aby umożliwić łatwiejszą i bardziej dostępną pracę z danymi metawersum. POD jest projektem Web3, który współpracuje i zarządza wszystkimi danymi metawersum (metadanymi) poprzez jeden interfejs przeznaczony dla deweloperów, konstruktorów i użytkowników.

Wraz z rozwojem metawersum pojawiają się wyzwania związane z pracą z danymi w wielu miejscach. A zatem, aby mógł on się skalować, a zdecentralizowane aplikacje funkcjonować, niezbędne jest istnienie niezawodnej platformy współpracy z danymi podmiotów zewnętrznych.

POD, jako pierwsza kompleksowa baza danych metadanych, odpowiada na te potrzeby. Począwszy od narzędzi współpracy do robotów i automatyzacji, tworzy ona bogaty ekosystem danych dla użytkowników metawersum i Web3.

Trzy newralgiczne punkty zarządzania metadanymi

Każdy obiekt w metawersum jest w istocie metadanymi. Adres, tożsamość, transakcja lub NFT - wszystko to są formy metadanych.

Oto trzy kluczowe problematyczne kwestie związane z metadanymi rozwiązane przez POD:

Trudne do odnalezienia

Dane typu on-chain są rozproszone w kontraktach na różnych sieciach. Nie jest jeszcze możliwe, aby kontrakty mogły uzyskać wszystkie dane z jednego wspólnego środowiska.

Trudne do powiązania

Ze względu na nierelacyjne przechowywanie danych, trudno jest prześledzić powiązania między dwoma podmiotami lub powiązać podmioty z ich metadanymi.

Trudne do wykorzystania

Każda sieć lub aplikacja jest niepowtarzalna w metodologii transmisji danych. Dane z różnych źródeł muszą więc być wstępnie przetworzone, zanim będą mogły pracować w tandemie.

Dlaczego potrzebna jest baza danych z metadanymi

W celu rozwiązania problemów obecnych danych blockchain opracowano POD – neutralne oprogramowanie pośrednie dla danych osób trzecich zapewniające kluczowe funkcje i rozwijające pełny potencjał metadanych.

Korzyści dla dostawców danych:

· zwiększenie możliwości wyszukiwania danych,

· zapewnienie systemu zgodności danych,

· wzmocnienie NFT z nieskończoną możliwością rozbudowy.

Korzyści dla odbiorców danych:

· szybki dostęp do danych w wielu łańcuchach,

· łatwe definiowanie kategorii danych,

· znaczniki do zarządzania danymi.

To tylko niektóre z nich. Dzięki bogatemu zestawowi funkcji i korzyści POD spowoduje, że praca z metadanymi będzie wydajniejsza i sprawniejsza dla wszystkich podmiotów metawersum Web3.

Przyszłość

Celem POD jest nawiązanie dialogu pomiędzy różnymi stronami i zainspirowanie zdecentralizowanej społeczności do współpracy. Dzięki temu POD może wspólnie, w sposób organiczny i oddolny, wypracować uzgodniony standard współpracy w zakresie danych.

Częścią strategii POD jest również dążenie do ustanowienia konsensusu we współpracy w zakresie metadanych, stając się tym samym decydującą częścią infrastruktury danych Web3. POD uwalnia wartość danych i sieci blockchain, napędzając ekosystem współpracy w zakresie danych Web3 na nowe poziomy.

Źródło: POD Tech Inc.

KONTAKT:

e-mail: bd@poddb.io

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.01.2022, 08:59
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ