Newsletter

Nauka i technologie

Podczas MWC Barcelona 2023 firma SIMCom zaprezentuje zoptymalizowany moduł LTE kat. 1 bis w ramach serii SIM7672x, oferujący globalny roaming, oszczędność kosztów i opcję GNSS

28.02.2023, 13:30aktualizacja: 28.02.2023, 13:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BARCELONA, Hiszpania, 27 lutego 2023 r. /PRNewswire/ -- Wobec schyłku technologii 2G/3G LTE kat.1 może stanowić idealną alternatywę dla aplikacji IoT, które wymagają pośredniej przepustowości, szybkości reakcji w czasie rzeczywistym i mobilności. Aby sprostać rosnącym i szybko zmieniającym się potrzebom rynku komórkowego IoT, firma SIMCom wprowadziła zoptymalizowany moduł LTE kat.1 bis w ramach serii SIM7672X, zapewniając użytkownikom wszechstronne rozwiązanie nowej generacji, które oferuje szybką, niezawodną i wysoce wydajną łączność IoT z globalnym zasięgiem sieci, przy niższych kosztach, mniejszym współczynniku kształtu i wyższej wydajności energetycznej.

Globalny zasięg: seria SIM7672X obsługuje standardy 3GPP R14 i obejmuje trzy warianty regionalne: północnoamerykański (dla amerykańskich operatorów sieci komórkowych), europejski i globalny. Ten ostatni obsługuje globalne pasma częstotliwości, co pozwala na wdrożenie rozwiązania w obrębie istniejącej infrastruktury komórkowej LTE na całym świecie. Udostępnienie funkcji globalnego roamingu w ramach serii SIM7672X sprawiło, że jest to pierwszy prawdziwy globalny moduł LTE kat.1 bis, który pozwala klientom z całego świata korzystać z uniwersalnej łączności LTE.

Niższy koszt: bazując na sprawdzonych możliwościach w obszarze badań i rozwoju firmy SIMCom, seria SIM7672X uwzględnia wszystkie niezbędne funkcje w ekonomiczny sposób, który jest korzystny dla klientów z budżetem projektowym zorientowanym na koszty. Seria SIM7672X jest modułem LTE, wysoce zoptymalizowanym pod względem kosztów dzięki usunięciu redundancji sprzętowych i zintegrowaniu oprogramowania dostosowanego do potrzeb. Przewidziano w nim wskaźnik transmisji danych do 10Mbps, wiele wbudowanych protokołów sieciowych, bogate oprogramowanie i sterowniki systemu operacyjnego. Ponadto w serii SIM7672X dostępny jest również precyzyjny odbiornik GNSS, który umożliwia działanie aplikacji, takich jak śledzenie aktywów, zarządzanie flotą, monitorowanie mikromobilności zarówno z pozycjonowaniem w wielu konstelacjach, jak i komunikacją bezprzewodową.

Kompaktowość: produkty SIM7672X są dostępne w rozmiarze 24.0*24.0*2.4mm, który jest identyczny jak w przypadku modułów 2G/LPWA/kat.1 firmy SIMCom, tj. SIM800, SIM800F,SIM7000X,SIM 7070X i A7672X, co ułatwi producentom urządzeń płynne przejście z 2G / NB-IoT / kat. M / kat. 1 do kat.1 bis.

Wydajność energetyczna: dzięki wysoce zintegrowanej konstrukcji i zastosowaniu trybu PSM, seria SIM7672x osiągnęła ultra niską moc w trybie uśpienia, która jest na podobnym poziomie jak w modułach LPWA, co przedłuża żywotność baterii w przypadku, takich aplikacji jak inteligentne liczniki zużycia energii, trackery, e-mobilność, parkometry, automatyka domowa i bezpieczeństwo.

Seria SIM7672X została oficjalnie zaprezentowana podczas targów MWC Barcelona 2023. Pełną gamę modułów bezprzewodowych SIMCom, w tym szereg rozwiązań z zakresu łączności, można obejrzeć na stoisku SIMCom 1B20 w hali 1. Stacjonarne spotkanie z zespołem SIMCom można umówić, wysyłając zapytanie na adres: overseas-sales@simcom.com. Więcej informacji o serii SIM7672X można znaleźć na stronie internetowej SIMCom.

SIMCom

Od ponad 20 lat misją SIMCom jest dostarczanie różnorodnych modułów i rozwiązań bezprzewodowych, takich jak rozwiązania oparte na technologiach 5G, 4G, LPWA i LTE-A, inteligentne moduły, moduły motoryzacyjne i GNSS. Dzięki najwyższej klasy laboratorium i profesjonalnym zespołom badawczo-rozwojowym SIMCom zapewnia zaawansowane produkty i wysokiej jakości usługi ponad 10 tysiącom klientów w 180 krajach i regionach świata.

Więcej informacji: www.simcom.com

Profil SIMCom na LinkedIn

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2010273/image_1.jpg 

Źródło: SIMCom Wireless Solutions

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.02.2023, 13:30
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ