Newsletter

Nauka i technologie

Podczas IDEX 2023 zaprezentowany zostanie bezzałogowy bombowiec, który spotkał się z aprobatą wysokich rangą oficerów wojskowych po przeprowadzonych na Bliskim Wschodzie ćwiczeniach z żywą amunicją

22.02.2023, 09:42aktualizacja: 22.02.2023, 09:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/LoongUAV
PR Newswire/LoongUAV

ZHUHAI, Chiny, 22 lutego 2023 r. /PRNewswire/ -- Taktyczne bezzałogowe statki powietrzne coraz częściej wykorzystywane są na polu bitwy, stając się sztandarowym produktem w kategorii broni taktycznej dzięki wysokiej wydajności, stabilności i korzystnemu stosunkowi jakości do ceny. Bezzałogowe bombowce mogą znacznie ograniczyć liczbę ofiar wśród żołnierzy. Cechuje je szybkość osiągnięcia gotowości operacyjnej na linii frontu, co umożliwia osiągnięcie efektu kierowanego pocisku rakietowego i przeprowadzenie skutecznego ataku na cele wroga. Tym razem firma LOONGUAV została zaproszona do udziału w ćwiczeniach z ostrą amunicją na terenie Bliskiego Wschodu. Ćwiczenia wzbudziły duże zainteresowanie wśród wysokich rangą oficerów wojskowych i państw sąsiadujących.

Głównym zadaniem bezzałogowego bombowca jest zrzucanie pocisków z zachowaniem wysokiej precyzji. Podczas przeprowadzonych ćwiczeń LOONG 3 uzbrojony został w pociski moździerzowe i wysłany do celu oddalonego o 10 km, na który miał zrzucić pociski z określonej wysokości (300 m) i z zachowaniem odpowiedniej precyzji, a następnie wrócić do bazy. Dzięki odpowiedniej stabilizacji lotu i precyzyjnej kontroli oprogramowania model LOONG 3 sprawdzi się w wymagających dużej precyzji misjach bombowych przeprowadzanych w promieniu do 70 km od bazy. Na każdą misję bezzałogowy bombowiec może zabrać do dwóch pocisków moździerzowych 81 mm i do czterech pocisków moździerzowych 60 mm.

Po zakończeniu misji zrzucenia pocisków dowódca armii wydał rozkaz przeprowadzenia próby cichego rekonesansu na małej wysokości. Dron wzniósł się na wysokość 1500 m i poleciał do celu oddalonego o 12 km na misję rozpoznawczą. Po dotarciu na docelowy obszar, przełączył się na tryb podczerwieni, w którym przeskanował teren pustyni, ustalając trajektorię będącego celem pojazdu, który poruszał się w odległości 1 minuty. Za pomocą kamery z 360-krotnym przybliżeniem statek namierzył i śledził cel, dokonując laserowego pomiaru jego odległości, aby dokładnie określić pozycję. Pozyskiwane w ten sposób dokładne współrzędne maszyna szybko przekazywała w czasie rzeczywistym do centrum dowodzenia.

Po przeprowadzonych ćwiczeniach z ostrą amunicją zarówno dowódca armii, jak i wszyscy wysocy rangą oficerowie wypowiadali się z aprobatą o dronie LOONG 3, co nie tylko potwierdza, że firma LOONGUAV potrafi produkować doskonały sprzęt, ale również pokazuje, że w pełni rozumie ona potrzeby pola walki. Firma LOONGUAV to ekspert w dziedzinie taktycznych bezzałogowych statków powietrznych przeznaczonych dla armii.

Firma LOONGUAV zajmuje się konstruowaniem, produkcją i sprzedażą taktycznych dronów do specjalistycznych zastosowań, które sprawdzą się w różnorodnych zadaniach wymagających inteligentnej i precyzyjnej pracy maszyny w pełnym zagrożeń środowisku pola walki. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.loonguav.com albo przez kontakt mailowy pod adresem sales@loonguav.com. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Firma LOONGUAV bierze udział w rozpoczynających się właśnie targach IDEX 2023! Zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska (11-A04) w centrum wystawienniczym ADNEC w Abu Dhabi w dniach 20-24 lutego 2023 r.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2005761/image_5025910_36954768.jpg

Źródło: LoongUAV

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.02.2023, 09:42
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ